Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
14 червня 2017 р. Справа №805/1930/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Кочанова П.В., розглянувши клопотання позивача про участь в режимі відеоконференції в адміністративній справі за позовом Управління Пенсійного фонду України у Волноваському районі Донецької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Волноваська ПМК - 111» про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України у Волноваському районі Донецької області звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Волноваська ПМК - 111» про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Волноваська ПМК - 111» (ЄДРПОУ – 01352126) на користь Управління Пенсійного фонду України у Волноваському районі Донецької області заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсії, призначеної відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», пункту «б» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за списком №2 за період з січня 2017 року по березень 2017 року включно в сумі 2978,25грн.
Судове засідання по даній справі призначено на 22 червня 2017 року о 14 год.30 хв.
13 червня 2017 року засобом електронного зв'язку представник позивача надіслав клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в Волноваському районному суді Донецької області, посилаючись на значне ускладнення щодо транспортного сполучення між м. Слов'янськ та м. Волноваха, в зв'язку з чим відсутня можливость для представників позивача прибути до Донецького окружного адміністративного суду.
Розглянувши клопотання позивача про проведення судового засідання у справі №805/1930/17-а у режимі відеоконференції, суд встановив наступне.
Відповідно до частини 1статті 122-1 КАС України суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, іншого учасника адміністративного процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Згідно з частиною 2 статті 122-1 КАС України у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь.
Відповідно до частини 3 статті 122-1 КАС України питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п'ять днів до дня проведення такого судового засідання. Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання,
оскарженню не підлягає.
Суд зазначає, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду, а не його обов'язком. Вказана норма не передбачає обов'язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності клопотання сторони. Також, такий спосіб участі має винятковий характер, та повинні, насамперед, існувати причини, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь сторони в судовому засіданні.
Щодо неможливості представника позивача з'явитись у судове засідання у зв'язку з ускладненнями при транспортуванні з м. Волноваха до м. Слов'янська у зв'язку із збройним конфліктом на сході України суд зазначає наступне: з м. Волноваха до м. Слов'янська є можливість доїхати тільки по підконтрольній українській владі території, а отже збройний конфлікт на території Донецької області жодним чином не вплине на безпеку представника позивача.
Суд також зазначає, що станом на день подачі клопотання позивачем щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції в Донецькому окружному адміністративному суді є наявним велике завантаження технічної системи для здійснення режиму відеоконференції, що фактично унеможливлює її проведення 22 червня 2017 року.
З огляду на ці обставини, суд зазначає, що проведення судового засідання в режимі відеоконференції призведе до суттєвого затягування розгляду справи та необґрунтованого порушення строків її розгляду.
Також суд зазначає, що позивач має можливість надіслати всі письмові пояснення, заяви, клопотання, письмові докази тощо, засобами поштового зв'язку та додатково засобами електронного зв'язку на адресу суду inbox@adm.dn.court.gov.ua.
Виходячи з вищевикладеного, суд дійшов до висновку про відмову у задоволенні клопотання позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Керуючись статтями 122-1, 128, 133, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
1.В задоволенні клопотання Управління Пенсійного фонду України у Волноваському районі Донецької області про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції – відмовити.
2.Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її постановлення.
Суддя Кочанова П.В.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2017 |
Оприлюднено | 20.06.2017 |
Номер документу | 67151853 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Кочанова П.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні