Справа №766/7875/17
н/п 1-кс/766/6071/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.06.2017 року м. Херсон
Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні, в приміщенні суду клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ відділу розслідувань кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Херсонській області підполковник податкової міліції ОСОБА_3 про накладення арешту грошових коштів на банківському рахунку у кримінальному провадженні № 32017230000000037 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 204 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий з особливо важливих справ відділу розслідувань кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Херсонській області підполковник податкової міліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням, в якому просить накласти арешт на грошові коштів на рахунку ОСОБА_4 в ПАТ КБ«Приватбанк» (код ЄДРПОУ 14360570), МФО 305299, Херсонська філія ПАТ КБ «Приватбанк» (МФО 352479) картка «Універсальна» № НОМЕР_1 та зупинити видаткові операції по рахунку ОСОБА_4 в ПАТ КБ«Приватбанк» (код ЄДРПОУ 14360570), МФО 305299, Херсонська філія ПАТ КБ «Приватбанк» (МФО 352479) картка «Універсальна» № НОМЕР_1 .
Мотивуючи клопотання слідчий вказує, що в провадженні СУ фінансових розслідувань ГУ ДФС у Херсонській області знаходиться кримінальне провадження, внесене до ЄРДР за № 32017230000000037 за ч. 3 ст. 204 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що до протиправної діяльності із незаконного виготовлення, зберігання, транспортування та збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів, вживання яких становить загрозу для життя та здоров`я людей, а також сировини для їх виготовлення причетний ОСОБА_4 та його сестра ОСОБА_5 .
Так, встановлено, що ОСОБА_4 12 травня 2017 року реалізував громадянці ОСОБА_6 незаконно виготовлені підакцизні товари 22 літри спирту та 20 літрів фальсифікованого коньяку в поліетиленовій тарі. За реалізовані фальсифіковані алкогольні напої ОСОБА_4 отримав грошові кошти в сумі 2520 грн. Зазначені незаконно виготовлені підакцизні товари ОСОБА_4 транспортував до місця продажу особисто на автомобілі DAEWOO LANOS д/н НОМЕР_2 .
Відібрані зразки реалізованих ОСОБА_4 підакцизних товарів, згідно висновку експерта КУ «Бюро судово-медичної експертизи» Херсонської обласної ради №1314/т-47/к від 31.05.2017, є непридатними для використання в якості сировини для виробництва алкогольних напоїв, вживання напоїв, виготовлених з цієї рідини, можуть викликати отруєння та може становити загрозу здоров`ю людей.
Крім того, 06.06.2017, в результаті проведених на підставі ухвал слідчого судді обшуків, за місцем проживання ОСОБА_4 та його сестри ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_1 , а також у двох використовуваних ними гаражних приміщеннях, розташованих у м. Н.Каховка, виявлено та вилучено: прозору та коричневу рідину із запахом спирту в пластикових ємностях різним об`ємом в загальній кількості 710 л; обладнання для незаконного виготовлення підакцизних товарів: лійки, фільтри, гумові шланги, фурнітуру для пляшок з різними найменуваннями коньяків, термоковпачки, пробки, порожню тару, спиртометри, ароматизатори та ін.
Також, під час проведеного 06.06.2017 на підставі ухвали слідчого судді обшуку автомобіля DAEWOO LANOS д/н НОМЕР_2 в ньому виявлено: 7 порожніх ємностей об`ємом по 20л; засіб мобільного зв`язку IPON-4, який належить ОСОБА_4 ; купюри грошових імітаційний засобів; та вилучено сам транспортний засіб та платіжні картки.
Серед вилучених платіжних карток, вилучена Картка «Універсальна» ПАТ КБ«Приватбанк» № НОМЕР_1 . Шляхом введення номера вказаної платіжної картки в терміналі «Приватбанку», було встановлено, що власником її є ОСОБА_4 .
Таким чином, під час досудового слідства у кримінальному провадженні отримані докази того, що ОСОБА_4 використовує зазначену платіжну картку в своїй незаконній діяльності - для здійснення розрахунків за незаконно виготовлені підакцизні товари, тому залишки грошових коштів, які зберігаються на вказаному картковому рахунку (отримані від незаконної діяльності) є доказами обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Вивчивши клопотання та додані до нього документи, вислухавши пояснення слідчого, який підтримав клопотання з підстав викладених у ньому, слідчий суддя приходить до наступного.
Відповідно до ч. 1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Згідно ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Крім того, згідно ч. 4 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або третьої особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно підлягатиме спеціальній конфіскації у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України.
У відповідності до ч. 5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.
Згідно ч. 7 ст. 237 КПК України, вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
При цьому, п.1 ч.1 ст. 96-2 КПК України передбачає, що спеціальна конфіскація застосовується у разі, якщо гроші, цінності та інше майно держані внаслідок вчинення злочину та/або є доходами від такого майна.
Однак, досудовим розслідуванням не підтверджено та не надано доказів того, що грошові кошти, зокрема зазначена в клопотанні сума 2520 грн., які були отриманні від збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів надходили саме на платіжну картку «Універсальна» № НОМЕР_1 , а тому і залишки грошових коштів, які зберігаються на вказаному картковому рахунку, отримані від незаконної діяльності. Крім цього, з матеріалів клопотання слідчого не вбачається цільового призначення зазначеного карткового рахунку, грошових коштів, які надходили(-ять) на нього, та взагалі наявність на ньому грошових коштів.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого щодо накладення арешту на грошові кошти на банківському рахунку є необґрунтованим, а тому в цій частині необхідно відмовити.
Відповідно до ч.2 ст. 59 Закону України «Про банки і банківську діяльність» від 07.12.2000 року № 2121-ІІІ, зупинення власних видаткових операцій банку за його рахунками, а також видаткових операцій за рахунками юридичних або фізичних осіб здійснюється в разі накладення арешту відповідно до частини першої цієї статті, а також в інших випадках, передбачених договором, Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», іншими законами та/або умовами обтяження, предметом якого є майнові права на грошові кошти, що знаходяться на банківському рахунку, кореспондентському рахунку. Зупинення видаткових операцій здійснюється в межах суми, на яку накладено арешт, крім випадків, коли арешт накладено без встановлення такої суми або коли інше передбачено договором, законом чи умовами такого обтяження.
Внаслідок зазначено клопотання в частині зупинення видаткових операцій задоволенню не підлягає, так як останнє є наслідком накладення арешту та зазначена норма не передбачає прийняття судом щодо її застосування рішення, окремого від накладення арешту.
Керуючись ст.ст. 98, 131, 132, 167, 170-173 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Відмовити в задоволенні клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ відділу розслідувань кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Херсонській області підполковник податкової міліції ОСОБА_3 про накладення арешту грошових коштів на банківському рахунку у кримінальному провадженні № 32017230000000037.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до апеляційного суду Херсонської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддяОСОБА_1
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 09.06.2017 |
Оприлюднено | 12.06.2023 |
Номер документу | 67237960 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Херсонський міський суд Херсонської області
Гонтар Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні