№ 760/1418/16-к
1-кс/760/780/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27. 01. 2016 року слідчий суддя Солом`янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , розглянувши клопотання слідчого з ОВС ВКР СУФР ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_2 , погоджене прокурором відділу прокуратури Київської області ОСОБА_3 - про тимчасовий доступ до речей і документів, на підставі матеріалів досудового розслідування за №32015110000000013,
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшло клопотання про тимчасовий доступ до документів, яке обґрунтовується тим, що слідчим управлінням ФР ГУ ДФС у Київській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню відомості якого внесені до ЄРДР від 27.05.2015 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 2, 3 ст. 212 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що громадянин ОСОБА_4 02.04.2015 року під час проходження митного контролю багажу на каналі «зелений коридор» в зоні митного контролю залу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Прем`єр залу терміналу « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ДП МА « ІНФОРМАЦІЯ_3 », після перетину «білої лінії», яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю «зелений коридор» не задекларував товар, що перебував у його особистих речах та безпосередньо на ньому, чим порушив ст. 366 Митного кодексу України та умисно ухилився від сплати мита та податку на додану вартість на загальну суму 2045 951,7 грн.
Окрім цього слідством встановлено, що ряд осіб організовують незаконне, систематичне переміщення дорогоцінних виробів з приховуванням від митного контролю, через кордон України, чим порушують встановлені митні правила, що призводить до фактичного ненадходження до бюджету обов`язкових платежів. З метою реалізації даних виробів ряд осіб (в т.ч. ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_4 ) без відповідного оформлення в бухгалтерському та податковому обліку постачають дорогоцінні вироби та годинники службовим особам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ФОП ОСОБА_8 (ід.код НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », які в свою чергу реалізовують годинники та дорогоцінності кінцевому споживачу, також без відповідного оформлення у бухгалтерському та податковому обліку, що призводить до фактичного ненадходження до бюджету сплати податків у розмірі понад 3200 тис. грн., що являється особливо великим розміром.
Так, на виконання доручення, працівниками управління ГУ БКОЗ СБ України надано інформацію, щодо якої встановлено, що за адресою АДРЕСА_1 проживає ОСОБА_4 . В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_4 не одноразово перетинав кордон України з метою незаконного переміщення товару з приховуванням його від митного контролю.
Ухвалою слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 21.12.2015 року було надано дозвіл на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 .
Так у ході проведення обшуку за вказаною адресою виявлено та вилучено грошові кошти у розмірі 11 560 доларів США та 10770 євро. З огляду на вказане, майно, яке є предметом кримінального правопорушення та одержано внаслідок вчинення кримінального правопорушення повинно вилучатися незалежно від того, хто являється його власником, у кого і де воно знаходиться, незалежно від того чи належить воно підозрюваному чи іншій зацікавленій особі, оскільки в протилежному випадку не будуть досягнуті цілі відшкодування збитків завданих державі та з метою запобігання можливості протиправного впливу (відчуження, знищення, приховання) на певне майно, що, як наслідок перешкодить встановленню істини у кримінальному провадженні.
Згідно заяви ОСОБА_4 встановлено, що дані кошти належать йому. Однак проаналізувавши отримані доходи встановлено, що за період з 2010 року по т.ч. ОСОБА_4 отримав доходи які задекларував у розмірі 242840 грн. Сума коштів у розмірі 11 560 доларів США та 10 770 євро, еквівалентна, згідно курсу валют визначена ІНФОРМАЦІЯ_7 станом на 29.12.2015 рік, сумі коштів у розмірі 556273,61 українських гривень (11 560 доларів США * 23,807 українських гривень = 275208,92 українських гривень; 10 770 євро * 26,097 українських гривень = 281064,69 українських гривень). Дані факти можуть свідчити про те, що дані кошти одержано внаслідок вчинення кримінального правопорушення та тому не декларувалися ОСОБА_4 , як доходи отримані від його діяльності.
Окрім цього звернувшись з скаргою до ІНФОРМАЦІЯ_8 , судом прийнято рішення про відмову в задоволенні його скарги про повернення даних грошових коштів, вилучених у ході проведення обшуку в рамках даного кримінального провадження.
В зв`язку із зазначеним слідчий просив про задоволення клопотання.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив про його задоволення.
Дослідивши матеріали додані до клопотання, слідчий суддя приходить до висновку що у клопотанні слід відмовити повністю з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Пунктом 5 ч. 2 ст. 131 КПК України передбачений такий вид заходів забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів.
Згідно з ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
У ч. 6 ст. 163 КПК України зазначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частиною 5 ст. 132 КПК України передбачено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
В порушення зазначеної норми, у доданих до клопотання матеріалах не міститься та не надано слідчим у судовому засіданні будь-яких належних доказів на підтвердження того, що відомості, які свідчать про необхідність запитуваних документів для потреб досудового розслідування, та які б доводили суттєве значення цих документів в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах.
З огляду на наведене, клопотання не підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 131, 132, 159-164, 166, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя,
у х в а л и в:
Відмовити в задоволенні клопотання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2016 |
Оприлюднено | 14.03.2023 |
Номер документу | 67246173 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Бобровник О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні