Ухвала
від 01.06.2017 по справі 655/327/15-ц
ГОРНОСТАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 655/327/15-ц

Провадження № 6/655/17/2017

У Х В А Л А

01 червня 2017 року смт. Горностаївка

Суддя Горностаївського районного суду Херсонської області Шумило О.М., перевіривши виконання вимог ст.ст. 119, 375 ЦПК України у поданні Відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Херсонській області про оголошення боржника ОСОБА_1 у розшук,-

В С Т А Н О В И В :

До Горностаївського районного суду Херсонської області надійшла вищезазначене подання.

Пунктом 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження від 26.12.2003 року № 14 передбачає, що скарги, заяви, подання мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК і ГПК, та містити відомості, перелічені в пунктах 3, 5 ч. 3 ст. 85 Закону України Про виконавче провадження (законодавство змінено).

За змістом норм ЦПК України учасник виконавчого провадження (особа, залучена до проведення виконавчих дій), який звернувся до суду зі скаргою, заявою (поданням), бере участь у їх розгляді як заявник, а інші учасники цього провадження, прав і обов'язків яких безпосередньо стосується зазначене звернення, як заінтересовані особи (пункт 4 Постанови).

Згідно ч. 8 ст. 8 ЦПК України якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).

Форма і зміст позовної заяви встановлені статтею 119 ЦПК України.

Подання не відповідає вимогам статті 119 ЦПК України, оскільки не містить усіх необхідних даних, що встановлені вказаною нормою процесуального закону.

Відповідно до ч. 4 ст. 119 ЦПК України, позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом.

Згідно з п. 10 ч. 3 ст. 11 Закону України Про виконавче провадження державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право звертатися до суду з поданням про розшук боржника - фізичної особи.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 375 ЦПК України розшук боржника або дитини оголошується за місцем виконання рішення суду або за останнім відомим місцем проживання (перебування) боржника або дитини чи місцем знаходження його майна, або за місцем проживання (перебування) стягувала.

У відповідності до ч. 1 ст. 40 Закону України Про виконавче провадження у разі відсутності відомостей про місце проживання, перебування або місцезнаходження боржника - фізичної особи, а також дитини за виконавчими документами про відібрання дитини державний виконавець звертається до суду з поданням про винесення ухвали про розшук боржника або дитини.

Відповідно п. 3. 12 Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 02 квітня 2012 року №512/5 , зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02 квітня 2012 року за №489/20802 перед зверненням до суду з поданням про винесення ухвали про розшук боржника - фізичної особи або дитини, який здійснюється відповідно до статті 40 Закону, державний виконавець вживає заходів, спрямованих на встановлення фактичного місцезнаходження боржника - фізичної особи або дитини щодо: а) отримання відповіді на запит від відповідних територіальних органів МВС України щодо місця реєстрації особи; б) отримання інформації від учасників виконавчого провадження та інших осіб, у тому числі усно (в такому випадку отримана інформація відображається в акті державного виконавця), про можливі місця перебування боржника; в) перевірки наявності боржника за можливими місцями його перебування, встановленими під час проведення виконавчих дій; г) отримання інформації щодо місця роботи боржника: ґ) отримання інформації про боржника з інших джерел.

Організацію розшуку боржника - юридичної особи та майна боржника чи інформації про місце отримання боржником доходів державний виконавець здійснює шляхом направлення запитів до органів державної податкової служби. Державної реєстраційної служби України, банків, Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України, Державної казначейської служби України, Державного агентства земельних ресурсів, бюро технічної інвентаризації, нотаріату, органів статистики тощо або перевірки інформації за даними електронних баз даних та реєстрів, що містять інформацію про майно чи доходи боржника, а також за даними інших джерел інформації як офіційних, так і неофіційних (засобів масової інформації, мережі Інтернет тощо). Крім того, державний виконавець здійснює вихід за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника.

Згідно із ч. 4 ст. 119 ЦПК України заява повинна містити крім викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування також має відповідати іншим вимогам, встановлених законом.

У порушення зазначених вимог, подання не відповідає вимогам ст.ст. 119, 375 ЦПК України, а саме не містить:

- доказів на підтвердження тієї обставин, що боржник ОСОБА_1 на теперішній час дійсно зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1;

- поданні не зазначено сторони виконавчого провадження, а також їх ім'я, місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі;

- не наведено жодних належних доказів, які б підтверджували надсилання відомостей про те, що ОСОБА_1 відомо про відкриття виконавчого провадження та що він викликався до відділу ДВС (повідомлення про вручення зазначених документів боржнику);

- відомості про привід боржника;

За таких обставин приходжу до висновку про необхідність залишення заяви без руху та надання заявнику строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст.ст. 119 - 121 ЦПК України , -

П О С Т А Н О В И В :

Подання Відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Херсонській області про оголошення боржника ОСОБА_1 в розшук - залишити без руху, надавши заявнику строк 3 дні з дня отримання копії даної ухвали на усунення недоліків, зазначених у ухвалі.

Зобов'язати заявника при поданні до суду матеріалів для усунення недоліків заяви, надати докази в підтвердження дати отримання ухвали про усунення недоліків.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.М. Шумило

СудГорностаївський районний суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення01.06.2017
Оприлюднено29.06.2017
Номер документу67363409
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —655/327/15-ц

Ухвала від 27.11.2018

Цивільне

Горностаївський районний суд Херсонської області

Посунько Г. А.

Ухвала від 08.11.2018

Цивільне

Горностаївський районний суд Херсонської області

Посунько Г. А.

Ухвала від 22.08.2018

Цивільне

Горностаївський районний суд Херсонської області

Посунько Г. А.

Ухвала від 02.08.2018

Цивільне

Горностаївський районний суд Херсонської області

Посунько Г. А.

Ухвала від 22.12.2017

Цивільне

Горностаївський районний суд Херсонської області

Шумило О. М.

Ухвала від 12.06.2017

Цивільне

Горностаївський районний суд Херсонської області

Шумило О. М.

Ухвала від 13.05.2015

Цивільне

Горностаївський районний суд Херсонської області

Шумило О. М.

Ухвала від 01.06.2017

Цивільне

Горностаївський районний суд Херсонської області

Шумило О. М.

Ухвала від 27.04.2015

Цивільне

Горностаївський районний суд Херсонської області

Шумило О. М.

Ухвала від 08.06.2015

Цивільне

Горностаївський районний суд Херсонської області

Шумило О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні