Ухвала
від 29.06.2017 по справі 635/6460/16-к
ХАРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 635/6460/16-к

Провадження № 1-кс/635/800/2017

У Х В А Л А

І м е н е м У к р а ї н и

29 червня 2017 року сел. Покотилівка.

Харківський районний суд Харківської області у складі: слідчого судді ОСОБА_1 , за участю прокурора ОСОБА_2 , секретаря судового засідання ОСОБА_3 , підозрюваної ОСОБА_4 , захисника адвоката ОСОБА_5 , розглянувши в судовому засіданні у залі суду в сел. Покотилівка Харківського району Харківської області клопотання старшого слідчого Харківського відділу поліції ГУ НП в Харківській області ОСОБА_6 , погоджене з прокурором Харківської місцевої прокуратури № 6 Харківської області юристом 1-го класу ОСОБА_2 за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016220430003274 від 12 серпня 2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України, про обрання запобіжного заходу у вигляді застави, -

в с т а н о в и в:

29 червня 2017 року до Харківського районного суду Харківської області надійшло клопотання старшого слідчого Харківського відділу поліції ГУ НП в Харківській області ОСОБА_6 , погоджене з прокурором Харківської місцевої прокуратури № 6 Харківської області юристом 1-го класу ОСОБА_2 за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016220430003274 від 12 серпня 2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України, про обрання запобіжного заходу у вигляді застави в сумі трьохсот розмірів мінімальної заробітної плати, з покладанням певних обов`язків, передбачених ч.5 ст. 194 КПК України.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначає що 16 червня 2017 року ОСОБА_4 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України, а саме зайняття гральним бізнесом, за яке передбачено покарання у вигляді штрафу від 10 000 до 40 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, та яке відповідно до ч. 5 ст. 12 КК України є особливо тяжким злочином.

Слідчий посилається на обґрунтованість підозри таіснування ризиків, передбачених п.п. 1,3,5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме: переховування від органів досудового розслідування та/або суду, знищення, незаконне впливання на свідків у цьому кримінальному провадженні, вчинення іншого кримінальне правопорушення, або продовження кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.

В судовому засіданні прокурор уточнивши клопотання, вважав за необхідне застосувати до підозрюваної ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді застави в розмірі ста п`ятдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, посилаючись на наявність обґрунтованої підозри та наявність ризиків, передбачених ч.1 ст.177 КПК України просив задовольнити клопотання.

Підозрювана ОСОБА_4 заперечувала проти застосування до неї запобіжного заходу у вигляді застави.

Захисник підозрюваної адвокат ОСОБА_5 , посилаючись на незаконність та необґрунтованість клопотання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді застави, вважала недоведеними існування ризиків, на які посилались слідчий та прокурор.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, додані до клопотання про обрання запобіжного заходу, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч.4 ст. 176 КПК України, запобіжний захід застосовується під час досудового розслідування слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з прокурором, або за клопотанням прокурора, а під час судового провадження судом за клопотанням прокурора.

Частиною 1 ст. 177 КПК України передбачено, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

При цьому, відповідно до ч. 2 ст. 177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбаченічастиною першоюцієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.

Слідчий суддя вважає встановленим існування ризиків, передбачених п.п. 1,3,5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме: переховування від органів досудового розслідування та/або суду, знищення, незаконне впливання на свідків у цьому кримінальному провадженні, вчинення іншого кримінальне правопорушення, або продовження кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.

Надані сторонами кримінального провадження докази свідчать про обґрунтованість повідомленої ОСОБА_4 підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.203-2 КК України.

Доводи сторони захисту стосовні відсутності коштів на сплату застави у підозрюваної, не можуть бути взяті до уваги за надання стороною захисту доказів скрутного матеріального положення підозрюваного, перебування її на обліку в Центрі зайнятості, вжиття інших заходів, спрямованих на пошук роботи, а також передбаченої ч.2 ст. 182 КПК України можливості внесення застави не лише самим підозрюваним, а й заставодавцем.

Крім того, суд враховує обставини кримінального провадження, практику Європейського суду з прав людини, яка свідчить про те, що рішення суду повинно забезпечити не тільки права підозрюваного, обвинуваченого, а й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів, що вимагає від суду більшої суворості в оцінці порушень цінностей суспільства.

З урахуванням викладеного, при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу слідчий суддя враховує наявність ризиків, передбачених п.1, 3, 5 ч.1 ст.177 КПК України, а також оцінюючи сукупність обставин, а саме: вагомість наявних доказів про вчинення ОСОБА_4 кримінального правопорушення; тяжкість покарання, що загрожує їй в разі визнання винуватою у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого підозрюється, враховуючи особу підозрюваної, її майновий та сімейний стан, обирає підозрюваній запобіжний захід у вигляді застави, визначаючи її відповідно до п.3 ч.5 ст. 182 КПК України -в розмірі 80 (вісімдесяти) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб в сумі 128 000 грн. (1600x80= 128 000).

Керуючись ст.ст. 176, 177, 178, 182, 193, 194, 196, 309, 372, 395 КПК України, слідчий суддя,

у х в а л и в:

Клопотання старшого слідчого Харківського відділу поліції ГУ НП в Харківській області ОСОБА_6 , за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016220430003274 від 12 серпня 2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 203-2 КК України, про обрання запобіжного заходу у вигляді застави - задовольнити.

Обрати ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді застави у сумі 128000 (сто двадцять вісім тисяч) гривень, які необхідно внести на депозитний рахунок ТУ ДСА України в Харківській області (розрахунковий рахунок 37318008000164, МФО 851011, код ЄДРПОУ 26281249, отримувач ТУ ДСА, банк отримувача ГУ ДКУ в Харківській області, призначення платежу запобіжний захід) не пізніше п`яти днів з дня обрання запобіжного заходу.

Роз`яснити підозрюваній ОСОБА_4 , що не пізніше п`яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави вона зобов`язана внести кошти на відповідний рахунок або забезпечити їх внесення заставодавцем та надати документ, що це підтверджує, слідчому, прокурору, суду.

У разі внесення застави, покласти на ОСОБА_4 строком на два місяці наступні обов`язки: не відлучатися із населеного пункту, в якому вона зареєстрована, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого, місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування з свідками по кримінальному провадженню, про всі обставини, що стосуються кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016220430003274 від 12 серпня 2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Роз`яснити підозрюваній ОСОБА_4 , що у разі невиконання обов`язків заставодавцем, а також, якщо підозрювана, будучи належним чином повідомлена, не з`явився за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомить про причини своєї неявки, або якщо порушить інші покладені на неї при застосуванні запобіжного заходу обов`язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору. У разі звернення застави в дохід держави слідчий суддя, суд вирішує питання про застосування до підозрюваного, обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді застави у більшому розмірі або іншого запобіжного заходу з урахуванням положень частини сьомої статті 194 КПК України.

Застава, не звернена в дохід держави, повертається підозрюваному, обвинуваченому, заставодавцю після припинення дії цього запобіжного заходу. При цьому застава, внесена підозрюваним, обвинуваченим, може бути повністю або частково звернена судом на виконання вироку в частині майнових стягнень. Застава, внесена заставодавцем, може бути звернена судом на виконання вироку в частині майнових стягнень тільки за його згодою.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Харківської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудХарківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення29.06.2017
Оприлюднено03.03.2023
Номер документу67442510
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —635/6460/16-к

Ухвала від 21.11.2017

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Панас Н. Л.

Ухвала від 22.09.2017

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Панас Н. Л.

Ухвала від 06.07.2017

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Полєхін А. Ю.

Ухвала від 04.07.2017

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Полєхін А. Ю.

Ухвала від 29.06.2017

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Полєхін А. Ю.

Ухвала від 22.06.2017

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Полєхін А. Ю.

Ухвала від 16.06.2017

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Полєхін А. Ю.

Ухвала від 16.06.2017

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Полєхін А. Ю.

Ухвала від 16.06.2017

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Полєхін А. Ю.

Ухвала від 16.06.2017

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Полєхін А. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні