12.2
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
03 липня 2017 року СєвєродонецькСправа № 812/839/17
Луганський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Чернявської Т.І.,
за участю
секретаря судового засідання Бутенко К.В.
та
представників сторін:
від позивача - не прибув
від відповідача - не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом
ОСОБА_1
до Білокуракинського районного відділу ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії
про стягнення винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 (далі - позивач) до Білокуракинського районного відділу ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії (далі - відповідач), в якому позивач просить стягнути на свою користь грошову винагороду за безпосередню участь в антитерористичній операції за період з 19 липня 2014 року по 31 грудня 2014 року в сумі 15562,22 грн.
У судове засідання позивач не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином (арк. спр. 20), в позовній заяві просив розглянути справу за його відсутності.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином (арк. спр. 21), в запереченнях на позовну заяву, які надійшли 27.06.2017 через відділ діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) за вхідним реєстраційним № 15430/2017, просив розглянути справу за відсутності представника відповідача (арк. спр. 22-24).
30 червня 2017 року за вхідним реєстраційним № 15617/2017 від представника відповідача до суду надійшло клопотання про зупинення провадження у справі (арк. спр. 27).
В обґрунтування клопотання зазначено, що з метою всебічного розгляду справи є необхідність у зупиненні провадження у справі для отримання від відповідних служб та підрозділів Білокуракинського районного відділу ГУМВС України у Луганській області та надання суду доказів по справі, які на сьогодні не надані в повному обсязі. Відповідач просить зупинити провадження у справі до терміну, встановленого судом.
Згідно із частиною першою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби розглядаються та вирішуються протягом розумного строку, але не більше двадцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини першої статті 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 КАС України (частина перша статті 71 КАС України).
Суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи (частина четверта статті 11 КАС України).
Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає (частина п'ята статті 11 КАС України).
Відповідно до статті 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали (частина четверта статті 71 КАС України).
Ухвалою від 19 червня 2017 року суд зобов'язав відповідача у строк до 30 червня 2017 року серед іншого надати суду довідку про проходження позивачем служби в Білокуракинському районному відділі ГУМВС України у Луганській області, наказ (витяг з наказу) Антитерористичного Центру при Службі безпеки України від 07 червня 2015 року № 158, на підставі якого позивач був залучений та безпосередньо брав участь в антитерористичній операції на території Луганської області (копії в матеріали справи, оригінали для огляду у судовому засіданні та засвідчення суддею копій письмових доказів), довідку про грошове забезпечення позивача по видам доходу за період з 01 липня 2014 року по 31 грудня 2014 року.
Станом на 03 липня 2017 року витребувані документи суду не надані.
У судовому засіданні суд прийшов до висновку про необхідність витребування від відповідача доказів, які мають суттєве значення для всебічного, повного, об'єктивного та правильного вирішення справи, на підставі яких суд повинен встановити наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін.
Згідно з пунктом четвертим частини другої статті 156 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
Враховуючи обґрунтованість заявленого клопотання, з метою повного та всебічного встановлення судом обставин, що мають значення для справи, задля забезпечення можливості реалізації процесуальних прав осіб, які беруть участь у справі, зважаючи на строки розгляду адміністративної справи, суд вважає за можливе задовольнити клопотання представника відповідача, у зв'язку з чим зупинити провадження у справі до 19 липня 2017 року.
Керуючись статтями 10, 11, 70, 71, 156, 158, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Витребувати від Білокуракинського районного відділу ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії довідку про проходження ОСОБА_1 служби в Білокуракинському районному відділі ГУМВС України у Луганській області, наказ (витяг з наказу) Антитерористичного Центру при Службі безпеки України від 07 червня 2015 року № 158, на підставі якого ОСОБА_1 був залучений та безпосередньо брав участь в антитерористичній операції на території Луганської області (копії в матеріали справи, оригінали для огляду у судовому засіданні та засвідчення суддею копій письмових доказів), довідку про грошове забезпечення ОСОБА_1 по видам доходу за період з 01 липня 2014 року по 31 грудня 2014 року, зобов'язавши Білокуракинський районний відділ ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії надати суду витребувані матеріали у строк до 18 липня 2017 року.
Клопотання про зупинення провадження у справі задовольнити.
Провадження у справі № 812/839/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Білокуракинського районного відділу ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії про стягнення винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції зупинити до 19 липня 2017 року.
Після закінчення строку, на який зупинено провадження в адміністративній справі, судове засідання відбудеться 19 липня 2017 року о 14 год. 30 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, будинок 18, І поверх, зала судових засідань № 3.
Ухвала в частині витребування доказів набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
Відповідно до частини другої статті 185 КАС України заперечення на ухвали суду першої інстанції, які не можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від постанови суду, можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяТ.І. Чернявська
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2017 |
Оприлюднено | 03.07.2017 |
Номер документу | 67498083 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
Т.І. Чернявська
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні