ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
05 липня 2017 року Справа № 922/2925/15
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого: суддів:Нєсвєтової Н.М. (доповідач), Вовка І.В., Кондратової І.Д. розглянувши касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "ВАБ-Імпекс" на постановуХарківського апеляційного господарського суду від 27.03.2017 у справі№ 922/2925/15 Господарського суду Харківської області за позовомпублічного акціонерного товариства "Фармстандарт-Біолік" дотовариства з обмеженою відповідальністю "ВАБ-Імпекс" треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - 1.Товариство з обмеженою відповідальністю "Актив Менеджмент" 2.Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Бовбалан Надія Ростиславівна провитребування майна з чужого незаконного володіння
ВСТАНОВИВ:
Подана касаційна скарга товариства з обмеженою відповідальністю "ВАБ-Імпекс" на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 27.03.2017 у справі № 922/2925/15 не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України з таких підстав.
Відповідно до частини 4 статті 111 Господарського процесуального кодексу України, касаційна скарга підлягає поверненню без розгляду якщо до скарги не додано належних доказів сплати судового збору.
Касаційна скарга товариства з обмеженою відповідальністю "ВАБ-Імпекс" не містить жодних доказів надсилання її копії іншим сторонам у справі, а отже подана з порушенням ч. 4 ст. 111 ГПК України.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 111 3 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано доказів надіслання її копії іншій стороні (сторонам) у справі.
Однак скаржником не додано жодних доказів надсилання копії касаційної скарги іншій стороні у справі.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Порядок і розмір сплати судового збору, встановлений Законом України "Про судовий збір", який набрав чинності з 01.11.2011 року.
Відповідно до статті 4 Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції чинній на момент подання позовної заяви), було встановлено розміри ставок судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру (2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат).
Частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції чинній на момент подання позовної заяви), було встановлено розміри ставок судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Згідно з пп. 5 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції зі змінами, внесеними Законом України № 484-VIII від 22.05.2015 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", які набрали чинності 01.09.2015), при поданні до господарського суду касаційної скарги на рішення суду судовий збір справляється у розмірі 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Проте скаржником не додано до касаційної скарги доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.
Таким чином касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом на підставі пункту 4 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до частини 3 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України після усунення обставин, зазначених у пунктах 1, 2, 3, 4 і 6 частини першої цієї статті, касаційна скарга може бути подана повторно.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 86, 107, 111, пунктом 3, 4 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ :
Касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "ВАБ-Імпекс" на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 27.03.2017 у справі № 922/2925/15 повернути скаржнику.
Головуючий Н. Нєсвєтова
Судді І. Вовк
І. Кондратова
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2017 |
Оприлюднено | 06.07.2017 |
Номер документу | 67559792 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Нєсвєтова H.M.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні