Дата документу 09.06.2017 Справа № 554/1518/17
Провадження № 1-кс/554/4049/2017
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 червня 2017 року м. Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду міста Полтави ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання, подане старшим слідчим в ОВС СУ ГУНП Полтавській області капітаном поліції ОСОБА_3 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до ЄРДР за № 12016170000000696 від 21.12.2016, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, про надання дозволу на проведення обшуку-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий за погодженням з прокурором звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення обшукув приміщеннях, які перебувають у володінні ПВ МФДХ (робочі місця менеджерів ПВ МФДХ) та знаходяться в будівлі за адресою: АДРЕСА_1 , що належить територіальній громаді м. Полтави в особі Полтавської міської ради, з метою виявлення та фіксації слідів кримінального правопорушення, отримання доказів злочинної діяльності, відшукання та вилучення наступних предметів та документів за період з 01.01.2014 по теперішній час: Х та Z звітах ПВ МФДХ; грошових коштах, одержаних ПВ МФДХ як благодійні внески; прибуткових та видаткових касових ордерах ПВ МФДХ; касових журналах ПВ МФДХ; рахунках, чеках, квитанціях, накладних, платіжних дорученнях ПВ МФДХ; реєстрах (звітах) використання грошових коштів на власні потреби; наказах про призначення, посадових інструкціях або обов`язках службових осіб ПВ МФДХ; наказах, розпорядженнях, інших документах, нормативно-правових актах, які регламентують виплату благодійної допомоги ПВ МФДХ; документах податкової звітності ПВ МФДХ; документах, що стосуються нарахування та виплати заробітної плати працівникам ПВ МФДХ; документах, що стосуються придбання, обліку та використання товарно-матеріальних цінностей, майна, оборотних та необоротних активів ПВ МФДХ; складських накладних; актах приймання-передачі товарно-матеріальних цінностей та основних засобів; актах виконаних робіт; договорах купівлі-продажу, виконання робіт, або надання послуг, речей та документів; роздаткових відомостях; накладних на приймання, внутрішнє переміщення товарно-матеріальних цінностей та основних засобів; положенні, статуті ПВ МФДХ; комп`ютерах, магнітних носіях інформації; чорнових записах, в інших предметах та документах (в тому числі на магнітних носіях інформації), які окремо, або в своїй сукупності, можуть мати значення для досудового розслідування.
На обґрунтування клопотання посилався на ті обставини, що співробітниками відділення спеціальної поліції ГУНП в Полтавській області було встановлено, що група осіб, за попередньою змовою між собою, під виглядом надання благодійної допомоги, здійснюють привласнення грошових коштів Благодійної організації «Полтавське відділення міжнародного фонду допомоги хворим з наслідками травм та захворювань» (код ЄДРПОУ 24386561) (далі - ПВ МФДХ), чим спричиняють значні збитки.
За даним фактом, СУ ГУНП в Полтавській області 21.12.2016 було розпочато досудове розслідування за № 12016170000000696, за попередньою правовою кваліфікацією: ч. 3 ст. 191 КК України.
Оперативним підрозділом було встановлено, що службові особи ПВ МФДХ, за попередньою змовою із суб`єктами підприємницької діяльності, укладаючи фіктивні договори, здійснювали безтоварні господарські операції, в результаті чого заволодівали грошовими коштами ПВ МФДХ, які в подальшому розподіляли між собою та службовими особами СПД.
Також оперативним підрозділом було встановлено, що службові особи ПВ МФДХ вступали в злочинну змову із службовими особами ТОВ «Медичні дослідження», а також працівниками 2-ї і 4-ї міських клінічних лікарень м. Полтави, лікарі яких схиляли своїх пацієнтів до обов`язкової сплати благодійних внесків до ПВ МФДХ, як плату за проведення їм ТОВ «Медичні дослідження» лабораторних досліджень. Однак, згідно трьохсторонніх договорів між вищезазначеними юридичними особами, вартість проведених ТОВ «Медичні дослідження» лабораторних досліджень пацієнтів мала повністю сплачуватися ПВ МФДХ. А тому, фактично відбувалася подвійна оплата послуг ТОВ «Медичні дослідження», а грошові кошти ПВ МФДХ, призначені для їх сплати, привласнювалися службовими особами ПВ МФДХ з допомоги службових осіб ТОВ «Медичні дослідження» та інших СПД.
Крім цього, досудовим розслідуванням встановлено, що службовими особами ПВ МФДХ та медичних закладів м. Полтава організовано діяльність по збиранню грошових коштів від пацієнтів лікарень м. Полтави під виглядом благодійних внесків, які в подальшому привласнюються службовими особами ПВ МФДХ з допомоги СПД, після чого розподіляються між співучасниками злочинної діяльності.
Отже, для отримання доказів вказаної злочинної діяльності необхідно отримати предмети та документи, які містять відомості про вчинене кримінальне правопорушення, тому слідчий просив задовольнити клопотання про проведення обшуку.
Як було встановлено з допитів службових осіб ПВ МФДХ, дана благодійна організація орендує площу в приміщенні 4-ї міської клінічної лікарні в м. Полтава по вул. Залізній, 17.
Згідно листа-відповіді виконавчого комітету Полтавської міської ради № 01.05/01.1-10/478 від 27.03.2017, ПВ МФДХ орендує майно комунальної власності (Полтавської міської ради) - нежитлове приміщення в м. Полтава по вул. Залізна, 17, згідно договору оренди № 3/16 від 12.01.2012 (зі змінами та доповненнями).
Згідно листа-відповіді ПВ МФДХ за вих. № 01/14 від 24.04.2017, дана благодійна організація орендує майно комунальної власності м. Полтави за адресою: м. Полтава, вул. Залізна, 17.
Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 83632110 від 28.03.2017, власником нежитлової будівлі за адресою: м. Полтава, вул. Залізна, 17, являється територіальна громада м. Полтави в особі Полтавської міської ради.
З наявних матеріалів кримінального провадження вбачається достатньо підстав вважати, що в орендованому ПВ МФДХ приміщенні по Залізна, 17 м. Полтави можуть зберігатися предмети та документи, які мають значення для досудового розслідування.
Під час розгляду слідчим суддею питань даного клопотання рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів судом не приймалось, клопотань від учасників процесуальної дії про застосування технічних засобів фіксування до суду не надійшло, що відповідає приписам статті 107 КПК України.
У судовому засіданні слідчий подане до суду клопотання підтримав.
Заслухавши думку слідчого, дослідивши матеріали кримінального провадження, суть клопотання, суд дійшов до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання з наступних підстав.
Так, у клопотанні слідчим, за погодженням із прокурором, порушується питання про надання дозволу на проведення обшуку в приміщеннях, які перебувають у володінні ПВ МФДХ (робочі місця менеджерів ПВ МФДХ) та знаходяться в будівлі за адресою: м. Полтава, Залізна, 17, що належить територіальній громаді в особі Полтавської міської ради, з метою виявлення та фіксації слідів кримінального правопорушення, отримання доказів злочинної діяльності.
Разом із клопотанням слідчим надано до суду витяг з ЄРДР за № 12016170000000696, за попередньою правовою кваліфікацією: ч. 3 ст. 191 КК України, відповідно до фабули якого співробітниками відділення сектору спецполіції ГУНП в Полтавській області було встановлено, що група невстановлених осіб, за попередньою змовою під виглядом надання благодійної допомоги привласнили грошові кошти благодійної організації «Полтавське відділення міжнародного фонду допомоги хворим з наслідками травм та захворювань», чим спричинили значні збитки.
Відповідно до вимог ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати.
Відповідно до ч.1ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місця знаходження розшукуваних осіб.
Відповідно до ч. 5ст. 234 КПК Українислідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
Судом установлено, що слідчим у клопотанні належним чином не обґрунтовано підстави для проведення обшуку у приміщеннях, які займає «Полтавське відділення міжнародного фонду допомоги хворим з наслідками травм та захворювань», оскільки з витягу з кримінального провадження вбачається, що досудове розслідування проводиться з приводу привласнення групою невстановлених осіб за попередньою змовою під виглядом надання благодійної допомоги грошових коштів благодійної організації «Полтавське відділення міжнародного фонду допомоги хворим з наслідками травм та захворювань», тоді як зі змісту клопотання про надання дозволу на проведення обшуку вбачається, що благодійні внески привласнюються службовими особами відділенням фонду та суб`єктами підприємницької діяльності, з якими укладаються фіктивні договори, що не узгоджується з відомостями, які внесені до ЄРДР та щодо яких проводиться досудове розслідування.
За таких обставин слідчим належним чином не доведено та не підтверджено наявності достатніх підстав вважати, що відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування, а відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду.
Разом із цим, з метою недопущення порушення прав сторони кримінального провадження питання про вилучення необхідних документів можливо вирішити при розгляді клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів за участю сторони кримінального провадження.
З огляду на вказане вище, слідчий суддя вважає, що клопотання про проведення обшуку є передчасним та задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 107, 110, 234, 235, 370, 372 КПК України,
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання старшим слідчим в ОВС СУ ГУНП Полтавській області капітаном поліції ОСОБА_3 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до ЄРДР за № 12016170000000696 від 21.12.2016, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, про надання дозволу на проведення обшуку - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 09.06.2017 |
Оприлюднено | 03.03.2023 |
Номер документу | 67607565 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Гальонкіна Ю. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні