Справа № 545/1286/17
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"07" липня 2017 р. Полтавський районний суд Полтавської області в складі:
Головуючого судді Шелудякова Л.В.,
при секретарі Ісай М.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтава заяву ОСОБА_1 про вжиття заходів про забезпечення позову по справіза позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання договорів оренди землі поновленими ,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Полтавського районного суду Полтавської області з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання договорів оренди землі поновленими .
Також, ОСОБА_1 подав заяву про вжиття заходів забезпечення позову, в якій просить вжити заходи забезпечення позову до початку розгляду справи по суті шляхом заборони Головному управлінню Держгеокадастру у Полтавській області до набрання рішенням законної сили у будь - який спосіб вчиняти будь-які дії спрямовані на передачу в оренду та власність третім особам земельних ділянок, що розташована - за межами населених пунктів на території Мачухівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, розміром - 5, 9600 га, з цільовим призначенням - для ведення фермерського господарства, кадастровий номер -5324083200:00:016:0063; що розташована - за межами населених пунктів на території Мачухівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, розміром -10, 0000 га, з цільовим призначенням - для ведення фермерського господарства, кадастровий номер - 5324083200:00:006:0050; що розташована - за межами населених пунктів на території Мачухівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, розміром - 4,4400 га , з цільовим призначенням - для ведення фермерського господарства, кадастровий номер -5324083200:00:017:0046 .
Свою заяву мотивує тим, що не вжиття заходів може утруднити або зробити не можливим виконання рішення суду .
Відповідно до ст.151 ЦПК України забезпечення позову за заявою осіб, які беруть участь у справі, допускаються на будь якій стадії розгляду справи, якщо не вжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Згідно ч.1 ст.152 ЦПК України позов забезпечується, у тому числі, накладанням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб; забороною вчиняти певні дії; встановлення обов'язку вчиняти певні дії; забороною іншим особам здійснювати платежі або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов'язання, зупиненням продажу описаного майна, якщо подано позов про право власності на це майно або про виключення його з опису зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку; передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам.
Згідно ч.2 ст.152 ЦПК України у разі необхідності судом можуть бути застосовані інші види забезпечення позову. Суд може застосувати кілька видів забезпечення позову.
Відповідно до вимог ч.3 ст.152 ЦПК України види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
У відповідності з роз'ясненнями, викладеними в п.4 постанови Пленуму Верховного Суду №9 від 22 грудня 2006 року Про практику застосування судами цивільного процесуального
законодавства при розгляду заяв про забезпечення позову розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір і існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулась з такою заявою, позовним вимогам.
Як вбачається із роз'яснень п.6 постанови Пленуму Верховного Суду №9 від 22 грудня 2006 року Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляду заяв про забезпечення позову особам, які беруть участь у справі, має бути гарантована реальна можливість захистити свої права при вирішенні заяви про забезпечення позову.
Згідно із ст.4 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.
Вивчивши матеріали позову, розглянувши заяву, суд вважає, що така заява підлягає до задоволення, оскільки між сторонами дійсно існує спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення про задоволення позову, а тому необхідно забезпечити позов шляхом заборони Головному управлінню Держгеокадастру у Полтавській області до набрання рішенням законної сили у будь - який спосіб вчиняти будь-які дії спрямовані на передачу в оренду та власність третім особам вищезазначених земельних ділянок.
Керуючись ст.ст. 151, 152, 153, 209, 293 ЦПК України ,-
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про вжиття заходів про забезпечення позову по справіза позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання договорів оренди землі поновленими - задовольнити.
Вжити заходи забезпечення позову до початку розгляду справи по суті шляхом заборони Головному управлінню Держгеокадастру у Полтавській області до набрання рішенням законної сили у будь - який спосіб вчиняти будь-які дії спрямовані на передачу в оренду та власність третім особам земельних ділянок:
що розташована - за межами населених пунктів на території Мачухівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, розміром - 5, 9600 га, з цільовим призначенням - для ведення фермерського господарства, кадастровий номер -5324083200:00:016:0063.
що розташована - за межами населених пунктів на території Мачухівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, розміром -10, 0000 га, з цільовим призначенням - для ведення фермерського господарства, кадастровий номер - 5324083200:00:006:0050.
що розташована - за межами населених пунктів на території Мачухівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, розміром - 4,4400 га , з цільовим призначенням - для ведення фермерського господарства, кадастровий номер -5324083200:00:017:0046.
Відповідно ст.153 ЦПК України ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Ухвалу суду направити на виконання Головному управлінню Держгеокадастру у Полтавській області ( 36039, м.Полтава, вул. Уютна,23).
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, або протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: ОСОБА_2
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 07.07.2017 |
Оприлюднено | 11.07.2017 |
Номер документу | 67607757 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Завгородня Ірина Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні