Ухвала
від 07.07.2017 по справі 922/2243/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про відмову в прийнятті

"07" липня 2017 р.Справа № 922/2243/17

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Суярко Т.Д.

розглянувши матеріали

позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Офіс 2000", м. Дніпро до Харківської міської ради, м. Харків , ОСОБА_1, м. Харків про внесення змін до договору

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Офіс 2000 звернулось з позовом до Харківської міської ради та ОСОБА_1 про внесення змін до договору оренди землі №6347/05 від 17.03.2005 р. шляхом визнання укладеною додаткової угоди до договору в запропонованій в позові редакції.

Позовні вимоги вмотивовано тим, що ТОВ Офіс 2000 на підставі договору оренди землі №6347/05 від 17.03.2005 р. орендує земельну ділянку, на якій розташовано нежитлове приміщення, що частково належить ТОВ Офіс 2000 , а частково ОСОБА_1. Однак, як зазначає позивач, ОСОБА_1, як співвласник будівлі, неналежним чином виконує свої зобов'язання щодо сплати оренди за користування земельною ділянкою згідно договору оренди землі №6347/05 від 17.03.2005 р.

Дослідивши матеріали вказаної позовної заяви, Суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону України Про судоустрій і статус суддів , місцеві господарські суди розглядають справи, що виникають із господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені законом до їх юрисдикції.

Частиною 1 ст. 1 ГПК України визначено, що підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 12 ГПК України, господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім: спорів про приватизацію державного житлового фонду; спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов; спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін; спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів; інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України та міжнародних договорів України віднесено до відання інших органів.

Згідно ст.21 ГПК України, сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути підприємства та організації, зазначені у статті 1 цього Кодексу.

З наведених положень чинного законодавства вбачається, що місцеві господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають з господарських правовідносин між суб'єктами господарської діяльності, а правовідносини, з яких виник спір, мають господарський характер.

Відповідна позиція також викладена в Постанові Пленуму Вищого господарського суду України від 24 жовтня 2011 року N 10 Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам .

Суб'єктами господарювання згідно зі ст.55 ГК України визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством. Зокрема, суб'єктами господарювання є громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.

Основні положення про фізичну особу-підприємця встановлено главою 5 Цивільного Кодексу України.

Так, згідно ч.2 ст.50 ЦК України, фізична особа здійснює своє право на підприємницьку діяльність за умови її державної реєстрації в порядку, встановленому законом.

Позов у даній справі подано до Харківської міської ради та ОСОБА_1. Позивачем не додано до позовної заяви доказів на підтвердження статусу другого відповідача (ОСОБА_1), як суб'єкта підприємницької діяльності. Зміст позовних вимог до ОСОБА_1 свідчить про заявлення позивачем позовних вимог до ОСОБА_1 саме як до громадянина, а не підприємця.

Таким чином, склад учасників даного спору не відповідає приписам статті 1 ГПК України, а тому суд приходить до висновку, що даний спір не підлягає розгляду в господарських судах України.

Відповідно до п. 1 ч.1 ст.62 ГПК України, суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.

Враховуючи викладене та приймаючи до уваги те, що вимоги, заявлені позивачем до відповідачів - юридичної та фізичної особи - не можуть бути роз'єднані та частково розглядатися господарським судом, суд відмовляє в прийнятті даної позовної заяви.

Керуючись ст.1, 21, п. 1 ч.1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:

Повернути позовну заяву та додані до неї документи (в тому числі платіжне доручення №151 від 23.06.2017 р. на суму 1600,00 грн.). .

Суддя Т.Д. Суярко

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення07.07.2017
Оприлюднено11.07.2017
Номер документу67635554
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/2243/17

Ухвала від 17.10.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Суярко Т.Д.

Ухвала від 07.07.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Суярко Т.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні