У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13.07.2017 року місто Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю: слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого відділу СУ ГУНП в Закарпатській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю,-
ВСТАНОВИВ:
28 березня 2017 року до СУ ГУНП в Закарпатській області, з прокуратури Закарпатської області, надійшли матеріали кримінального провадження №42017071030000019 розпочатого прокуратурою Закарпатської області 17.02.2017 за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, для організації подальшого проведення досудового розслідування.
Для належного з`ясування всіх обставин, які підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні, а саме встановлення фактичного здійснення розрахунків між ФОП « ОСОБА_4 » та навчальними закладами Тячівського району в які, згідно укладених договорів постачалося кам`яне вугілля, проведених оплат ФОП « ОСОБА_4 » за закупівлю кам`яного вугілля, - необхідно отримати доступ до банківських документів по розрахунковому рахунку фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 :
- № НОМЕР_1 відкритий 16.10.2015;
- № НОМЕР_2 відкритий 12.10.2015,
відкритий у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » м. Тячево, МФО НОМЕР_3 за період з дати відкриття по 01.06.2017.
В той же час отримати вказані вище документи без розкриття банківської таємниці не можливо, тому слідчий просить задовольнити зазначене клопотання.
Заслухавши пояснення слідчого, який підтримав заявлене клопотання, дослідивши матеріали додані до клопотання, слідчий суддя прийшов до наступного висновку.
Особа, у володінні якої знаходяться зазначені у клопотанні речі, на судовий розгляд клопотання не з`явилась, хоча про час і місце розгляду такого була повідомлена своєчасно і належним чином, однак, її неявка, відповідно до вимог ч. 4 ст. 163 КПК України, не є перешкодою для розгляду клопотання.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать, зокрема: відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Як зазначено у ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.
Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи наведене, оскільки відповідно до ч. 5, 6 ст.163 КПК України слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що ці документи та речі можуть перебувати у володінні зазначеної у клопотанні юридичної особи, самі по собі та у сукупності з іншими документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, тому суд вважає за необхідне задовольнити зазначене клопотання.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.159,160, 162, ч. 2 ст.163, ст.164 - 166,369-372 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Надати слідчому відділу слідчого управління Головного управління Національної поліції в Закарпатській області ОСОБА_3 , дозвіл на розкриття банківської таємниці з можливістю вилучення (здійснення виїмки), по розрахунковим рахункам фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 : № НОМЕР_1 (відкритого 16.10.2015), № НОМЕР_2 (відкритого 12.10.2015),
відкритих в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » МФО НОМЕР_3 , за період часу з дати відкриття рахунків по 01.06.2017, а саме:
- виписку руху грошових коштів по рахунках із зазначенням контрагентів в роздрукованому вигляді (вказавши всі ідентифікаційні ознаки та призначення платежів, відомості про стан рахунку клієнта),
- документів, в яких міститься інформація про осіб, які мають право розпоряджатись грошовими коштами, які знаходяться в розрахункових рахунках № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 ;
- документи щодо осіб, які отримували грошові кошти з даного рахунку готівкою в період з дати відкриття рахунків по 01.06.2017, а також оригінали платіжних доручень, грошових чеків та заяв на переказ готівки;
- документи, в тому числі електронні реєстри чи логфайли, якими зафіксовано номер телефону чи ІР-адреса, на які передавались дані з АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », про зміну залишків на розрахункових рахунках № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , по системі «Клієнт-Банк» за період з дати відкриття рахунків по 01.06.2017.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Строк дії ухвали - один місяць з дня її постановлення.
Слідчий суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 67727512 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дергачова Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні