233 № 233/1797/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 липня 2017 року Слідчий суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого СВ Костянтинівського ВП Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_3 , розглянув клопотання слідчого СВ Костянтинівського ВП Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Костянтинівської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні №42017051660000048 від 13 березня 2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 368 КК України,
перевіривши надані матеріали клопотання у кримінальному провадженні №42017051660000048 від 13 березня 2017 року, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та, дослідивши докази по доданих матеріалах, заслухавши слідчого ОСОБА_3 , -
в с т а н о в и в :
19 липня 2017 року слідчий СВ Костянтинівського ВП Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, вказуючи, що згідно наказу № 13-к від 13.03.2012 р. на ОСОБА_5 провідного лікаря ветмедицини ІНФОРМАЦІЯ_1 , покладено обов`язки начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 , з представленням права першого підпису банківських та фінансових документів виконує обов`язки начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно п.7 положення «Про ІНФОРМАЦІЯ_2 » від 28.03.2013 року, ОСОБА_5 виконуючий обов`язки начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 : - керує діяльністю лікарні та її структурними підрозділами, організовує роботу лікарні, розподіляє обов`язки між спеціалістами ветеринарної медицини і затверджує посадові інструкції.
Згідно посадової інструкції провідного лікаря ветеринарної медицини ОСОБА_5 зобов`язаний організовувати та проводити сумісно з фахівцями держвет служби діагностичні дослідження, лікарські ветеринарно-санітарні, карантинні та інші заходи з інфекційними інвазійними та незаразними хворобами тварин. Разом з тим встановлено, що ОСОБА_5 був наділений організаційно-розпорядними функціями, та відповідно до ч.3 ст.18 КК Українибув службовою особою.
27.03.2017 року ОСОБА_5 , знаходячись у своєму службовому кабінеті, який розташований в ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , діючи всупереч своїм посадовим обов`язкам та інтересам служби, грубо порушуючи вимоги свого положення та посадової інструкції, маючи корисний мотив, направлений на збагачення шляхом отримання неправомірної вигоди, о 14 годині 15 хвилин шляхом вимагання, отримав від громадянки ОСОБА_6 неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів в сумі 1500 гривень, за надання останній ветеринарного свідоцтва серії НОМЕР_1 та 2 ветеринарних паспортів на двох котів, з датою яка не відповідає даті надання останніх, які надаються для здійснення вивозу тварин за кордон України.
Після чого, враховуючи наявність достовірної інформації про незаконне зберігання вищевказаних грошових коштів у ОСОБА_5 , отриманих останнім в якості неправомірної вигоди від громадянки ОСОБА_6 , та з метою недопущення їх знищення, втрати або реалізації, (тобто з метою врятування майна), було проведено обшук в період часу з 14 годин 30 хвилин до 18 годин 30 хвилин у службовому кабінеті ОСОБА_5 , який розташований в ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 . В ході обшуку кабінету ОСОБА_5 , було виявлено та вилучено грошові кошти в сумі 1500 гривень помічені препаратом «Промінь-1».
В подальшому, ОСОБА_6 , зі свого мобільного телефону за номером НОМЕР_2 спілкувалась з ОСОБА_5 , за номером мобільного телефону НОМЕР_3 , що належить йому особисто.
Враховуючи те, що під час вчинення кримінального правопорушення злочинець міг користуватися послугами операторів телекомунікацій, та додаткове встановлення осіб, причетних до вчинення даного кримінального правопорушення на теперішній час можливе лише шляхом перевірки інформації про з`єднання кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг, в період часу з 00 год. 00хв. 06.03.2017 року до 00 год. 00хв. 28.03.2017 року.
Беручи до уваги викладене вище, а також тяжкість злочину і неможливість отримати відомості в інший спосіб, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації про з`єднання споживачів телекомунікаційних послуг у зоні дії покриття зазначених базових станцій оператора телекомунікацій, яка перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Зазначена інформація містить охоронювану законом таємницю і ця інформація буде використовуватись в якості доказів відомостей, що міститься в цих речах і документах та існує неможливість іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, на підставі ч. 6 ст. 163 КПК України.
З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику представника ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », у володінні якого знаходиться інформація, на підставі ч.2 ст. 163 КПК України.
Згідно із ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, з яким звернувся до слідчого судді слідчий СВ Костянтинівського ВП Бахмутського ВП ГУНП України в Донецькій області ОСОБА_3 , відповідає вимогам ч.2 ст. 160 КПК України.
Відповідно до ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, в тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання, тощо.
Згідно ст. 163 ч. 6 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе, в тому числі, можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчим доведено підстави необхідності надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, відповідно до ст. 163 ч.5 КПК України, оскільки, вони перебувають у володінні відповідної юридичної особи ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, та відомості, які містяться в цих речах і документах, можуть бути використані як докази, при цьому іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, неможливо. Тому вважаю, що дане клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю підлягає задоволенню та слідчому ОСОБА_3 необхідно надати тимчасовий доступ до вищевказаної інформації за минулий час, що перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Керуючись ст.ст. 131, 160-166 КПК України, -
у х в а л и в :
Клопотання слідчого СВ Костянтинівського ВП Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні №42017051660000048 від 13 березня 2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 368 КК України, - задовольнити.
Надати слідчому СВ Костянтинівського ВП Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до інформації за минулий час про зв`язок кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг, здійснених з 00 год. 00хв. 06.03.2017 року до 00 год. 00хв. 28.03.2017 року, що перебуває у володінні Донецької філії ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », розташованої по АДРЕСА_2 , за номером мобільного оператора НОМЕР_3 , який належить гр-ну ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_4 , шляхом виготовлення на паперовому або електронному носії документу за вказаним періодом часу з наступними відомостями: ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі ІМЕІ); типи з`єднання абонентівА: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо; дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонентамА; ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, ІМЕІ), з яким відбувався сеанс зв`язку абонентівА (абонентиБ).
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.
Копію ухвали направити прокурору Костянтинівської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , слідчому ОСОБА_3 .
Зобов`язати слідчого ОСОБА_3 вручити копію ухвали представнику ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням КПК України.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає, заперечення на неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя
Суд | Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 67829739 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області
Міросєді А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні