18.07.2017
№ 522/7372/17
№ 1-«кс»/522/12971/17
УХВАЛА
Іменем України
18 липня 2017 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого в ОВС слідчого відділу Управління СБ України в Одеській області ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого, погоджене з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_4 , про надання дозволу на знищення речових доказів, в рамках кримінального провадження за №22017160000000078 від 18.04.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 305 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з клопотання слідчого, слідчим відділом Управління СБ України в Одеській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань України за № 22017160000000078 від 18.04.2017, за підозрою громадян Сирійської Арабської Республіки Самі ОСОБА_5 ( ОСОБА_6 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_7 ( ОСОБА_8 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 305 КК України, тобто у контрабанді психотропної речовини, обіг якої обмежено, за попередньою змовою групою осіб.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що підозрюваними ОСОБА_7 ( ОСОБА_6 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_7 ( ОСОБА_8 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 , фактично використовувалось складське приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , та за вказаною адресою, останніми зберігалось майно, яке підлягає конфіскації, а також предмети та документи, що мають значення для проведення досудового розслідування.
28.04.2017 був проведений обшук за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого, серед іншого, також виявлено та вилучено наступне:
- суміш з ядер горіхів, лушпиння горіхів та шкарлупи горіхів, загальною вагою 3067 кг, яка розфасована до 136 поліетиленових мішків;
- чищенні ядра грецьких горіхів, загальною вагою 2167 кг, які розфасовані до 217 картонних коробок;
- чищенні ядра горіхів (грецьких), загальною вагою 1414 кг, які розфасовані до 57 поліпропіленових мішків.
Вищевказане 29.04.2017 передано на відповідальне зберігання.
Окрім того, в ході проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні, встановлено, що документи та матеріали (товарно-транспортні накладні, сертифікати походження/відповідності, накладні, паспорти якості, тощо) стосовно вищевказаних продуктів харчування відсутні.
16.05.2017 проведено огляд вищезазначених продуктів харчування за участі спеціалістів ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області, в ході проведення якого останніми відібрано зразки кожної позицій по 2 кілограми, для проведення відповідних лабораторних досліджень.
28.06.2017, вище перелічене (за виключенням відібраних зразків) визнано речовими доказами.
Згідно листа ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області №3380/02 від 29.05.2017, проведені лабораторні дослідження зразків вищезазначених продуктів харчування (фітосанітарна експертиза № Л15/003586-В від 17.05.2017). Згідно листа Державного департаменту ветеринарної медицини від 23.04.2002 № 15-1-2-5/755 «Щодо використання харчових продуктів та продовольчої сировини імпортного та невизначеного походження» та ст. 1 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» № 1393-XIV від 14.01.2000, до неякісної та небезпечної продукції відноситься та продукція, на яку немає передбачених законодавством відповідних документів, що підтверджують її якість та безпеку. Враховуючи вищезазначене, харчові продукти та продовольча сировина невизначеного походження і на яку відсутні супровідні документи, незалежно від товарної форми, підлягають утилізації без лабораторного дослідження їх зразків.
Згідно висновку товарознавчої експертизи ОНДІСЕ МЮ України за № 17-2388/32 від 22.06.2017, надані на експертизу продукти харчування (волоські горіхи) не відповідають вимогам нормативних документів України, не відповідають нормам і стандартам встановленим в Україні та надані на дослідження продукти харчування не можливо реалізовувати на території України.
Розглянувши клопотання слідчого, вивчивши надані до клопотання матеріали, заслухавши думку слідчого, який просив клопотання задовольнити, вважаю необхідним клопотання слідчого задовольнити, з наступних підстав.
Згідно Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної продукції та небезпечної продукції», № 1393-XIV від 14.01.2000 неякісною та небезпечною продукцією є:
- продукція, яка не відповідає обов`язковим вимогам чинних в Україні нормативно-правових актів і нормативних документів щодо її безпеки для життя і здоров`я людини, майна і довкілля;
- продукція, під час маркування якої порушено встановлені законодавством вимоги щодо мови маркування та (або) до змісту і повноти інформації, яка має при цьому повідомлятися;
- продукція, на яку немає передбачених законодавством відповідних документів, що підтверджують якість та безпеку продукції.
Неякісна та небезпечна продукція підлягає обов`язковому вилученню з обігу.
Відповідно до п. 6 Постанови Кабінету Міністрів України № 50 «Про затвердження порядку здійснення переробки, утилізації, знищення або подальшого використання вилученої з обігу неякісної та небезпечної продукції» від 24.01.2001, вилучена з обігу неякісна та небезпечна продукція, яка не придатна для переробки, підлягає знищенню шляхом спалювання, руйнування, фізико-хімічної, біологічної або іншої обробки відповідно до вимог нормативних документів.
У відповідності з п. 4 ч. 6 ст. 100 КПК України, речові докази, що не містять слідів кримінального правопорушення, у вигляді предметів, великих партій товарів, зберігання яких через громіздкість або з інших причин неможливо без зайвих труднощів або витрати по забезпеченню спеціальних умов зберігання яких співмірні з їх вартістю, а також речові докази у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню, передаються для їх технологічної переробки або знищуються за рішенням слідчого судді, суду, якщо вони відносяться до вилучених з обігу предметів чи товарів, а також якщо їх тривале зберігання небезпечене для життя чи здоровя людей або довкілля. У випадках, передбачених цією частиною, речові докази фіксуються за допомогою фотографування або відеозапису та докладно описуються. У разі необхідності може бути збережений зразок речового доказу, достатній для його експертного дослідження або інших цілей кримніального провадження.
Згідно п. 35 «Інструкції про порядок вилучення, обліку, зберігання та передачі речових доказів у кримінальних справах, цінностей та іншого майна органами дізнання, досудового слідства і суду», в новій редакцій, затвердженої спільним наказом Генеральної прокуратури України, МВС України, ДПА України, СБ України, ВС України, ДСА України №51/401/649/471/23/125 від 27.08.2010, у разі непридатності товарів до використання та реалізації вони можуть бути знищені або передаватись підприємствам-виробникам аналогічної продукції для переробки.
Відповідно до п. 29 «Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.11.2012 № 1104, речові докази у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню, мають непридатний стан, знищуються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду. Речові докази у вигляді предметів чи товарів, що належать до вилучених з обігу, а також якщо їх тривале зберігання небезпечне для життя чи здоров`я людей або довкілля, на підставі відповідного рішення слідчого судді, суду передаються для їх технологічної переробки або знищуються. Технологічна переробка або знищення таких предметів і товарів здійснюється з дотриманням вимог Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.1998 № 1340, Загальних вимог до здійснення переробки, утилізації, знищення або подальшого використання вилученої з обігу неякісної та небезпечної продукції, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24.01.2001 № 50 (Офіційний вісник України, 2001 року, № 4, ст. 131).
Відповідно до п. 7 Загальних вимог до здійснення переробки, утилізації, знищення або подальшого використання вилученої з обігу неякісної та небезпечної продукції, затверджених Постановою Кабінету міністрів України № 50 від 24.01.2001, способи утилізації, знищення або подальшого використання визначаються за погодженням із санітарно-епідеміологічною службою, яка на даний час реорганізована у структуру Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту (Держпродспоживслужба України).
Згідно листа № 602-121-7/7010 від 05.07.2017 Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту вищевказані продукти харчування відноситься до неякісної та небезпечної продукції та відповідно до ст.ст. 1, 5 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» підлягають обов`язковому вилученню з обігу. Неякісна та небезпечна продукція, яка є не придатною для переробки, відповідно до загальних вимог до здійснення переробки, утилізації, знищення або подальшого використання вилученої з обігу неякісної та небезпечної продукції, затверджених Постановою Кабінету міністрів України № 50 від 24.01.2001, підлягає знищенню шляхом спалювання, руйнування, фізико-хімічної, біологічної або іншої обробки відповідно до вимог нормативних документів.
Знищення неякісної продукції здійснюється підприємствами, що відповідають вимогам, встановленим ст. 19 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції».
Письмова згода на знищення зазначеного вище майна від його власника, до слідчого відділу Управління СБ України не надходила.
У разі непридатності зазначених продуктів харчування до використання та реалізації вони можуть бути знищені або передаватись підприємствам-виробникам аналогічної продукції для переробки.
Згідно п.4 ч. 6 ст. 100 КПК України, речові докази, що не містять слідів кримінального правопорушення, у вигляді предметів, великих партій товарів, зберігання яких через громіздкість або з інших причин неможливо без зайвих труднощів або витрати по забезпеченню спеціальних умов зберігання яких співмірні з їх вартістю, а також речові докази у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню передаються для їх технологічної переробки або знищуються за рішенням слідчого судді, суду, якщо вони відносяться до вилучених з обігу предметів чи товарів, а також якщо їх тривале зберігання небезпечне для життя чи здоров`я людей або довкілля.
Встановлено, що дані речові докази не містять слідів кримінального правопорушення, а їх зберігання неможливо без зайвих труднощів через їх громіздкість, та затрат по забезпеченню спеціальних умов зберігання.
На підставі вищевикладеного та враховуючи, що вказані вилучені продукти харчування, не містять слідів кримінального правопорушення, не відповідають вимогам нормативних документів, у зв`язку з чим реалізації на території України не підлягають, відносяться до товарів вилучених з обігу, та враховуючи те що, вказані продукти харчування, вилучені у великій партії, зберігання яких через громіздкість, неможливо без зайвих труднощів та витрат по забезпеченню спеціальних умов зберігання, вважаю, що клопотання слідчого є законним, обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.100 ч.6 п.4 КПК України,-
УХВАЛИВ :
Клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу Управління СБ України в Одеській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_4 , про надання дозволу на знищення речових доказів, в рамках кримінального провадження за №22017160000000078 від 18.04.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 305 КК України, задовольнити.
Надати дозвіл, у кримінальному провадженні №22017160000000078 від 18.04.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 305 КК України, на знищення наступних речових доказів:
- суміш з ядер горіхів, лушпиння горіхів та шкарлупи горіхів, загальною вагою 3065 кг (відібрано 2 кілограми в якості зразків), яка розфасована до 136 поліетиленових мішків;
- чищенні ядра грецьких горіхів, загальною вагою 2165 (відібрано 2 кілограми в якості зразків) кг, які розфасовані до 217 картонних коробок;
- чищенні ядра горіхів (грецьких), загальною вагою 1412 кг (відібрано 2 кілограми в якості зразків), які розфасовані до 57 поліпропіленових мішків.
Знищення вказаної неякісної та небезпечної продукції доручити ТОВ «НВК «УКРЕКОПРОМ» (код ЄДРПОУ 39624900), яке проводить діяльність, пов`язану з утилізації та знищення вилученої з обігу неякісної та небезпечної продукції відповідно до атестата з виробництва UAЗ.033.0308-15 від 17.08.2015, виданого Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 67979430 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Кушніренко Ю. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні