Ухвала
від 01.08.2017 по справі 295/73/17
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/73/17

Категорія 52

2/295/66/17

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.08.2017 року м. Житомир

Богунський районний суд міста Житомира

в складі: головуючої судді Гумен Н.В.,

за участю секретаря Скришевської О.Р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про призначення експертизи по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю фірма "Ізоляція-К" про відшкодування моральної шкоди, завданої ушкодженням здоров'я при виконанні трудових обов'язків, -

в с т а н о в и в:

В провадженні Богунського районного суду м. Житомира перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю фірма "Ізоляція-К" про відшкодування моральної шкоди, завданої ушкодженням здоров'я при виконанні трудових обов'язків.

01.08.2017 року представник позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_3 в судовому засіданні заявила клопотання про призначення медико-соціальної експертизи, з підстави, викладених у письмовому клопотанні, яке приєднано до справи (а.с.80-81), з метою визначення ступеня (у відсотках) втрати працездатності у ОСОБА_1 внаслідок нещасного випадку, який стався з нею 20.09.2016 року при виконанні трудових обов'язків під час роботи в ТзОВ фірма "Ізоляція-К", що підтверджується Актом про нещасний випадок на виробництві форми Н-1 №1 від 21.11.2016 року, проведення експертизи доручити експертам Житомирському обласному центру медико-соціальної експертизи.

01.08.2017 року представник відповідача ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю фірма "Ізоляція-К" - ОСОБА_4 в судовому засіданні заперечував проти задоволення вказаного клопотання, просив відмовити у його задоволенні, мотивуючи тим, що вказана експертиза не стосується предмету спору, так як ступінь втрати працездатності не відноситься до розміру моральної шкоди, завданої ушкодженням здоров'я при виконанні трудових обов'язків, яку просить відшкодувати позивачка, а тому просить призначити по справі судово-психологічну експертизу, з підстави, викладених у письмовому клопотанні, яке приєднано до справи (а.с.82-83), з метою визначення чи призвела ситуація, яка досліджується у справі, психотравмувальною для позивачки, якщо так то чи завдано їй моральної шкоди, та який можливий розмір становить грошова компенсація, проведення експертизи доручити експертам Київському науково-дослідному інституту судових експертиз, оплату послуг експерта відповідач гарантує.

Заслухавши думку сторін по справі, оцінивши наведені представниками сторін по справі доводи щодо підстав для признання судової експертизи, суд приходить до наступного.

Призначення експертизи є обов'язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи є обов'язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити: характер і ступінь ушкодження здоров'я; психічний стан особи; вік особи, якщо про це немає відповідних документів і неможливо їх одержати. (ч.1 ст.145 Цивільного процесуального кодексу України).

Відповідно до ст.1 Закону України Про судову експертизу судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об'єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні органів дізнання, досудового та судового слідства.

Як убачається з матеріалів справи, вимогами позивача є відшкодування з відповідача моральної шкоди, завданої ушкодженням здоров'я при виконанні трудових обов'язків, яку позивачка визначила в розмірі 20 000,00 грн. та вказала, що на її думку вказана сума буде відповідати тим стражданням та переживанням, пов'язані з виробничою травмою.

Отже предметом спору є визначена позивачем сума моральної шкоди, яку просить відшкодувати позивачка за рахунок відповідача та з якою сторона відповідача не погоджується.

Відповідно до положень ч.1 ст.11 Цивільного процесуального кодексу України суд розглядає справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до ч.3 ст.60 Цивільного процесуального кодексу України доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір.

Відповідно до частини четвертої статі 143 Цивільного процесуального кодексу України особи, які беруть участь у справі, мають право просити суд провести експертизу у відповідній судово-експертній установі, доручити її конкретному експерту, заявляти відвід експерту, давати пояснення експерту, знайомитись з висновком експерта, просити суд призначити повторну, додаткову, комісійну або комплексну експертизу.

Об'єктом психологічної експертизи є психічно здорові особи (підозрюваний, обвинувачений, підсудний, виправданий, засуджений, свідок, потерпілий, позивач, відповідач: малолітні; неповнолітні; дорослого та похилого віку).

Психологічна експертиза встановлює ті особливості психічної діяльності та такі їх прояви в поведінці особи, які мають юридичне значення та викликають певні правові наслідки.

Основним завданням психологічної експертизи є визначення у підекспертної особи: індивідуально-психологічних особливостей, рис характеру, провідних якостей особистості; мотивотвірних чинників психічного життя і поведінки; емоційних реакцій та станів; закономірностей перебігу психічних процесів, рівня їхнього розвитку та індивідуальних її властивостей.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що клопотання представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_3А про призначення у справі медико-соціальної експертизи не є обґрунтованим та не підлягає задоволенню, оскільки в межах даного спору позивачем оспорюється розмір моральної шкоди завданий позивачу внаслідок нещасного випадку, який стався з нею 20.09.2016 року при виконанні трудових обов'язків під час роботи в ТзОВ фірма "Ізоляція-К", тому для з'ясування обставин, які мають значення для справи і потребують спеціальних знань в галузі психології для встановлення чи завдано ОСОБА_1 моральної шкоди та в якому розмірі, що є підставою для призначення судово-психологічної експертизи.

При призначені експертизи, суд бере за основу перелік питань, які поставлені представником відповідача перед експертом у письмову клопотанні, яке долучено до матеріалів справи, та питань визначені Інструкцією про призначення та проведення судових експертиз та науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 року № 53/5.

Відповідно до ч.2 ст.86 Цивільного процесуального кодексу України, кошти на оплату судової експертизи вносяться стороною, яка заявила клопотання про проведення експертизи. Якщо клопотання про проведення експертизи заявлено обома сторонами, витрати на її оплату несуть обидві сторони порівну. У разі не оплати судової експертизи у встановлений судом строк суд скасовує ухвалу про призначення судової експертизи.

Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 143, 209-210 Цивільного процесуального кодексу України, суд

у х в а л и в:

В задоволенні клопотання представник позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_3 про призначення медико-соціальної експертизи - відмовити.

Клопотання представник відповідача ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю фірма "Ізоляція-К" - ОСОБА_4 про призначення судово - психологічної експертизи задовольнити.

Призначити у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю фірма "Ізоляція-К" про відшкодування моральної шкоди, завданої ушкодженням здоров'я при виконанні трудових обов'язків судово-психологічну експертизу, проведення якої доручити експертам Київському науково-дослідному інституту судових експертиз (адреса: 03680, м. Київ, вул. Смоленська, 6).

На вирішення експертів поставити питання:

Чи є ситуація, що досліджується за справою, психотравмувальною для ОСОБА_1?

Якщо так, то чи завдані ОСОБА_1 страждання (моральна шкода)?

Чи спричинені ОСОБА_1 страждання (моральна шкода) за умов ситуації внаслідок нещасного випадку, який стався з нею 20.09.2016 року при виконанні трудових обов'язків під час роботи в ТзОВ фірма "Ізоляція-К", що досліджуються у справі?

Якщо ОСОБА_1 завдані страждання (моральна шкода), який можливий розмір становить грошова компенсація за завдані страждання (моральну шкоду) ?

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384, 385 Кримінального кодексу України.

Оплату послуг експерта покласти на відповідача ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю фірма "Ізоляція-К".

На дослідження експертам надати цивільну справу №295/73/17 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю фірма "Ізоляція-К" про відшкодування моральної шкоди, завданої ушкодженням здоров'я при виконанні трудових обов'язків, в якій знаходяться всі необхідні документи для проведення експертного дослідження.

Зобов'язати сторін по справі надати всі необхідні оригінали документів необхідних для проведення експертного дослідження.

Роз'яснити сторонам, що відповідно ст. 146 ЦПК України, у разі ухилення особи, яка бере участь у справі, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з'ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю фірма "Ізоляція-К" про відшкодування моральної шкоди, завданої ушкодженням здоров'я при виконанні трудових обов'язків зупинити до проведення експертами Київського науково-дослідного інституту судових експертиз судово-психологічної експертизи.

Ухвала в частині зупинення провадження може бути оскаржена до Апеляційного суду Житомирської області через Богунський районний суд міста Житомира протягом п'яти днів з дня її проголошення.

Суддя

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення01.08.2017
Оприлюднено03.08.2017
Номер документу68064250
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —295/73/17

Постанова від 31.05.2018

Цивільне

Апеляційний суд Житомирської області

Шевчук А. М.

Постанова від 31.05.2018

Цивільне

Апеляційний суд Житомирської області

Шевчук А. М.

Ухвала від 23.04.2018

Цивільне

Апеляційний суд Житомирської області

Шевчук А. М.

Ухвала від 24.04.2018

Цивільне

Апеляційний суд Житомирської області

Шевчук А. М.

Ухвала від 10.04.2018

Цивільне

Апеляційний суд Житомирської області

Шевчук А. М.

Ухвала від 03.04.2018

Цивільне

Апеляційний суд Житомирської області

Шевчук А. М.

Рішення від 27.02.2018

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Гумен Н. В.

Рішення від 27.02.2018

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Гумен Н. В.

Ухвала від 22.01.2018

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Гумен Н. В.

Ухвала від 01.08.2017

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Гумен Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні