У Х В А Л А
01 серпня 2017 року м. Київ
Суддя Верховного Суду України Ємець А.А., розглянувши заяву приватної фірми "Екотех" про перегляд Верховним Судом України судового рішення господарського суду у справі № 7/30-10/297,
в с т а н о в и в:
13 липня 2017 року до Верховного Суду України надійшла заява
приватної фірми "Екотех" про перегляд Верховним Судом України судового рішення господарського суду у справі № 7/30-10/297.
Проте зазначену заяву подано без додержання вимог статті 111 18 та 111 19 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК).
Частиною 1 статті 111 16 ГПК встановлено, що заява про перегляд судових рішень господарських судів може бути подана виключно з таких підстав : 1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що спричинило до ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;
2) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права - при оскарженні судового рішення, яке перешкоджає подальшому провадженню у справі або яке прийнято з порушенням правил підвідомчості або підсудності справ; 3) невідповідності судового рішення суду касаційної інстанції викладеному в постанові Верховного Суду України висновку щодо застосування у подібних правовідносинах норм матеріального права; 4) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні даної справи судом.
Отже, при порушенні перед Верховним Судом України питання про перегляд судових рішень господарських судів заявником у заяві зазначається, зокрема підстави для перегляду судового рішення, передбачені статтею 111 16 ГПК, та обґрунтування цих підстав.
Посилання заявника на ухвалу Господарського суду Полтавської області України від 15 червня 2004 року у справі № 7/30-10/297 не є підставою для подання заяви про перегляд судового рішення господарського суду передбаченого статтею 111 16 Господарського процесуального кодексу України.
За таких обставин заявнику слід надати суду належним чином оформлену заяву про перегляд судового рішення, в якій зазначити: про перегляд якого саме рішення подається заява, підстави та обґрунтування підстав для перегляду цього судового рішення, передбачених статтею 111 16 ГПК, а також уточнити вимоги заяви відповідно до повноважень Верховного суду України передбачених ГПК, та надати суду копії цієї заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Крім того, відповідно до вимог статті 111 19 ГПК, в залежності від підстав, за якими подається заява про перегляд судового рішення, заявнику слід надати:
копії різних за змістом судових рішень, якщо заява подається з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 111 16 цього Кодексу;
копія постанови Верховного Суду України, якщо заява подається з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 111 16 цього Кодексу;
копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, або клопотання особи про витребування копії такого рішення в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної судової установи, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подала заяву, - у разі подання заяви про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 111 16 цього Кодексу.
Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України "Про доступ до судових рішень" суд при здійсненні судочинства може використовувати лише текст судового рішення, який опубліковано офіційно або внесено до Єдиного державного реєстру судових рішень.
Згідно з положеннями частини третьої статті 111 18 Господарського процесуального кодексу України заява про перегляд судових рішень господарських судів підписується особою, яка подає заяву, або її уповноваженим представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.
Заява про перегляд судового рішення подана від імені директора приватної фірми "Екотех" ОСОБА_1 Оскільки відсутній документ на підтвердження повноважень (довіреність, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, тощо), неможливо встановити особу, яка підписала зазначену заяву.
Відповідно до положень частини третьої статті 111 19 Господарського процесуального кодексу України до заяви додається документ про сплату судового збору. За подання і розгляд заяви з підстави, встановленої пунктом 2 частини першої статті 111 16 цього Кодексу, судовий збір не сплачується.
Відповідно до частини другої пункту 1 частини четвертої статті 111 20 Господарського процесуального кодексу України суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу.
У разі якщо заяву подано без додержання вимог статей 111 18 та 111 19 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути. Заява повертається заявнику, у разі якщо заяву подано без додержання вимог статей 111 18 та 111 19 цього Кодексу і заявник не усунув її недоліки протягом установленого строку.
За таких обставин заява приватної фірми "Екотех" про перегляд судових рішень у справі № 7/30-10/297 підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Відповідно до пункту 6 розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 02 червня 2016 року № 1402-VIII
"Про судоустрій і статус суддів" і керуючись статтями 111 18 , 111 19 , 111 20 Господарського процесуального кодексу України,
у х в а л и в:
Надати приватній фірмі "Екотех" строк до 15 серпня 2017 року для усунення зазначених недоліків.
Роз'яснити, що у разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали заява буде повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Верховного Суду України А.А. Ємець
Суд | Верховний Суд України |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2017 |
Оприлюднено | 03.08.2017 |
Номер документу | 68069769 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Верховний Суд України
Ємець А.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні