ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
07 серпня 2017 року Справа № 914/2875/16
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: головуючого, суддіСтратієнко Л.В. суддівЄмельянова А.С., Карабаня В.Я., розглянувши касаційну скаргу Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській області нарішення Господарського суду Львівської області від 11 січня 2017 року та постанову Львівського апеляційного господарського суду від 31 травня 2017 року у справі№ 914/2875/16 за позовом адвокатського об'єднання "Адвокатська компанія "Укрзахідюрсервіс" доРегіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській області третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивачапублічне акціонерне товариство державна акціонерна компанія "Національна мережа аукціоних центрів" в особі філії "Львівський аукціонний центр" про визнання дій неправомірними, зобов'язання затвердити протокол та зобов'язання укласти договір ВСТАНОВИВ:
Регіональне відділення Фонду державного майна України по Львівській області подало касаційну скаргу на рішення Господарського суду Львівської області від 11 січня 2017 року та постанову Львівського апеляційного господарського суду від 31 травня 2017 року.
До касаційної скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання касаційної скарги на рішення суду ставки судового збору встановлюються у розмірі 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону із позовної заяви немайнового характеру судовий збір сплачується у розмірі 1 мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" з 1 січня установлено мінімальну заробітну плату у розмірі 1 378,00 грн.
У разі, коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (п.2 ч.3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір").
У зв'язку із тим, що позивач звернувся до господарського суду з позовною заявою у листопаді 2016 року, а касаційну скаргу на рішення Господарського суду Львівської області від 11 січня 2017 року та постанову Львівського апеляційного господарського суду від 31 травня 2017 року відповідач подав у червні 2017 року, то при подачі цієї касаційної скарги останній повинен був сплатити 4 960,80 грн судового збору як за три вимоги немайнового характеру (1653,60 грн - про визнання дій неправомірними, 1653,60 грн - про зобов'язання затвердити протокол та 1653,60 грн - про зобов'язання укласти договір).
Проте, касаційна скарга Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській області судовим збором не оплачена, натомість ним було заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору. Вказане клопотання обґрунтоване тим, що на момент подачі цієї касаційної скарги відповідач не може здійснити оплату судового збору у зв'язку з відсутністю коштів у кошторисі витрат.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про судовий збір" суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити його від сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Проте, цією статтею передбачено право суду, а не обов'язок щодо відстрочення сплати судового збору.
При цьому, оскільки статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для відстрочення від такої сплати.
Таким чином, наведені відповідачем у клопотанні обставини не є підставою для відстрочення сплати судового збору у даному випадку, а отже у задоволені цього клопотання слід відмовити.
Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 111 3 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Керуючись п. 4 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ: Касаційну скаргу на рішення Господарського суду Львівської області від 11 січня 2017 року та постанову Львівського апеляційного господарського суду від 31 травня 2017 року у справі № 914/2875/16 повернути Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Львівській області.
Головуючий, суддя Л. Стратієнко Суддя А. Ємельянов Суддя В. Карабань
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2017 |
Оприлюднено | 08.08.2017 |
Номер документу | 68135061 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Стратієнко Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні