ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КРИВОГО РОГУ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
іменем України
Справа № 210/3299/17
Провадження № 1-кс/210/1390/17
"11" серпня 2017 р. м. Кривий Ріг
Слідчий суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора Широківського відділу Криворізької місцевої прокуратури № 1, розглянувши у судовому засіданні в залі суду клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, внесене по кримінальному провадженню №12017040710001864 від 17.07.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Широківського відділу Криворізької місцевої прокуратури № 1 звернувся до Дзержинського районного суду міста Кривого Рогу із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , що містять інформацію стосовно форми №4-сг (річна) за 2016 рік, яка надавалася до ІНФОРМАЦІЯ_2 звільнених у запас військовослужбовців (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та ІНФОРМАЦІЯ_3 , яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , щодо документів форм №21- сг (місячна) «Звіт про реалізацію продукції сільського господарства», форм №21- сг (річна) «Звіт про реалізацію продукції сільського господарства»; форм №29-сг (річна) «Звіт про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід та винограду», форм №10-мех (річна) «Наявність сільськогосподарської техніки в сільськогосподарських підприємствах»; форм № 9-б-сг (річна) «Внесення мінеральних, органічних добрив, гіпсування та вапнування ґрунтів під урожай», які надавалися до ІНФОРМАЦІЯ_4 перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) в період з 2013-2016.
В обґрунтування заявленого клопотання слідчий зазначив, що В провадженні Металургійного ВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали досудового розслідування у кримінальному провадженні №12017040710001864 від 17 липня 2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_5 протягом 29.08.2016-30.09.2016 проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності ІНФОРМАЦІЯ_6 перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців за період з 01.03.2013 по 31.08.2016.
В ході проведеної ревізії, головним державним фінансовим інспектором ІНФОРМАЦІЯ_7 ОСОБА_3 було встановлено, що за результатами співставлення цін реалізації сільськогосподарської продукції філією у 2013 -2016 роках з цінами, наданими Управлінням статистики встановлено, що протягом періоду з 01.03.2013 по 31.08.2016 філія (МЦППВ) здійснювала реалізацію соняшника, озимої пшениці та ячменю ярого за цінами нижчими, ніж ціни, які склалися по Широківському району, що призвело до розрахунково можливих втрат доходу на загальну суму 152500,0 грн. внаслідок реалізації продукції за ціною нижчою, ніж склалася по району.
18.07.2017 за даним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12017040710001864, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 191 КК України.
25.07.2017 процесуальним керівником у даному провадженні ОСОБА_4 на адресу начальника ІНФОРМАЦІЯ_8 направлено вимогу про надання інформації в порядку ст. 93 КПК України. А саме копій річних звітів за формами 4-сг, 21-заг, 9-б-сг, 10-мех, 29-сг за період 2013-2016 роки поданого до ІНФОРМАЦІЯ_4 перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ). 26.07.2017 отримано відповідь від ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно до якої інформацію буде надано при дотриманні ст.ст. 159-165 КПК України, оскільки згідно зі ст. 21 ЗУ «Про державну статистику» первинні дані (статистичні звіти підприємств, їх копії або окремі показники діяльності підприємств тощо), отримані органами державної статистики від респондентів під час проведення статистичних спостережень, є конфіденційною інформацією, яка охороняється Законом і використовується виключно для статистичних цілей у зведеному знеособленому вигляді. Поширення статистичної інформації, на підставі, якої можна визначити конфіденційну статистичну інформацію щодо конкретного респондента, забороняється.
Відповідно до ч. 1 ст. 99 КПК України, документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об`єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використанні як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Згідно з ст. 131 КПК тимчасовий доступ до речей і документів відноситься до заходів забезпечення кримінального провадження, та застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володіння якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутись до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до положень ст. ст.161,162 КПК України, вказані у клопотанні оригінали документів не є речами і документами, до яких заборонено доступ або які містять охоронювану законом таємницю.
Отримати доступ до вказаний документів, іншим способом, крім звернення до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів є не можливим.
На підставі вищевикладеного, з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування у кримінальному провадженні, виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, встановлення розміру завданих збитків виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу та можливості вилучення з ІНФОРМАЦІЯ_3 та ІНФОРМАЦІЯ_1 наступних документів: копій річних звітів за формами 4-сг, 21-заг, 9-б-сг, 10-мех, 29-сг за період 2013-2016 роки поданого до ІНФОРМАЦІЯ_4 перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців (ЄДРПОУ НОМЕР_2 )
Згідно п.п. 4, 5 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить конфіденційна інформація, у тому числі така, що містить комерційну таємницю, відомості, які можуть становити банківську таємницю. У зв`язку з тим, що дані, які містяться у зазначених документах, відносяться до конфіденційної інформації, що містить комерційну та банківську таємницю, отримати такі відомості можливо лише шляхом тимчасового доступу до речей і документів, що передбачено ст. 159 КПК України.
Розглянувши вищеназване клопотання та дослідивши, надані слідчим та прокурором в обґрунтування зазначеного клопотання докази, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно з ст. 7 КПК України однією з загальних засад кримінального провадження є законність, яка відповідно до ст. 9 КПК України полягає у тому, що під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, Кримінального процесуального Кодексу України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.
Відповідно до ч. 1 ст. 132 КПК України, визначено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч. 4 цієї ж статті передбачено, що для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 132 КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Враховуючи, що отримати вказані документи у добровільному порядку органам досудового розслідування не вдається, при цьому, дані документи мають важливе значення для досудового розслідування даного кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що прокурором доведено необхідність застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.
З огляду на зазначене слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення даного клопотання.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 110, 132, 159-164, 309, 369-372 та 395 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора Широківського відділу Криворізької місцевої прокуратури № 1 внесене по кримінальному провадженню №12017040710001864 від 17.07.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.
Надати прокурору Широківського відділу Криворізької місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_4 або за його дорученням працівнику оперативного підрозділу, дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять в собі охоронювану законом таємницю, а саме: форми №4-сг (річна) за 2016 рік, яка надавалася до ІНФОРМАЦІЯ_2 звільнених у запас військовослужбовців (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), із можливістю вилучення його належним чином завіреної копії, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .
Надати прокурору Широківського відділу Криворізької місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_4 або за його дорученням працівнику оперативного підрозділу, дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять в собі охоронювану законом таємницю, а саме: форм №21- сг (місячна) «Звіт про реалізацію продукції сільського господарства», форм №21- сг (річна) «Звіт про реалізацію продукції сільського господарства»; форм №29-сг (річна) «Звіт про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід та винограду», форм №10-мех (річна) «Наявність сільськогосподарської техніки в сільськогосподарських підприємствах»; форм № 9-б-сг (річна) «Внесення мінеральних, органічних добрив, гіпсування та вапнування ґрунтів під урожай», які надавалися до ІНФОРМАЦІЯ_2 звільнених у запас військовослужбовців (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) в період з 2013-2016 роки із можливістю вилучення їх належним чином завірених копій, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2 .
У разі невиконання цієї ухвали слідчий суддя в порядку ст. 166 КПК України має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку.
Строк дії ухвали - 1 місяць з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 11.08.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 68220382 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу
Ступак С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні