Постанова
від 10.08.2017 по справі 825/1085/17
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

                                                                      

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 серпня 2017 року                               м.Чернігів                              Справа № 825/1085/17

Чернігівський окружний адміністративний суд

під головуванням судді Соломко І.І.,

за участю секретаря Скугоревої Н.О.,

розлянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Ріпкинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України до Приватного акціонерного товариства ''Городнянський маслозавод'' про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

11.07.2017 Ріпкінське об'єднане управління Пенсійного фонду України звернулось до суду з позовом до Приватного акціонерного товариства ''Городнянський маслозавод'' про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за період з 01.02.2017 по 31.05.2017 в розмірі 8949,44 грн.

Зазначило, що заборгованість виникла у зв'язку з несплатою відповідачем витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів "б"-"з"ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Сторони на судове засідання не з'явились, про дату, час та місце судового розгляду повідомлені належним чином.

Представник відповідача на судове засідання не з'явився, а надіслані йому повідомлення повернуті поштовим відділенням без виконання з відміткою "за закінченням терміну зберігання".

Судом перевірено правильність адреси, яка зазначена у позовній заяві і на яку направлялися судові виклики та з'ясовано, що вона повністю відповідає тим відомостям, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 30.05.2017 №1002631141.

Частиною 11ст. 35 КАС Українипередбачено, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Згідно з ч. 4ст. 128 КАС Україниу разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності сторін за наявними в матеріалах справи доказами.

Відповідно до ч. 1ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства Українифіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, оцінивши наведені позивачем обставини, суд доходить висновку, що заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних мотивів.

Суд встановив, що Приватне акціонерне товариства ''Городнянський маслозавод'' зареєстроване як юридична особа, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 30.05.2017 №1002631141, та є платником страхових внесків відповідно доЗакону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

На день звернення до суду за відповідачем рахується заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів "б" - "з"ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення"за період з 01.02.2017 по 31.05.2017 в розмірі 8949,44 грн.

На час розгляду адміністративної справи докази сплати боргу відсутні.

Згідно з статтею 5 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 1058-IV) цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці правовідносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що йому не суперечить.

Відповідно до приписів п. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

Абзацом 4 п.1ст.2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування"передбачено, що для платників збору, визначених пунктами 1 та 2статті 1 цього Закону(п.1 - суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; п.2 - філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, зазначених у пункті 1 цієї статті, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади), об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з"ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення"до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченогост. 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Пунктом 1ст. 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", визначено, що на обов'язкове державне пенсійне страхування встановлюються ставки збору в таких розмірах: 100 відсотків від об'єкта оподаткування, визначеного абзацом четвертим п. 1ст. 2 цього Закону.

Відповідно до п. бст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення"на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Пунктом 6.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженоїпостановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 16.01.2004 за № 64/8663 (далі - Інструкція) визначено, що відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до п. 2"Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (зокрема, підприємства, установи й організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування - фіксований податок, єдиний податок та фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру;) (крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені у пп. 4 п.291.4ст.291глави1розділуXIV Податкового кодексу України), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом місяця з новопризначених (перерахованих) пенсій (п. 6.4 Інструкції).

Отже, зазначеними нормами прямо визначено обов'язок підприємств стосовно повноти та своєчасності відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, при цьому єдиною підставою для відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій є розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за Списком № 2 та повідомлення про направлення та вручення розрахунку.

З матеріалів справи слідує, що позивачем відповідачу направлявся розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за Списком № 2 за період з 01.02.2017 по 31.05.2017 у визначений строк, однак, відповідач своїх зобов'язань не виконав.

Наявність вказаної заборгованості підтверджується витягом із картки особового рахунку по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій відповідача (а.с. 22).

В матеріалах справи відсутні докази, які б підтверджували факт погашення відповідачем заборгованості, а відтак суд доходить висновку про обґрунтованістьпозовних вимог та їх задоволення.

Відповідно до ч. 4ст. 94 КАС Україниу справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.70,71,79,86,94,128,158,162,163,167,255,257 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного акціонерного товариства ''Городнянський маслозавод'' (код ЄДРПОУ 00448025) на користь Ріпкинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України (р/р 25607300037293, філія Чернігівського обласного управління "Ощадбанк", МФО 353553, код отримувача 40378544) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з 01.02.2017 по 31.05.2017 в сумі 8949 (вісім тисяч дев'ятсот сорок дев'ять) грн.44 коп.

Постанова суду набирає законної сили в порядку статей 167,186 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Суддя                                                                                                              І.І. Соломко

Дата ухвалення рішення10.08.2017
Оприлюднено15.08.2017
Номер документу68237760
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —825/1085/17

Постанова від 10.08.2017

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Соломко І.І.

Постанова від 10.08.2017

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Соломко І.І.

Постанова від 10.08.2017

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Соломко І.І.

Ухвала від 11.07.2017

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Соломко І.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні