Рішення
від 16.08.2017 по справі 587/888/17
СУМСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 587/888/17

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 серпня 2017 року Сумський районний суд Сумської області під головуванням судді Дашутіна І.В., при секретарі Макошенець С.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, Підліснівської сільської ради про визнання права власності на земельну ділянку за набувальною давністю,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом, в якому просив визнати за ним право приватної власності за набувальною давністю на земельну ділянку на території Підліснівської сільської ради площею 1,16 га з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, що межує з земельною ділянкою за кадастровим номером НОМЕР_1.

В судовому засіданні позивач свій позов підтримав в повному обсязі.

Представники відповідача - Головного управління Держгеокадастру у Сумській області в судове засідання не з'явивсь, в письмових поясненнях проти позову заперечував та просив розглянути справу за їх відсутності.

Представники відповідача - Підліснівської сільської ради в судове засідання також не з'явились, в письмових поясненнях стосовно позовних вимого покладався на розсуд суду та просив розглянути справу за їх відсутності.

Заслухавши позивача та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню виходячи з наступного.

В судовому засіданні встановлено, що на підставі рішення Сумської районної Ради народних депутатів Сумської області від 19.03.1992 Про надання земельних ділянок для ведення селянських/фермерських господарств ОСОБА_1 надано для ведення селянського/фермерського господарства земельну ділянку 4,0 га сільськогосподарських угідь на території Підліснівської сільської Ради народних депутатів та видано державний акт на право довічного успадкованого володіння землею НОМЕР_5, площею 4,0 га, який було зареєстровано в Книзі записів державних актів на право довічного успадкованого володіння землею за №263 (а.с. 9, 13-15).

Рішенням Сумської районної Ради народних депутатів Сумської області від 06.04.1992 Про надання земельних ділянок для ведення селянських/фермерських господарств батьку позивача, ОСОБА_2 надано для ведення селянського/фермерського господарства земельну ділянку 4,0 га сільськогосподарських угідь на території Підліснівської сільської Ради народних депутатів та видано державний акт на право довічного успадкованого володіння землею НОМЕР_2, площею 4,0 га, який було зареєстровано в Книзі записів державних актів на право довічного успадкованого володіння землею за №262 (а.с. 8, 10-12).

Рішенням Сумської районної Ради народних депутатів від 22.03.1995 ОСОБА_1 та ОСОБА_2 надано дозвіл на розробку технічної документації по передачі земельних ділянок у приватну власність раніше наданих земельних ділянок площею по 3,42 га кожному на території Підліснівської сільської ради, на основі якого видано державні акти на право приватної власності на землю (а.с. 16-19).

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер та 17.12.1999 ОСОБА_1 видано свідоцтво про право на спадщину за заповітом (НОМЕР_3) за яким він набув право приватної власності на земельну ділянку площею 3,42 га (а.с. 20-22).

Таким чином у приватній власності ОСОБА_1 загалом перебуває 6,84 га (кадастрові номери НОМЕР_4 та НОМЕР_1) та до цього часу, з 1992 року, він продовжує володіти земельною ділянкою загальною площею 1,16 га, відповідно до державних актів на право довічного успадкованого володіння землею НОМЕР_2, НОМЕР_5.

Згідно ст. 344 ЦК України особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п'яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Відповідно до статті 119 Земельного Кодексу України громадяни, які добросовісно, відкрито і безперервно користуються земельною ділянкою протягом 15 років, але не мають документів, які б свідчили про наявність у них прав на цю земельну ділянку, можуть звернутися до органу державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування з клопотанням про передачу її у власність або надання у користування. Розмір цієї земельної ділянки встановлюється у межах норм, визначених цим Кодексом. Передача земельної ділянки у власність або у користування громадян на підставі набувальної давності здійснюється в порядку, встановленому цим Кодексом.

Між тим громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування та державних органів приватизації щодо земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації, в межах їх повноважень, визначених Земельним кодексом України ( частина перша статті 116 із змінами, внесеними згідно із Законами N 3235-ІV ( 3235-15 ) від 20.12.2005, N 489-V ( 489-16 ) від 19.12.2006 ). Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Згідно ч. 4 статті 116 Земельного кодексу України передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм. визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.

Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах встановлених норм, визначених ЗК України, проводиться один раз по кожному виду використання. Це означає, що громадянин може набути безоплатно у приватну власність земельну ділянку для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), садівництва, індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм, передбачених для кожного з цих видів використання і у разі отримання відповідної земельної ділянки не може приватизувати другу земельну ділянку такого ж виду використання.

Таким чином, на підставі державного акту на право приватної власності НОМЕР_6 ОСОБА_1 вже використав своє право на безоплатне отримання у власність земельної ділянки та не може приватизувати другу земельну ділянку такого ж виду використання.

Враховуючи викладене, необхідно відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 в зв'язку з його необґрунтованістю.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 212 - 215 та 218 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, Підліснівської сільської ради про визнання права власності на земельну ділянку за набувальною давністю в зв'язку з його необґрунтованістю.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Сумської області через районний суд протягом 10-ти днів з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя І.В. Дашутін

СудСумський районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення16.08.2017
Оприлюднено21.08.2017
Номер документу68388245
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —587/888/17

Ухвала від 04.10.2017

Цивільне

Апеляційний суд Сумської області

Кононенко О. Ю.

Ухвала від 04.10.2017

Цивільне

Апеляційний суд Сумської області

Кононенко О. Ю.

Ухвала від 31.08.2017

Цивільне

Апеляційний суд Сумської області

Кононенко О. Ю.

Ухвала від 31.08.2017

Цивільне

Апеляційний суд Сумської області

Кононенко О. Ю.

Рішення від 16.08.2017

Цивільне

Сумський районний суд Сумської області

Дашутін І. В.

Ухвала від 07.04.2017

Цивільне

Сумський районний суд Сумської області

Дашутін І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні