Ухвала
від 17.08.2017 по справі 751/4960/17
НОВОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРНІГОВА

Справа№751/4960/17

Провадження №1-кс/751/1994/17

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 серпня 2017 року місто Чернігів

Слідчий суддя Новозаводського районного суду м.Чернігова ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2 ,

з участю слідчого ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Чернігівській області капітана податкової міліції ОСОБА_3 , погоджене процесуальним керівником у кримінальному провадженні - прокурором відділу прокуратури Чернігівської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів,

Встановив:

Старший слідчий з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Чернігівській області капітан податкової міліції ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до оригіналів документів реєстраційної справи ГШ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_1 ), та можливість їх вилучення.

В обґрунтування клопотання зазначено, що службові особи ПП « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ) внаслідок заниження митної вартості імпортованої продукції з пов`язаного підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_2 , АДРЕСА_3 ) ухилилися від сплати ПДВ із ввезених на митну територію України товарів за період 2013-2016 pp. у сумі 865,6 тис. грн.

Також встановлено, що службові особи ПП « ОСОБА_5 » занизили податок на прибуток у сумі 1 319, 047 тис. грн. під час фінансово-господарських відносин з ФОП ОСОБА_6 , код НОМЕР_3 у 2014-2015 рр.

Так, ПП « ОСОБА_5 » придбало у ФОП ОСОБА_6 аутсорсінгові послуги, які полягали у пошуку продавців сировини для ПП « ОСОБА_5 », однак, згідно показів ОСОБА_6 , основні покупці та постачальники ПП « ОСОБА_5 » йому не відомі та рекомендацій щодо фінансово-господарських відносин із ними він службовим особам ПП « ОСОБА_5 » не давав.

Згідно наданих ФОП ОСОБА_6 копій документів щодо фінансово-господарських відносин із ПП « ОСОБА_5 » встановлено, що він начебто надавав послуги з пошуку покупців продукції для ПП « ОСОБА_5 », хоча фактично ПП « ОСОБА_5 » співпрацювало з підприємствами, зазначеними в актах надання послуг ФОП ОСОБА_6 , ще до укладення договору з останнім.

Разом з тим, службові особи підприємств, зазначених в актах надання послуг ФОП ОСОБА_6 , стверджують, що ФОП ОСОБА_6 їм не відомий, а переговори з приводу фінансово-господарських операцій з ПП « ОСОБА_5 » вони вели безпосередньо з директором вказаного підприємства.

На даний час ПП « ОСОБА_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) було перереєстровано на ОСОБА_8 , змінено юридичну адресу на АДРЕСА_4 , змінено місце обліку* на ІНФОРМАЦІЯ_4 . Директор та засновник ОСОБА_8 зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_5 .

На даний час у сторони кримінального провадження для встановлення істини у кримінальному провадженні виникла необхідність тимчасового доступу до документів реєстраційної справи ПП « ОСОБА_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_1 ). Надання тимчасового доступу до цих документів та проведення виїмки їх оригіналів необхідне для повного, всебічного та неупередженого досудового розслідування кримінального провадження, викриття всієї схеми задіяних осіб, які причетні до протиправної діяльності, а також для проведення криміналістичного дослідження у експертних установах по зразкам почерку та підписів, які містять оригінали даних документів.

Відповідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає в наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити виїмку).

Єдиним можливим способом отримати доступ до вказаних документів є одержання відповідного рішення суду про отримання тимчасового доступу до документів реєстраційної справи ПП « ОСОБА_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та їх вилучення у володільця - ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_1 ), шляхом проведення виїмки їх оригіналів.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив його задовольнити. Зазначив, що доступ до дані оригінали документів необхідно вилучити для проведення експертизи.

Фіксування судового розгляду клопотання за допомогою технічних засобів, згідно ст. 107 КПК України, не здійснювалось.

Заслухавши учасників судового провадження, вивчивши матеріали справи, слідчий суддя вважає, що викладені в клопотанні доводи про необхідність тимчасового доступу до оригіналів документів реєстраційної справи ГШ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_1 ), та можливість їх вилучення, є обґрунтованими та підлягають задоволенню, оскільки є підстави вважати, що документи перебувають у володінні відповідної юридичної особи, в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве зазначення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, слідчий довів можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставинами, які передбачається довести за допомогою цих документів.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.159-164, 166, 309 КПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Чернігівській області капітана податкової міліції ОСОБА_3 задовольнити.

Надати старшому слідчому з ОВС першого ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Чернігівській області ОСОБА_3 , старшому слідчому з ОВС першого ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Чернігівській області ОСОБА_9 право на тимчасовий доступ, можливість ознайомитися, зняти копії та вилучити ( здійснити виїмку) до оригіналів документів реєстраційної справи ПП « ОСОБА_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_1 )

За відсутності оригіналів документів надати їх завірені копії та документи, що обґрунтовують їх відсутність.

На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

Ухвала підлягає виконанню не пізніше одного місяця з дня постановлення ухвали.

Згідно вимог ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала не оскаржується, заперечення можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий cуддя ОСОБА_1

СудНовозаводський районний суд м.Чернігова
Дата ухвалення рішення17.08.2017
Оприлюднено08.03.2023
Номер документу68416964
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —751/4960/17

Ухвала від 02.03.2018

Кримінальне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Мороз К. В.

Ухвала від 28.12.2017

Кримінальне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Мороз К. В.

Ухвала від 17.08.2017

Кримінальне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Мороз К. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні