КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
04116 м.Київ, вул. Шолуденка, 1 (044) 230-06-58
УХВАЛА
"21" серпня 2017 р. Справа №925/572/17
Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Корсакової Г.В.
суддів: Яковлєва М.Л.
Чорної Л.В.
розглянувши апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області на рішення господарського суду Черкаської області від 31.07.2017 (дата підписання 07.08.2017)
у справі № 925/572/17 (суддя Єфіменко В.В.)
за позовом Фермерського господарства "Левада"
до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області
про визнання договору поновленим та визнання укладеною додаткової угоди
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Черкаської області від 31.07.2017 у справі № 925/572/17 позов задоволено повністю, визнано поновленим договір оренди земельної ділянки (державна реєстрація прав від 02 липня 2007 року №040779800005 із змінами в редакції Додаткової угоди до договору оренди від 07.04.2016 (державна реєстрація прав 12.10.2016); визнано укладеною додаткову угоду до Договору оренди землі від 06.02.2012, який зареєстровано у Міськрайонному управлінні Держкомзему у місті Золотоноша та Золотоніському районі Черкаської області, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 20.09.2012 за №712158904010649, із врахуванням змін внесених до Договору додатковою угодою від 07.04.2016 в редакції, викладеній в позовній заяві; стягнуто 3 200,00 грн. судових витрат по сплаті судового збору із Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області на користь Фермерського господарства "Левада".
Не погодившись з прийнятим рішенням, Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області звернулося до Київського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить суд скасувати рішення господарського суду Черкаської області від 31.07.2017 у справі № 925/572/17 та винести нове рішення, яким відмовити повністю в задоволенні позовних вимог.
Вказана апеляційна скарга не приймається до розгляду та повертається Київським апеляційним господарським судом, виходячи з наступного.
Згідно з ч. 3 ст. 94 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до пп. 2 п. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції на дату звернення з позовом) за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру розмір судового збору складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з п. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до пп. 4 п. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" розмір судового збору за подання апеляційної скарги на рішення господарського суду складає 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Виходячи з вищенаведеного, оскільки предметом розгляду даної справи є 2 вимоги немайнового характеру, а саме: про визнання договору поновленим та визнання укладеною додаткової угоди, скаржник за подання апеляційної скарги повинен сплатити судовий збір у розмірі 3 520 грн. = (1600 грн.*2)*110%.
Як вбачається з матеріалів апеляційної скарги до неї не додано доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі, проте, скаржник заявив клопотання про відстрочення сплати судового збору.
В обґрунтування заявленого клопотання скаржник посилається на відсутність фінансування за відповідною статтею видатків в його кошторисі.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
За змістом положень статті 8 Закону України "Про судовий збір" питання про відстрочення та розстрочення судом сплати судового збору, зменшення розміру судового збору або звільнення від його сплати з підстав майнового стану сторони вирішується судом в кожному конкретному випадку залежно від обставин справи та обґрунтованості доводів сторони належними і допустимими доказами на підтвердження того, що майновий стан сторони перешкоджає сплаті нею судового збору в установленому порядку і розмірі, а також на засадах рівності всіх учасників судового процесу (в тому числі й органів державної влади) перед законом і судом. При цьому сплата судового збору може бути відстрочена чи розстрочена на строк не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі (п. 3 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 12.11.2015 № 01-06/2093/15 "Про деякі питання практики застосування Закону України "Про судовий збір").
Підпунктом 3.1 п.3 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 №7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" передбачено, що єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін.
Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
При цьому оскільки статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже, в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.
Отже, виходячи з наведених положень закону, суд може відстрочити, розстрочити або звільнити від сплати судового збору при врахуванні майнового стану скаржника, який останній повинен довести суду, надавши відповідні докази в розумінні ст. 36 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Скаржником не надано доказів того, що у нього на момент подання апеляційної скарги відсутні кошти для сплати судового збору та доказів, які б підтверджували можливість сплати судового збору протягом визначеного законом строку розгляду апеляційної скарги до прийняття постанови у справі.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що клопотання Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги не може бути задоволеним.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.97 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
З огляду на зазначене, апеляційна скарга підлягає поверненню скаржнику без розгляду на підставі п. 3 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з ч.4 ст.97 Господарського процесуального кодексу України після усунення обставин, зазначених у пунктах 1, 2 і 3 частини першої цієї статті, апеляційна скарга може бути подана повторно.
Керуючись ст.86, п. 3 ч.1 ст.97 Господарського процесуального кодексу України, апеляційний господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити Головному управлінню Держгеокадастру у Черкаській області у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
2. Повернути Головному управлінню Держгеокадастру у Черкаській області апеляційну скаргу на рішення господарського суду Черкаської області від 31.07.2017 у справі № 925/572/17 (з доданими матеріалами).
3.Копію ухвали апеляційного господарського суду надіслати учасникам провадження.
4.Матеріали справи № 925/572/17 повернути до господарського суду Черкаської області.
Головуючий суддя Г.В. Корсакова
Судді М.Л. Яковлєв
Л.В. Чорна
Суд | Київський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2017 |
Оприлюднено | 23.08.2017 |
Номер документу | 68425585 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Київський апеляційний господарський суд
Корсакова Г.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні