Рішення
від 17.08.2017 по справі 145/681/17
ТИВРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

(заочне)

17.08.2017 р. 145/681/17

2/145/505/2017

Тиврівський районний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Ратушняка І. О.

при секретарі Тихій О.Н.,

представника позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Тиврів цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Інвест Україна" про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою,

встановив:

ОСОБА_2 звернувся до суду із заявою в якій вказує, що йому на праві власності належить земельна ділянка кадастровий номер НОМЕР_1 площею 5,1555 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Маловулизької сільської ради Тиврівського району Вінницької області, що стверджується державним актом на право приватної власності на землю серії НОМЕР_2 від 16 листопада 2012 року.

Зазначена земельна ділянка знаходиться у фактичному користуванні ТОВ Агро Інвест Україна в особі філії Стояни .

17.03.2017 року він звернувся до відповідача із заявою, в якій просив повідомити, на яких підставах ТОВ Агро Інвест Україна користується належною йому земельною ділянкою та не обробляти цю земельну ділянку.

Натомість відповідачем було надано йому ксерокопії договорів оренди № 133, перший без дати, інший від 15 січня 2013 з актами прийому-передачі землі без дат із підписами від його імені, які візуально відрізняються від його підпису та йому не належать.

Вказані договори державну реєстрацію не проходили, що стверджується зокрема Витягом з державного земельного кадастру про земельну ділянку від 28.03.2017р., в якому відсутні записи про право оренди та не зазначено про реєстрацію будь-яких договорів оренди.

В усному порядку працівники товариства пояснили, що ТОВ Агро Інвест Україна використовує цю земельну ділянку з 2007 року і що він ніби-то сам передав її товариству. Проте вказану земельну ділянку він набув в порядку спадкування за заповітом після смерті матері ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 а саме успадкував належну спадкодавцю земельну частку (пай) розміром 5,65 га в умовних кадастрових гектарах в землях, які перебували в колективній власності КСП Рогізнянське с. Рогізна Тиврівського району Вінницької області, що стверджується свідоцтвом про право на спадщину за заповітом від 18.12.2009 р. та в подальшому виготовив технічну документацію із землеустрою щодо визначення її меж в натурі і одержав державний акт на право приватної власності на землю від 16 листопада 2012 року. Тому передати цю земельну ділянку товариству у 2007 році він ніяк не міг, так як не могла цього зробити і його покійна мати ОСОБА_5, оскільки вона померла раніше у ІНФОРМАЦІЯ_2

Жодних договорів оренди землі між ним та ТОВ Агро Інвест Україна не укладено та не зареєстровано, в тому відповідач незаконно, без належної правової підстави використовує належну йому земельну ділянку.

Просить усунути йому, ОСОБА_2, перешкоди в користуванні земельною ділянкою кадастровий номер НОМЕР_1 площею 5,1555 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Маловулизької сільської ради Тиврівського району Вінницької області шляхом витребування у Товариства з обмеженою відповідальністю Агро Інвест Україна (код ЄДРПОУ - 34478187) вказаної земельної ділянки.

Стягнути з відповідача на його користь судові витрати згідно квитанції.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 заяву підтримав і просить її задоволити з мотивів, наведених в ній.

Представник відповідача в судове засідання двічі (20.06.2017 та 17.08.2017 р.) не з'явився, хоч про слухання справи повідомлений своєчасно.

16.08.2017 р. від представника ОСОБА_6 подано заяву про відкладення розгляду справи, оскільки вона з 14.08.2017 р. перебуває у відпустці.

Відповідно до ч.4 ст.169 ЦК України у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).

Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.

Суд, вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає за можливе позов задоволити, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.1 ст.41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю.

Відповідно до ч.1, 2 ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути припинення дії, яка порушує право, відновлення становища, яке існувало до порушення.

Згідно до ч. 1 ст. 202 ЦК України, правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Відповідно до статті 317 Цивільного кодексу України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном. На зміст права власності не впливають місце проживання власника та місцезнаходження майна. Власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.

Відповідно до статті 319 Цивільного кодексу України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

Відповідно до статті 321 Цивільного кодексу України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Відповідно до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Відповідно до ч. 1 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення зміну або припинення цивільних прав та обов'язків при цьому сторони є вільними в укладенні договору (ч. 1 ст. 627 ЦК України).

Згідно до ч. 1 ст. 638 ЦК України, договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли угоди з усіх істотних умов договору.

Відповідно до ст.90 Земельного кодексу України власники земельних ділянок мають право, в тому числі самостійно господарювати на землі. Порушені права власників земельних ділянок підлягають відновленню в порядку, встановленому законом.

Відповідно до ст.4 ЗУ України Про державну реєстрацію речових прав та нерухоме майно та їх обтяжень обов'язковій державній реєстрації підлягає, зокрема, право користування земельною ділянкою. Орендар зобов'язаний приступити до використання земельної ділянки тільки після державної реєстрації договору оренди землі (ст.24 3У Про оренду землі ).

Судом встановлено, що ОСОБА_2 - власник земельної ділянки кадастровий номер НОМЕР_1 площею 5,1555 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Маловулизької сільської ради Тиврівського району Вінницької області, що стверджується державним актом на право приватної власності на землю серії НОМЕР_2 від 16 листопада 2012 року (а.с.5).

Вказану земельну ділянку ОСОБА_2 набув в порядку спадкування за заповітом після смерті матері ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 а саме успадкував належну спадкодавцю земельну частку (пай) розміром 5,65 га в умовних кадастрових гектарах в землях, які перебували в колективній власності КСП Рогізнянське с. Рогізна Тиврівського району Вінницької області, що стверджується свідоцтвом про право на спадщину за заповітом від 18.12.2009 р. та в подальшому виготовив технічну документацію із землеустрою щодо визначення її меж в натурі і одержав державний акт на право приватної власності на землю від 16 листопада 2012 року. Передати цю земельну ділянку товариству у 2007 році він ніяк не міг, так як не могла цього зробити і його покійна мати ОСОБА_5, оскільки вона померла раніше у ІНФОРМАЦІЯ_2

Зазначена земельна ділянка з 2007 року знаходиться у фактичному користуванні ТОВ Агро Інвест Україна в особі філії Стояни , внаслідок чого він не може в повній мірі користуватися нею та обробляти свою земельну ділянку. В усному порядку працівники товариства пояснили, що ТОВ Агро Інвест Україна використовує цю земельну ділянку і що він ніби-то сам передав її товариству.

Договори оренди № 133, перший без дати, інший від 15 січня 2013 з актами прийому-передачі землі без дат із підписами від імені позивача, державну реєстрацію не проходили, що стверджується зокрема Витягом з державного земельного кадастру про земельну ділянку від 28.03.2017р., в якому відсутні записи про право оренди та не зазначено про реєстрацію будь-яких договорів оренди.

Позивач наміру на передачу земельної ділянки в оренду ТОВ Агро Інвест Україна не мав, жодних договорів оренди землі між ним та ТОВ Агро Інвест Україна не укладено та не зареєстровано, позивач заперечує щодо належності йому підписів в наданих ксерокопіях договорів оренди та в актах прийому-передачі землі, а тому такі договори є неукладеними, а відповідач без належної правової підстави використовує належну позивачу земельну ділянку.

Будь-яких обґрунтованих заперечень відповідачем не надано.

За правилами ст.124 ЗК України "Про оренду землі", передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у власності громадян, здійснюється за договором оренди між власником земельної ділянки і орендарем.

Порушені права позивача, як власника земельної ділянки, підлягають відновленню, а тому суд вважає за доцільне позов задоволити.

Згідно ст.88 ЦПК України суд присуджує судові витрати пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

На підставі викладеного та керуючись ст. 41 Конституції України, ст. ст. 11, 60, 212-215, 223-226 ЦПК України, ст. ст. 16, 202, 317, 319, 321, 391, 626, 638 ЦК України, ст.ст.90, 93, 124 ЗК України, ЗУ "Про оренду землі",

вирішив:

Позов задоволити.

Усунути ОСОБА_2 перешкоди в користуванні земельною ділянкою кадастровий номер НОМЕР_1 площею 5,1555 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Маловулизької сільської ради Тиврівського району Вінницької області, шляхом витребування у Товариства з обмеженою відповідальністю Агро Інвест Україна (код ЄДРПОУ - 34478187) вказаної земельної ділянки.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Агро Інвест Україна на користь ОСОБА_2 судовий збір у сумі 1008 (одна тисяча вісім) гривень 41 копійка.

Заочне рішення може бути переглянуто Тиврівським районним судом Вінницької області за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до Апеляційного суду Вінницької області через Тиврівський районний суд шляхом подання апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

Суддя Ратушняк І. О.

СудТиврівський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення17.08.2017
Оприлюднено23.08.2017
Номер документу68428705
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —145/681/17

Ухвала від 13.12.2017

Цивільне

Апеляційний суд Вінницької області

Голота Л. О.

Ухвала від 27.11.2017

Цивільне

Апеляційний суд Вінницької області

Голота Л. О.

Ухвала від 25.10.2017

Цивільне

Тиврівський районний суд Вінницької області

Ратушняк І. О.

Рішення від 17.08.2017

Цивільне

Тиврівський районний суд Вінницької області

Ратушняк І. О.

Ухвала від 18.05.2017

Цивільне

Тиврівський районний суд Вінницької області

Ратушняк І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні