Ухвала
від 21.08.2017 по справі 816/1217/17
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

21 серпня 2017 року м. ПолтаваСправа № 816/1217/17

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Супруна Є.Б.,

за участю:

секретаря судового засідання - Лисака С.В.,

представника позивача та третьої особи - ОСОБА_1,

представників відповідача - ОСОБА_2, ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника відповідача про застосування строків позовної давності у справі №816/1217/17 за адміністративним позовом Головного управління ДФС у Полтавській області до Районного міжгосподарського комбінату сільського господарства агропромислового комплексу "Райсількомунгосп", третя особа: Полтавська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Полтавській області про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

У провадженні Полтавського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом Головного управління ДФС у Полтавській області до Районного міжгосподарського комбінату сільського господарства агропромислового комплексу "Райсількомунгосп", третя особа: Полтавська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Полтавській області про стягнення коштів з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих відповідача за податковим боргом по орендній платі за землю у розмірі 90 792,31 грн.

В ході судового розгляду, від представника відповідача надійшла заява про застосування строків позовної давності у даній справі в частині нарахування пені за період з 27.07.2016 по 28.07.2017, оскільки, на думку заявника, до вимог про стягнення неустойки (штрафу, пені) застосовується спеціальна позовна давність в один рік, як це передбачено ст. 257 Цивільного кодексу України.

У судовому засіданні представник позивача та третьої особи проти задоволення зазначеної заяви заперечував. Вказував, що до податкового боргу, в т.ч. пені застосовується строк позовної давності в 1095 днів, як це передбачено Податковим кодексом України. Тому вважали, що позивач правомірно звернувся до суду з даним позовом.

Відповідно до положень ст. 133 Кодексу адміністративного судочинства України клопотання осіб, які беруть участь у справі, вирішуються судом негайно після того, як буде заслухана думка інших присутніх у судовому засіданні осіб, які беруть участь у справі, про що постановляється ухвала.

Вирішуючи клопотання представника відповідача про застосування строків позовної давності, суд виходить з такого.

Відповідно до абзацу другого частини другої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог. Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень щодо справ, зазначених у пункті 5 частини першої статті 1832 цього Кодексу, встановлюється 15-денний строк, який обчислюється з дня виявлення суб'єктом владних повноважень підстав для звернення до адміністративного суду. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.

Пунктом 102.4 статті 102 Податкового кодексу України встановлено, що, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.

При цьому, відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України до податкового боргу включається як сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, так і непогашеної пені , нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Таким чином, Кодексом адміністративного судочинства України встановлюється загальний строк звернення до суду, якщо інший строк звернення до суду не передбачений іншими законами.

Податковий кодекс України є спеціальним по відношенню до податкових спорів, а тому застосуванню підлягають строки звернення до суду за даною категорією спорів, встановлені цим кодексом.

Таким чином, строк звернення до суду з даним позовом не пропущено.

З урахуванням викладеного, заява про застосування строків позовної давності у справі №816/1217/17 задоволенню не підлягає.

Керуючись частинами 3, 4, 7 статті 160, статтями 99, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

У Х В А Л И В:

У задоволенні заяви представника відповідача про застосування строків позовної давності у справі №816/1217/17 відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали складений 23.08.2017.

Суддя Є.Б. Супрун

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.08.2017
Оприлюднено24.08.2017
Номер документу68447961
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —816/1217/17

Постанова від 21.08.2017

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Є.Б. Супрун

Ухвала від 21.08.2017

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Є.Б. Супрун

Ухвала від 27.07.2017

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Є.Б. Супрун

Ухвала від 27.07.2017

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Є.Б. Супрун

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні