ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua
21 серпня 2017 року Справа № 913/957/16
Провадження № 17/913/957/16
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ВТОРЦВЕТМЕТРЕСУРС", м. Харків
до Державного підприємства "Лутугинський науково-виробничий валковий комбінат", м. Лутугине Луганської області
про стягнення 2 077 390 грн. 08 коп.
Суддя господарського суду Луганської області Рябцева О.В.
Секретар судового засідання-помічник судді Гудей Н.Ф.
у засіданні брали участь:
від позивача - Бочарова О.М. - представник за довіреністю від 08.08.2017 № б/н;
від відповідача - представник не прибув.
11.08.2017 до господарського суду Луганської області звернувся представник Товариства з обмеженою відповідальністю "ВТОРЦВЕТМЕТРЕСУРС" відповідно до ст. 121 ГПК України з заявою без дати та без номеру, в якій просить:
- змінити порядок виконання рішення господарського суду Луганської області від 31.10.2016 у справі № 913/957/16, встановивши наступний порядок виконання рішення: стягнути з Державного підприємства "Лутугинський науково-виробничий валковий комбінат" (ідентифікаційний код 00187369, місцезнаходження: 92000, Луганська область, Лутугинський район, м. Лутугине, вул. Заводська, 2) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ВТОРЦВЕТМЕТРЕСУРС", м. Харків, в'їзд Вологодський 2-й, буд. 6, кімната 200/1, ідентифікаційний код 37764366, борг у сумі 3 413 337 грн. 33 коп., 3% річних у сумі 177 987 грн. 91 коп., інфляційні витрати у сумі 1 558 064 грн. 84 коп. та судовий збір у сумі 77 240 грн. 85 коп. за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду. Виконання рішення суду покласти на Державну казначейську службу України.
На обґрунтування вимог за вказаною заявою позивач зазначає, що виконати рішення суду позивач не має об'єктивної можливості, оскільки підприємство зареєстроване та фактично знаходиться на території непідконтрольній українській владі, а саме: Луганська область, м. Лутугине, вул. Заводська, 2. Відповідно до вимог ч. 1 ст. 2 Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є, в тому числі державні підприємство, установа, організація. Частиною 2 ст. 4 вказаного закону передбачено, що у разі якщо рішення суду про стягнення коштів з державного підприємства або юридичної особи не виконано протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, його виконання здійснюється за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду. В даному конкретному випадку направлення виконавчого документу до виконавчої служби є недоцільним, оскільки стягнення заборгованості з підприємства, яке знаходиться в зоні проведення антитерористичної операції, не перереєстровано на території України та за відсутності будь-якої об'єктивної можливості отримати таку інформацію з території, непідконтрольній Україні є неможливим, тому на думку позивача зазначені у заяві доводи обґрунтовують конкретні обставини, що роблять неможливим виконання рішення суду встановленим господарським судом способом.
Відповідач правом на участь у судовому засіданні не скористався, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений відповідно до приписів п.п. 4 п. 6 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 12.09.2014 № 01-06/1290/14 "Про Закон України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції". Інформація про час і місце судового засідання була розміщена на сторінці господарського суду Луганської області (у розділі "Інше") офіційного веб-порталу "Судова влада Україні" в мережі Інтернет (www.court.gov.ua/sudy/), про що свідчить роздрукована сторінка з мережі Інтернет, на якій розміщено інформацію про час та місце засідання господарського суду в цій справі.
Розглянувши заяву про зміну способу виконання рішення, суд дійшов висновку про необґрунтованість вимоги з огляду на наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю "ВТОРЦВЕТМЕТРЕСУРС" 29.08.2016 (згідно поштового штемпеля) звернулось до господарського суду Луганської області з позовною заявою до Державного підприємства "Лутугинський науково-виробничий комбінат" про стягнення заборгованості за договором поставки від 13.12.2013 № С290 в сумі 3 413 337 грн. 33 коп., 3% річних в сумі 177 987 грн. 91 коп., інфляційних втрат в сумі 1 558 064 грн. 84 коп.
Рішенням господарського суду Луганської області від 31.10.2016 позовні вимоги задоволено в повному обсязі.
На виконання вказаного рішення Товариству з обмеженою відповідальністю "ВТОРЦВЕТМЕТРЕСУРС" видано наказ від 18.11.2016 № 913/957/16, який позивачем не пред'явлено до виконання до органу державної виконавчої служби.
Відповідно до ст. 1 Закону України від 02.06.2016 № 1404-VIII "Про виконавче провадження" виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
З 01.01.2013 набув чинності Закон України від 05.06.2012 № 4901-VІ "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", який згідно преамбули встановлює гарантії держави щодо виконання судових рішень та виконавчих документів, визначених Законом України "Про виконавче провадження", та особливості їх виконання.
Статтею 2 цього Закону передбачено, що держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є державне підприємство або юридична особа, примусова реалізація майна якої забороняється відповідно до законодавства. Боржник - Державне підприємство "Лутугинський науково-виробничий валковий комбінат" є юридичною особою, стосовно якої держава взяла гарантійні зобов'язання виконання судових рішень.
Згідно ст. 4 Закон України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" виконання рішень суду про стягнення коштів з державного підприємства або юридичної особи здійснюється в порядку, визначеному Законом України "Про виконавче провадження", з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом. У разі якщо рішення суду про стягнення коштів з державного підприємства або юридичної особи не виконано протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, його виконання здійснюється за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду. Протягом десяти днів з дня встановлення державним виконавцем факту наявності підстав для повернення виконавчого документа стягувачу відповідно до пунктів 2 - 4, 9 частини першої статті 37 Закону України "Про виконавче провадження", крім випадків, коли стягувач перешкоджає провадженню виконавчих дій, але не пізніше строку, встановленого частиною другою цієї статті, керівник відповідного органу державної виконавчої служби подає до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, документи та відомості, необхідні для перерахування стягувачу коштів, згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України, про що повідомляє в установленому порядку стягувача.
Відповідно до ст. 121 ГПК України за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони виконавчого провадження або за власною ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови. За наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, господарський суд за власною ініціативою, за заявою сторони виконавчого провадження , за заявою виконавця, поданою на підставі заяви сторони виконавчого провадження, або за заявою державного виконавця, поданою з власної ініціативи, у випадку, передбаченому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", суд, який видав виконавчий документ, може змінити спосіб та порядок виконання рішення, ухвали, постанови у порядку, передбаченому частиною першою цієї статті.
Із матеріалів справи вбачається, що позивач не звертався до виконавчої служби з заявою про примусове виконання рішення суду. Доказів наявності відкритого виконавчого провадження з примусового виконання наказу суду від 18.11.2016 № 913/957/16 позивачем не надано.
Також позивачем не доведено суду, що виконання наказу суду є неможливим відповідно до положень Закону України "Про виконавче провадження".
За таких обставин, заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ВТОРЦВЕТМЕТРЕСУРС" без дати та без номеру про зміну порядку виконання рішення господарського суду Луганської області від 31.10.2016 у справі № 913/957/16 залишити без задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 86, 121 ГПК України, суд
у х в а л и в:
1.Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ВТОРЦВЕТМЕТРЕСУРС" без дати та без номеру про зміну порядку виконання рішення господарського суду Луганської області від 31.10.2016 у справі № 913/957/16 залишити без задоволення.
Суддя О.В.Рябцева
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2017 |
Оприлюднено | 24.08.2017 |
Номер документу | 68449791 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Рябцева О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні