ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
21 серпня 2017 року м. Київ К/800/28678/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Смокович М.І., перевіривши касаційну скаргу Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Херсонській області на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 17 лютого 2017 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 06 липня 2017 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АДМ Таврійський елеватор" до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Херсонській області про визнання протиправною та скасування постанови,
в с т а н о в и в :
За правилами частини другої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України у разі відсутності перешкод для відкриття касаційного провадження суддя-доповідач постановляє про це ухвалу.
Відповідно до статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
Із касаційної скарги Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Херсонській області вбачається, що оскаржувану ухвалу суду апеляційної інстанції постановлено 06 липня 2017 року, направлена згідно зі супровідним листом 10 липня 2017 року.
Касаційна ж скарга була здана на поштове відділення 16 серпня 2017 року, а до Вищого адміністративного суду України надійшла 21 серпня 2017 року, тобто з пропуском строку на касаційне оскарження.
Згідно із частиною четвертою статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга залишається без руху, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку , або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
У відповідності до статті 213 КАС до касаційної скарги додаються копії оскаржуваних рішень судів попередніх інстанцій та документ про сплату судового збору.
При огляді матеріалів касаційної скарги, серед доданих до неї документів було виявлено, що скаржник не додав до касаційної скарги копії оскаржуваного рішення суду першої інстанції.
Разом з цим, скаржником не додано документа про сплату судового збору, або копію документа, який надає право на пільги щодо його сплати.
За таких обставин, відповідно до правил частини третьої 214 КАС України касаційну скаргу необхідно залишити без руху і надати скаржнику (касатору) термін для виправлення зазначених недоліків - надати документ про сплату судового збору (Отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі, рахунок отримувача: 31210255700007, код ЄДРПОУ: 38004897, Код банку отримувача: 820019, Банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, Код класифікації доходу бюджету: 22030105 Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075 , Символ звітності: 255), або копію документа, який надає право на пільги щодо його сплати.
Слід зазначити, що у відповідності до Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до суду касаційної скарги на рішення суду встановлена в розмірі 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Отже, касаційна скарга не відповідає вимогам статті 213 КАС України.
Згідно з частиною третьою статті 214 КАС України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
За таких обставин, враховуючи те що строк на подання касаційної скарги пропущено і скаржник не порушує питання про поновлення цього строку, касаційна скарга не відповідає вимогам статті 213 КАС України, відповідно до правил частини 3 та 4 статті 214 КАС України касаційну скаргу необхідно залишити без руху і надати скаржнику (касатору) термін для виправлення зазначених недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 213, 214, 215 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и в :
Касаційну скаргу Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Херсонській області залишити без руху.
Роз'яснити скаржнику, що він має право протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строків, в якій вказати підстави для поновлення строку.
Повідомити скаржника, що якщо заяву не буде подано в зазначений строк або вказані ним підстави для поновлення строку касаційного оскарження будуть визнані неповажними, у відкритті касаційного провадження буде відмовлено.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Вищого адміністративного суду
України М. І. Смокович
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2017 |
Оприлюднено | 24.08.2017 |
Номер документу | 68451411 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Смокович М.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні