Ухвала
від 23.08.2017 по справі 372/2346/17
ОБУХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 372/2346/17

Провадження 1-кс-706/17

ухвала

Іменем України

23 серпня 2017 року м. Обухів

Слідчий суддя Обухівського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2

за участю слідчого СВ Обухівського ВП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3

розглянувши в залі судових засідань Обухівського районного суду Київської області в місті Обухів Київської області клопотання слідчого СВ Обухівського ВП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 про арешт майна,

В С Т А Н О В И В:

Слідчий СВ Обухівського ВП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням про арешт майна, а саме м`який куток, диван, 2 крісла, журнальний стіл, м`який куток, диван, журнальний стіл, шафа, домашній кінотеатр, караоке, два крісла, стіл, стільчики, електроплита, два холодильника, холодильна камера, шафи, стіл, пральна машина, сушильна машина, спортивні тренажери, дві шафи білого кольору, стіл письмовий, ксерокс, принтер, диван, штори, люстра, комод, сейф, кровать, ванна, душова кабіна, 2 криштальні люстри, ванна типу джакузі, 2 дивана, м`який куток, 2 тумби, три картини, штори, мраморний фонтан, мангал, велюровий диван, стіл, два столи, люстра, бра, які знаходяться в будинку та на території домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 ( колишня адреса: АДРЕСА_2 ), власником яких на праві приватної власності є ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаюча за адресою: АДРЕСА_3 ,із забороною вчинення будь-яких дій пов`язаних з їх використанням, відчуженням, передачею в оренду та зміною цільового призначення,у кримінальному провадженні за №12017110230001144 від 08.07.2017 року, за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 358 КК України, яке погоджено заступником начальника Обухівського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_5 .

На обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що 15.06.2017 року, невстановлені особи, самовільно зайняли будинок ОСОБА_6 , який розташований за адресою: АДРЕСА_1 ( колишня адреса: АДРЕСА_2 ), оскільки зазначений будинок був проданий ОСОБА_4 власником будинку, ОСОБА_6 , відповідно до договору купівлі-продажу від 16.05.2016 року, який як стверджує ОСОБА_6 являється підробленим.

Допитанв потерпіла ОСОБА_6 показала, що у 2003 році вона з чоловіком купила земельну ділянку з будинком по за адресою: АДРЕСА_1 ( колишня адреса: АДРЕСА_2 ) де весь час проживала. 15.06.2017 року, вона перебувала за місцем свого проживання та до будинку під`їхали невідомі чоловіки, разом з якими був її знайомий ОСОБА_7 . Зазначені люди повідомили, що цей будинок їхній та показали право власності на будинок на ім`я ОСОБА_4 та договір купівлі-продажу земельної ділянки та будинку від її імені, однак ніяких договорів вона не укладала. Вона ніби то перерахувала гроші за будинок з рахунку «Інвестбанку», однак рахунку в даному банку вона не має. ОСОБА_8 повідомив їй, щоб вона висилялась та покинула будинок. На даний час в будинок її не пускають, а також в будинку є належні їй речі, меблі майно.

07 серпня 2017 року потерпілою ОСОБА_6 в рамках здійснення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні заявлено цивільний позов про стягнення з ОСОБА_4 матеріальної шкоди в розмірі 3308 783 (три мільйони триста вісім тисяч сімсот вісімдесят три) гривні та моральної шкоди в розмірі 5000 000 (п`ять мільйонів) гривень.

Відповідно до інформаційної довідки реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно від 16.05.2016 року, земельна ділянка з кадастровим номером 322318601:01:020:0078, площею 0.171 га, за адресою: Київська область, Обухівський район, с/рада Підгірцівська, належить ОСОБА_4 , на праві приватної власності.

Відповідно до інформаційної довідки реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно від 16.05.2016 року, будинок загальною площею 432.8 кв.м., за адресою: АДРЕСА_1 ( колишня адреса: АДРЕСА_2 ) на праві приватної власності належить ОСОБА_4 .

Відповідно до витягу № 8675883 від 19.10.2005 року, про реєстрацію права власності на нерухоме майно серії СВХ № 835902, будинок за адресою: АДРЕСА_2 на праві приватної власності належить ОСОБА_6 .

Відповідно до свідоцтва про право власності на нерухоме майно, серії НОМЕР_1 , права власності на нерухоме майно № 8675883 від 19.10.2005 року, будинок за адресою: АДРЕСА_2 на праві приватної власності належить ОСОБА_6 .

Вище викладене свідчить про те, що на даний час у досудового слідства є достатні підстави вважати, що право власності на вище вказане майно, яким володіє та розпоряджається ОСОБА_4 набуте останньою із грубим порушенням вимог чинного законодавства внаслідок вчинення злочину, щодо потерпілої ОСОБА_6 .

Додатково допитана в якості потерпілої ОСОБА_6 показала, що від сусідів їй стало відомо, що з будинку АДРЕСА_1 , вивозять належні їй речі, які знаходились у будинку та до яких їй не надали доступ, щоб їх забрати, а саме : м`який куток, диван, 2 крісла, журнальний стіл, м`який куток, диван, журнальний стіл, шафа, домашній кінотеатр, караоке, два крісла, стіл, стільчики, електроплита, два холодильника, холодильна камера, шафи, стіл, пральна машина, сушильна машина, спортивні тренажери, дві шафи білого кольору, стіл письмовий, ксерокс, принтер, диван, штори, люстра, комод, сейф, кровать, ванна, душова кабіна, 2 криштальні люстри, ванна типу джакузі, 2 дивана, м`який куток, 2 тумби, три картини, штори, мраморний фонтан, мангал, велюровий диван, стіл, два столи, люстра, бра.

Так, відповідно до вимог ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом

Відповідно до ст. 131 КПК України з метою досягнення дієвості кримінального провадження застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження, зокрема як арешт майна.

У відповідності до ст. 167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони є предметом кримінального правопорушення та одержані внаслідок його вчинення.

У відповідності до ст. 168 КПК України тимчасове вилучення майна може здійснюватися під час огляду та обшуку.

Відповідно до ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Арешт майна допускається з метою забезпечення:

1) збереження речових доказів;

2) спеціальної конфіскації;

3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;

4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів, спеціальної конфіскації, відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Згідно ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене, з метою досягнення дієвості кримінального провадження та досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного злочину та запобігання можливості здійснити приховування, зникнення, втрати, використання, реалізації, передачі, відчуження вказаного майна, наявна необхідність у застосуванні арешту на майно ОСОБА_4 , а саме: м`який куток, диван, 2 крісла, журнальний стіл, м`який куток, диван, журнальний стіл, шафа, домашній кінотеатр, караоке, два крісла, стіл, стільчики, електроплита, два холодильника, холодильна камера, шафи, стіл, пральна машина, сушильна машина, спортивні тренажери, дві шафи білого кольору, стіл письмовий, ксерокс, принтер, диван, штори, люстра, комод, сейф, кровать, ванна, душова кабіна, 2 криштальні люстри, ванна типу джакузі, 2 дивана, м`який куток, 2 тумби, три картини, штори, мраморний фонтан, мангал, велюровий диван, стіл, два столи, люстра, бра, які знаходяться у будинку за адресою: АДРЕСА_1 ( колишня адреса: АДРЕСА_2 ), такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна.

В судовому засіданні слідчий підтримав клопотання, посилаючись на необхідність забезпечення унеможливлення подальшого відчуження вказаного майна.

Відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

Згідно ч. 3 ст. 170 КПК України арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, i перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб з метою забезпечення можливої конфіскації майна або цивільного позову.

Внесене слідчим клопотання відповідає вимогам ст.171 КПК України, матеріалами клопотання, а також слідчим в судовому засіданні, доведено достатність даних про здійснення слідчим досудового розслідування вказаного кримінального правопорушення, а також про те, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що м`який куток, диван, 2 крісла, журнальний стіл, м`який куток, диван, журнальний стіл, шафа, домашній кінотеатр, караоке, два крісла, стіл, стільчики, електроплита, два холодильника, холодильна камера, шафи, стіл, пральна машина, сушильна машина, спортивні тренажери, дві шафи білого кольору, стіл письмовий, ксерокс, принтер, диван, штори, люстра, комод, сейф, кровать, ванна, душова кабіна, 2 криштальні люстри, ванна типу джакузі, 2 дивана, м`який куток, 2 тумби, три картини, штори, мраморний фонтан, мангал, велюровий диван, стіл, два столи, люстра, бра що на цей час існує обґрунтована загроза, що в разі невжиття заходів забезпечення кримінального провадження, можуть бути знищені.

Вважаю доводи клопотання про наявність підстав для накладення арешту обґрунтованими, тому клопотання слід задовольнити.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 36, 40, 110, 131-132, 170, 171, 172, 237 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ Обухівського ВП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 про арешт майна задовольнити.

Накласти арешт на майно, а саме: м`який куток, диван, 2 крісла, журнальний стіл, м`який куток, диван, журнальний стіл, шафа, домашній кінотеатр, караоке, два крісла, стіл, стільчики, електроплита, два холодильника, холодильна камера, шафи, стіл, пральна машина, сушильна машина, спортивні тренажери, дві шафи білого кольору, стіл письмовий, ксерокс, принтер, диван, штори, люстра, комод, сейф, кровать, ванна, душова кабіна, 2 криштальні люстри, ванна типу джакузі, 2 дивана, м`який куток, 2 тумби, три картини, штори, мраморний фонтан, мангал, велюровий диван, стіл, два столи, люстра, бра, які знаходяться в будинку та на території домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 ( колишня адреса: АДРЕСА_2 ), власником яких на праві приватної власності є ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаюча за адресою: АДРЕСА_3 ,із забороною вчинення будь-яких дій пов`язаних з їх використанням, відчуженням, передачею в оренду та зміною цільового призначення.

Ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Апеляційного суду Київської області шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали; у разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудОбухівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення23.08.2017
Оприлюднено07.03.2023
Номер документу68458496
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —372/2346/17

Ухвала від 13.10.2017

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Зінченко О. М.

Ухвала від 13.10.2017

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Зінченко О. М.

Ухвала від 20.09.2017

Кримінальне

Апеляційний суд Київської області

Дрига А. М.

Ухвала від 20.09.2017

Кримінальне

Апеляційний суд Київської області

Дрига А. М.

Ухвала від 29.08.2017

Кримінальне

Апеляційний суд Київської області

Шроль В. Р.

Ухвала від 23.08.2017

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Зінченко О. М.

Ухвала від 23.08.2017

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Зінченко О. М.

Ухвала від 10.08.2017

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Зінченко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні