АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 665/580/16-ц Головуючий в І інстанції Шумило О.М. Провадження №22-ц/791/578/17 Доповідач: Фурман Т.Г.
У Х В А Л А
про призначення судово- генетичної експертизи
01 серпня 2017 року колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду Херсонської області в складі:
головуючогоФурман Т.Г., суддів:Пузанової Л.В., Склярської І.В., секретарЧертков Б.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Херсоні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_5 на рішення Горностаївського районного суду Херсонської області від 20 січня 2017 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_6 про визнання батьківства та стягнення аліментів,
В С Т А Н О В И Л А:
У вересні 2016 року ОСОБА_5 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_6 в якому просила визнати останнього батьком
ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_1 та стягнути на її користь аліменти на утримання дитини.
Заочним рішенням Горностаївського районного суду Херсонської області від 20 січня 2017 року у задоволенні позову ОСОБА_5 до ОСОБА_6 про визнання батьківства та стягнення аліментів - відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_5 просить рішення суду скасувати і ухвалити нове, яким її вимоги задовольнити.
В ході апеляційного розгляду справи ОСОБА_5 заявила клопотання про призначення судово-генетичної експертизи для встановлення батьківства відповідача по відношенню до її дитини.
Відповідно до ч.2 ст.128 Сімейного кодексу України, підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України.
Відповідно до ч.1 ст. 143 ЦПК України для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі.
Враховуючи, що суд першої інстанції, в порушення вимог ст. 10 ЦПК України, не роз'яснив сторонам їх права та обов'язки щодо доведення тих обставин, які є підставою позовних вимог, колегія судів вважає за необхідне призначити у даній справі судово-генетичну експертизу для усунення вказаного недоліку, що має значення для правильного вирішення порушеного позивачкою питання.
При цьому колегія суддів роз'яснює, що у разі ухилення відповідача від проведення судово-генетичної експертизи, суд, відповідно до ст. 146 ЦПК України, вправі постановити ухвалу про його примусовий привід на проведення такої експертизи.
Керуючись вимогами ст.ст. 143,144 ЦПК України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Клопотання ОСОБА_5 про призначення у справі судово-генетичної експертизи - задовольнити.
Призначити у справі судово -генетичну експертизу на вирішення якої поставити питання: чи являється ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженець с. Любимівка, Каховського району, Херсонської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, - біологічним батьком малолітнього - ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_1, матірю якоого є ОСОБА_5?
Проведення експертизи доручити експерту Миколаївського обласного бюро судово-медичних експертиз, яке знаходиться за адресою: м. Миколаїв,
вул. Потьомкінська, 138, проведення вказаної експертизи.
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.. 384, 385 КК України за дачу завідомо неправдивого висновку та за відмову від виконання покладених обов'язків без поважних причин.
Надати експерту для проведення експертизи матеріали даної цивільної справи.
Встановити строк для проведення експертизи протягом одного місяця з моменту отримання копії ухвали суду.
Оплату за проведення експертизи покласти на ОСОБА_5.
Попередити сторони про наслідки ухилення від участі в проведенні експертизи передбачені ст. 146 ЦПК України, зазначивши про те, що у разі ухилення відповідача від проведення судово-генетичної експертизи, суд, відповідно до ст. 146 ЦПК України, вправі постановити ухвалу про його примусовий привід на проведення такої експертизи.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту проголошення і в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий: Фурман Т.Г.
Судді: Пузанова Л.В.
Склярська І.В.
Суд | Апеляційний суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2017 |
Оприлюднено | 28.08.2017 |
Номер документу | 68465498 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Херсонської області
Фурман Т. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні