Рішення
від 21.08.2017 по справі 296/9436/16-ц
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/9436/16-ц

2/296/920/17

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"21" серпня 2017 р. м.Житомир

Корольовський районний суд м. Житомира в складі:

головуючого судді - Шалоти К.В.,

за участю секретаря судового засідання Яковенко О.В.,

представника позивача ОСОБА_1,

розглянувши y відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Приватного акціонерного товариства Страхова компанія Дельта про стягнення страхового відшкодування, -

В С Т А Н О В И В:

У листопаді 2016 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом про стягнення з ПАТ «Страхова компанія «Дельта» страхового відшкодування у сумі 15 000 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що 21.11.2012 року між ним та відповідачем було укладено договір добровільного страхування №002-01005-211112, за яким позивач застрахував майнові інтереси, пов'язані з життям, здоров'ям, працездатністю та втратою прибутку (доходу) внаслідок звільнення з постійного місця роботи. 09.03.2013 року позивач отримав важку черепно-мозгову травму та перебував на лікуванні близько шести місяців, тобто стався страховий випадок передбачений п.п.3.5.3 п.3.5 договору. 28.05.2013 року позивачу встановлено І групу інвалідності. Посилаючись на те, що позивач неодноразово звертався до відповідача із повідомленням про настання страхового випадку та надавав усі необхідні документи, однак відповідач неправомірно відмовив у виплаті страхового відшкодування, вказуючи, що договір припинив свою дію, позивач звернувся до суду з даним позовом про стягнення страхового відшкодування у розмірі 15 000 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав та просив його задовольнити, проти заочного розгляду справи не заперечував.

Представник відповідача у судові засідання не з"являвся, повідомлявся про дату та місце розгляду справи шляхом направленням судових повісток рекомендованою кореспонденцією за адресою місцезнаходження, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, про що є докази в матеріалах справи (а.с. 66, 70, 77, 81-90).

Відповідно до вимог до ст.224 ЦПК України суд ухвалив провести заочний розгляд справи та ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані документи і матеріали, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що 21.11.2012 року між ОСОБА_2 та ПАТ «Страхова компанія «Дельта» було укладено Договір добровільного страхування №002-010005-211112 (а.с. 51).

Так, згідно п.2, п.3.9 договору його предметом є майнові інтереси, що не суперечать чинному законодавству України, пов'язані з життям, здоров'ям та працездатністю позивача та втратою прибутку (доходу) внаслідок звільнення з постійного місця роботи. Загальна страхова сума становить 15 000,00 грн.

При цьому страховим випадком за вказаним договором є збитки страхувальника, що виникають в результаті звільнення його з місця постійної роботи за однієї з наступних причин:

скороченням штату або чисельності працівників організації, установи або підприємства, де знаходилося місце постійної роботи страхувальника, змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації і реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи і організації, де знаходилося місце роботи страхувальника; смерть застрахованої особи внаслідок нещасного випадку або, захворювання, що сталося із застрахованою особою під час дії цього договору; смерть застрахованої особи внаслідок нещасного випадку або захворювання, що сталися із застрахованою особою під час дії договору стійка втрата працездатності (встановлення інвалідності І групи) застрахованої особи внаслідок нещасного випадку або захворювання, що сталися із застрахованою особою під час дії цього договору.

Як встановлено в судовому засіданні, 09.03.2013 року позивач отримав важку закриту черепно-мозкову травму, забій головного мозку важкого ступеня, про що свідчить виписка із медичної карти позивача (а.с.36). Згідно вказаної виписки позивач перебував на стаціонарному лікуванні з 09.03.2013 року по 23.04.2013 року.

Згідно довідки Міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги №01-26/38 від 18.03.2013 року вбачається, що ОСОБА_2 знаходився в реанімаційному відділенні у вкрай важкому стані з 09.03.2013 року (06.20 год.).

Відповідно до довідки МСЕК серії 10ААВ №521273 від 28.05.2013 року ОСОБА_2 встановлено інвалідність І групи на строк до 01.06.2014 року (а.с. 6).

Листом №223 від 29.09.2015 року позивачу відмовлено у виплаті страхового відшкодування, у зв'язку з тим, що договір страхування №002-01005-211112 припинив свою дію, оскільки черговий платіж за квітень 2013 року до ПАТ «Страхова компанія «Дельта» не надійшов (а.с.9).

Згідно ст.1 Закону України «Про страхування» страхування - це вид цивільно-правових відносин щодо захисту майнових інтересів фізичних осіб та юридичних осіб у разі настання певних подій (страхових випадків), визначених договором страхування або чинним законодавством.

Відповідно до ст.4 Закону України «Про страхування» предметом договору страхування можуть бути майнові інтереси, що не суперечать закону і пов'язані: з життям, здоров'ям, працездатністю та пенсійним забезпеченням (особисте страхування).

Згідно ст. ст. 5, 6 Закону України «Про страхування» страхування може бути добровільним або обов'язковим. Обов'язкові види страхування, які запроваджуються законами України, мають бути включені до цього Закону. Забороняється здійснення обов'язкових видів страхування, що не передбачені цим Законом. Добровільне страхування - це страхування, яке здійснюється на основі договору між страхувальником і страховиком. Загальні умови і порядок здійснення добровільного страхування визначаються правилами страхування, що встановлюються страховиком самостійно відповідно до вимог цього Закону. Конкретні умови страхування визначаються при укладенні договору страхування відповідно до законодавства.

Відповідно до ч.2 ст.8 Закону України «Про страхування» страховий випадок - подія, передбачена договором страхування або законодавством, яка відбулася і з настанням якої виникає обов'язок страховика здійснити виплату страхової суми (страхового відшкодування) страхувальнику, застрахованій або іншій третій особі.

Згідно ст.16 Закону України «Про страхування» договір страхування - це письмова угода між страхувальником і страховиком, згідно з якою страховик бере на себе зобов'язання у разі настання страхового випадку здійснити страхову виплату страхувальнику або іншій особі, визначеній у договорі страхування страхувальником, на користь якої укладено договір страхування (подати допомогу, виконати послугу тощо), а страхувальник зобов'язується сплачувати страхові платежі у визначені строки та виконувати інші умови договору. Договори страхування укладаються відповідно до правил страхування. Договір страхування повинен містити: назву документа; назву та адресу страховика; прізвище, ім'я, по батькові або назву страхувальника та застрахованої особи, їх адреси та дати народження; прізвище, ім'я, по-батькові, дату народження або назву вигодонабувача та його адресу; зазначення предмета договору страхування; розмір страхової суми за договором страхування іншим, ніж договір страхування життя; розмір страхової суми та (або) розміри страхових виплат за договором страхування життя; перелік страхових випадків; розміри страхових внесків ( платежів, премій) і строки їх сплати; страховий тариф(страховий тариф не визначається для страхових випадків, для яких не встановлюється страхова сума); строк дії договору; порядок зміни і припинення дії договору; умови здійснення страхової виплати; причини відмови у страховій виплаті; права та обов'язки сторін і відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов договору; інші умови за згодою сторін; підписи сторін.

Відповідно до ч.1 ст.25 Закону України «Про страхування» здійснення страхових виплат і виплата страхового відшкодування проводиться страховиком згідно з договором страхування на підставі заяви страхувальника (його правонаступника або третіх осіб, визначених умовами страхування) і страхового акта (аварійного сертифіката), який складається страховиком або уповноваженою ним особою (аварійним комісаром) у формі, що визначається страховиком.

Згідно ч.1 ст.990 ЦК України страховик здійснює страхову виплату відповідно до умов договору на підставі заяви страхувальника (його правонаступника) або іншої особи, визначеної договором, і страхового акта (аварійного сертифіката).

Відповідно ст.991 ЦК України страховик має право відмовитися від здійснення страхової виплати у разі: 1) навмисних дій страхувальника або особи, на користь якої укладено договір страхування, якщо вони були спрямовані на настання страхового випадку, крім дій, пов'язаних із виконанням ними громадянського чи службового обов'язку, вчинених у стані необхідної оборони (без перевищення її меж), або щодо захисту майна, життя, здоров'я, честі, гідності та ділової репутації; 2) вчинення страхувальником або особою, на користь якої укладено договір страхування, умисного злочину, що призвів до страхового випадку; 3) подання страхувальником завідомо неправдивих відомостей про об'єкт страхування або про факт настання страхового випадку; 4) одержання страхувальником повного відшкодування збитків за договором майнового страхування від особи, яка їх завдала; 5) несвоєчасного повідомлення страхувальником без поважних на те причин про настання страхового випадку або створення страховикові перешкод у визначенні обставин, характеру та розміру збитків; 6) наявності інших підстав, встановлених законом. Договором страхування можуть бути передбачені також інші підстави для відмови здійснити страхову виплату, якщо це не суперечить закону. Рішення страховика про відмову здійснити страхову виплату повідомляється страхувальникові у письмовій формі з обґрунтуванням причин відмови.

Як вбачається з матеріалів справи, нещасний випадок, що стався з позивачем та призвів до стійкої втрати ним працездатності та встановлення інвалідності І групи є страховим випадком, який мав місце 09.03.2013 року, тобто під час дії договору, оскільки черговий страховий платіж за березень 2013 року був позивачем сплачений, а тому відмова у виплаті страхового відшкодування ПАТ «Страхова компанія «Дельта» у зв'язку із тим, що страховий договір припинив свою дію не відповідає вимогам закону та умовам договору.

Враховуючи викладене, суд вважає, що відповідач безпідставно відмовив позивачу у виплаті страхового відшкодування при настанні страхового випадку, а відтак позовні вимоги про стягнення суми страхового відшкодування у розмірі 15 тис. грн. підлягають задоволенню.

ОСОБА_2 того, відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України, з відповідача на користь держави підлягає стягненню судовий збір за вимоги майнового характеру у сумі 551 грн. 20 коп.

Керуючись ст.ст. 3, 10, 11, 57 - 60, 88, 208, 209, 212 - 215, 218, 224 - 226 Цивільного процесуального кодексу України, суд -

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_2 задовольнити.

Стягнути з Приватного акціонерного товариства Страхова компанія Дельта (зареєстроване за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, код за ЄДРПОУ 33303323) на користь ОСОБА_2 (зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючий за адресою: м.Вінниця, пр-т. Юності, 83, кв. 125, податковий номер НОМЕР_1) страхове відшкодування у сумі 15 000 (п"ятнадцять тисяч) грн. 00 коп.

Стягнути з Приватного акціонерного товариства Страхова компанія Дельта (зареєстроване за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, код за ЄДРПОУ 33303323) на користь держави судовий збір у сумі 551 (п"ятсот п"ятдесят одна) грн. 20 коп.

Заочне рішення суду може бути оскаржене позивачем до Апеляційного суду Житомирської області через Корольовський районний суд м.Житомира шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Cуддя К. В. Шалота

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення21.08.2017
Оприлюднено01.09.2017
Номер документу68567717
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —296/9436/16-ц

Ухвала від 01.08.2019

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Рожкова О. С.

Ухвала від 22.07.2019

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Рожкова О. С.

Ухвала від 14.06.2019

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Рожкова О. С.

Ухвала від 12.12.2018

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Рожкова О. С.

Ухвала від 08.11.2018

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Рожкова О. С.

Рішення від 21.08.2017

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Шалота К. В.

Рішення від 21.08.2017

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Шалота К. В.

Ухвала від 29.11.2016

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Шалота К. В.

Ухвала від 10.11.2016

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Шалота К. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні