Справа № 525/756/17
Номер провадження 2/525/304/2017
РІШЕННЯ
Іменем України
01 вересня 2017 року Великобагачанський районний суд Полтавської області в складі: головуючого - судді Ячала Ю.І.,
за участю секретаря Гавриш О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Велика Багачка цивільну справу за позовом Решетилівської районної державної адміністрації, як органу опіки та піклування до ОСОБА_1, треті особи, які не заявляють самостійної вимоги - Служба у справах дітей Решетилівської районної державної адміністрації Полтавської області, Служба у справах дітей Великобагачанської районної державної адміністрації, про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, -
встановив :
19 липня 2017 року Решетилівська районна державна адміністрація Полтавської області, як орган опіки та піклування звернулася в суд з цим позовом до відповідача ОСОБА_1, посилаючись на порушення ним прав власних неповнолітніх дітей, а саме: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, через неналежне виконання своїх батьківських обов'язків по вихованню дітей, а також просили стягнути аліменти з відповідача на користь навчальних закладів, де знаходяться діти на їх утримання.
В судове засідання позивач не прибув, представник позивача, яка діє на підставі відповідної довіреності (а.с. 49) подала до суду заяву про розгляд справи у її відсутність, просила позовні вимоги задовольнити на підставі обставин викладених у позовній заяві (а.с. 53).
В судове засідання відповідач ОСОБА_1 повторно не з'явився, заперечень, заяв чи клопотань до суду не подав. Про час, день та місце розгляду справи повідомлений належним чином відповідно до вимог ч. 5 ст. 74 ЦПК України (а.с. 46, 60, 61).
Представником третьої особи, яка не заявляє самостійної вимоги - Служби у справах дітей Решетилівської районної державної адміністрації Полтавської області, подано до суду заяву про розгляд справи у її відсутність, заперечень проти позову не подала, позовні вимоги просили задовольнити (а.с. 48, 54).
Представником третьої особи, яка не заявляє самостійної вимоги - Служби у справах дітей Великобагачанської районної державної адміністрації Полтавської області, подано до суду заяву про розгляд справи у її відсутність, заперечень проти позову не подала, позовні вимоги просили задовольнити (а.с. 62).
Дослідивши письмові докази по справі та проаналізувавши їх в сукупності, суд приходить до висновку про те, що заявлений позов підлягає до задоволення з наступних обґрунтувань.
Судом встановлено, що відповідач по справі ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, є батьком неповнолітніх: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2; ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 6, 7, 8).
Мати неповнолітніх дітей - ОСОБА_4 (а.с. 6, 7), після розірвання шлюбу із ОСОБА_1, шлюб розірвано 15 жовтня 2004 року, що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу (а.с. 8), змінила прізвище на "ОСОБА_4", та у віці 33 роки померла, а саме ІНФОРМАЦІЯ_4 року, місце смерті: село Твердохліби, Решетилівський район Полтавської області, що підтверджується свідоцтвом про смерть ОСОБА_4 (а.с. 9).
Неповнолітня ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 22 листопада 2009 року проживає і навчається в Градизькій спеціальний загальноосвітній школі-інтернаті Глобинського району Полтавської області, та з 14 квітня 2014 року перебуває на повному державному утриманні (а.с. 43).
Неповнолітній ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, на час розгляду справи, навчається в 8 класі Микільського навчально-реабілітаційного центру Полтавського району Полтавської області і перебуває на повному державному утриманні (а.с. 55).
Відповідно до інформації навчальних закладів, в яких знаходяться неповнолітні діти, батько жодного разу не відвідував їх, не цікавиться навчанням, станом здоров'я, матеріально та фінансово не підтримує (а.с. 16, 17, 18, 19, 20, 21).
Згідно висновку служби у справах дітей Решетилівської районної державної адміністрації Полтавської області піднято клопотання про позбавлення батьківських прав відповідача ОСОБА_1 через його ухилення від виконання своїх обов'язків по вихованню неповнолітніх: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2; дочки ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 10,11).
Статтею 150 Сімейного кодексу України імперативно визначено, що батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу. Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.
Пунктом 16 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.03.2007 року № 3 Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення батьківських прав визначено, що ухилення батьків від виконання своїх обов'язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток, як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти.
Зважаючи на конкретні обставини справи, встановлені судом при розгляді цього позову, слід прийти до переконання про те, що відповідач ухиляється від належного виконання своїх батьківських обов'язків по вихованню власних дітей і його поведінка при цьому є винною. Жодних належних і допустимих доказів, які спростовують вказаний висновок, в супереч вимогам ст. 10, ст. 27 ч. 2, ст. 60 ЦПК України, стороною відповідача суду не надано.
При таких обставинах доцільність позбавлення відповідача ОСОБА_1 батьківських прав відносно його дітей та в інтересах цих дітей підтверджується сукупністю доказів, перевірених і проаналізованих судом при розгляді даної справи.
Відповідно до абзацу 3 ч. 3 ст. 161 Сімейного кодексу України, якщо дитина не може бути передана жодному із родичів, суд на вимогу органу опіки та піклування може постановити рішення про відібрання дитини від особи, з якою вона проживає, і передання її для опікування органу опіки та піклування.
За приписами ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ч. 2 ст. 166 Сімейного кодексу України, особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини.
Відповідно до ч. 3 ст. 166 СК України, при задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину. У разі, якщо мати, батько або інші законні представники дитини відмовляються отримувати аліменти від особи, позбавленої батьківських прав, суд приймає рішення про перерахування аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України та зобов'язує матір, батька або інших законних представників дитини відкрити зазначений особистий рахунок у місячний строк з дня набрання законної сили рішенням суду.
Відповідно до положень ст. 245 СК України, якщо дитина постійно проживає в навчальному закладі, а батьки не беруть участі в її утриманні, адміністрація цього закладу виконує функції опікуна та піклувальника. Відмова від навчальних закладів про отримання аліментів на утримання дітей до суду не надходили.
Крім цього, згідно ч. 3 ст. 88 ЦПК України, слід стягнути із відповідача на користь держави судовий збір.
Відповідно до ч. 5 ст. 164 Сімейного кодексу України, рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 208, 214, 215, 218 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позов Решетилівської районної державної адміністрації Полтавської області, як органу опіки та піклування, в інтересах неповнолітніх: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2; ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, задовольнити.
Позбавити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, батьківських прав по відношенню до його неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, який народився в селі Твердохліби Решетилівського району Полтавської області, актовий запис про народження дитини №2 від 14 травня 2002 року, місце реєстрації народження - Відділ РАЦС Решетилівського районного управління юстиції Полтавської області.
Позбавити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, батьківських прав по відношенню до його неповнолітньої доньки ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка народилася в селі Твердохліби Решетилівського району Полтавської області, актовий запис про народження дитини №10 від 22 грудня 1999 року, місце реєстрації народження - Виконавчий комітет Плосківської сільської ради Решетилівського районного управління юстиції Полтавської області.
Передати неповнолітніх: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2; ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, органу опіки та піклування Решетилівської районної державної адміністрації Полтавської області, для подальшого їх влаштування.
Стягувати з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь Микільського навчально-реабілітаційного центру Полтавського району Полтавської обласної ради, ідентифікаційний код юридичної особи: 04590642, місцезнаходження юридичної особи: вулиця Лісна, 5, село Микільське, Полтавський район Полтавської області, аліменти на утримання дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 2/6 частини всіх видів його заробітку (доходу), але не менше 50% прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідного віку, щомісячно починаючи з 19 липня 2017 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягувати з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь Градизької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Глобинського району Полтавської обласної ради, ідентифікаційний код юридичної особи: 22533796, місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_1, аліменти на утримання дитини - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 2/6 частини всіх видів його заробітку (доходу), але не менше 50% прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідного віку, щомісячно починаючи з 19 липня 2017 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, судовий збір на користь держави у розмірі 640,00 грн.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Полтавської області на протязі 10 днів з дня його отримання, шляхом подачі апеляційних скарг через Великобагачанський районний суд.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано.
Суддя Ю.І. Ячало
Суд | Великобагачанський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 01.09.2017 |
Оприлюднено | 01.09.2017 |
Номер документу | 68568931 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Великобагачанський районний суд Полтавської області
Ячало Ю. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні