Провадження №1-кс/760/12152/17
Справа №760/16078/17
У Х В А Л А
І М Е Н Е МУ К Р А Ї Н И
29 серпня 2017 року Солом`янський районний суд м. Києва
в складі: головуючого судді - ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві в залі суду скаргу адвоката ОСОБА_3 подану в інтересах ПАТ «Міський комерційний банк» на бездіяльність уповноважених осіб слідчого відділу Солом`янського управління поліції ГУНП в м. Києві, яка полягає у невнесенні відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,-
В С Т А Н О В И В :
До Солом`янського районного суду м. Києва надійшла скарга ОСОБА_3 в інтересах ПАТ «Міський комерційний банк» в якій останній просить зобов`язати співробітників слідчого відділу Солом`янського управління поліції ГУНП в м. Києві внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення колишніми посадовими особами ПАТ «Міський комерційний банк», ТОВ «Науково виробниче підприємство «ЛАБОРАТОРІЯ ПРИКЛАДНИХ ПРОБЛЕМ», ТОВ «ТПК «ОМЕГА» кримінального правопорушення, передбаченого ст. 191 КК України, ст. 367 КК України згідно заяви ПАТ «Міський комерційний банк» від 09.08.2017 року за вих. № 934.
В обґрунтування своїх вимог посилався на те, що 09.08.2017 року за вих. № 934 ПАТ «Міський комерційний банк» звернувся до слідчого відділу Солом`янського управління поліції ГУНП в м. Києві із заявою про вчинення колишніми посадовими особами ПАТ «Міський комерційний банк», ТОВ «Науково виробниче підприємство «ЛАБОРАТОРІЯ ПРИКЛАДНИХ ПРОБЛЕМ», ТОВ «ТПК «ОМЕГА» кримінального правопорушення, передбаченого ст. 191 КК України, ст. 367 КК України.
Разом з тим, заявник зазначає, що відомості про зазначене кримінальне правопорушення, всупереч статті 214 КПК України, не було внесено до ЄРДР протягом 24 годин.
Вважає дії незаконними та такими, що суперечать положенням ст.214 КПК України, що стало підставою для звернення до слідчого судді з відповідною скаргою.
В судове засідання представник заявникане з`явився, подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності.
Представник суб`єкта оскарження у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений.
Дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Статтею 22 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі загальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.
Згідно з п. 5 ч. 5 ст. 214 КПК України, до Єдиного реєстру досудових розслідувань вносяться відомості про попередню правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність.
У п. 5.3. глави 5 розділу ІІ Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затвердженого наказом Генеральної прокуратури України від 17 серпня 2012 року № 69 Про Єдиний реєстр досудових розслідувань правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність вносяться до Реєстру з урахуванням усіх правопорушень, у вчиненні яких підозрюється особа.
Вичерпний перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, визначений ч.1 ст.303 КПК України. Зокрема, у відповідності до п.1 ч.1 ст.303 КПК України, на досудовому провадженні можуть бути оскаржені бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР.
Виходячи зі змісту ч.1 ст.214 КПК України, бездіяльність слідчого, прокурора щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР і є предметом оскарження в порядку ст.303 КПК України, полягає у невнесенні вказаними особами відповідних відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР впродовж 24 години після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
З огляду на викладене, приймаючи до уваги те, що відомості по заяві від 09.08.2017 року за вих. № 934 ПАТ «Міський комерційний банк» про вчинення колишніми посадовими особами ПАТ «Міський комерційний банк», ТОВ «Науково виробниче підприємство «ЛАБОРАТОРІЯ ПРИКЛАДНИХ ПРОБЛЕМ», ТОВ «ТПК «ОМЕГА» кримінального правопорушення, передбаченого ст. 191 КК України, ст. 367 КК України, не внесені до ЄРДР протягом 24 годин уповноваженою особою слідчого відділу Солом`янського управління поліції ГУНП в м. Києві, а тому, суд приходить до висновку, що скарга підлягає до задоволенню.
Керуючись ст.ст. 214, 303-307, 309, 395 КПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Скаргу адвоката ОСОБА_3 подану в інтересах ПАТ «Міський комерційний банк» на бездіяльність уповноважених Солом`янського управління поліції ГУНП в м. Києві, яка полягає у невнесенні відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань- задовольнити.
Зобов`язати уповноважену особу Солом`янського управління поліції ГУНП в м. Києві внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення колишніми посадовими особами ПАТ «Міський комерційний банк», ТОВ «Науково виробниче підприємство «ЛАБОРАТОРІЯ ПРИКЛАДНИХ ПРОБЛЕМ», ТОВ «ТПК «ОМЕГА» кримінального правопорушення, передбаченого ст. 191 КК України, ст. 367 КК України згідно заяви ПАТ «Міський комерційний банк» від 09.08.2017 року за вих. № 934.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2017 |
Оприлюднено | 08.03.2023 |
Номер документу | 68571033 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Букіна О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні