У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 136/733/17
Головуючий у 1-й інстанції: Стадник С.І.
Суддя-доповідач: Боровицький О. А.
30 серпня 2017 року
м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Боровицького О. А.
суддів: Сапальової Т.В. Матохнюка Д.Б. ,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Липовецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області на постанову Липовецького районного суду Вінницької області від 07 липня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Липовецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В :
в травні 2017 року позивач звернувся до Липовецького районного суду Вінницької області з позовом до Липовецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.
Постановою Липовецького районного суду Вінницької області від 07.07.2017 року адміністративний позов задоволено повністю.
Не погодившись із прийнятим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить його скасувати та ухвалити нову постанову про відмову в задоволені позову.
Сторони в судове засідання не з'явилися, хоча про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлені належним чином, що підтверджується матеріалами адміністративної справи.
Згідно з ч. 1 ст. 197 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги наявними у матеріалах справи письмовими доказами, надавши їм оцінку, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін, виходячи з наступного.
Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами адміністративної справи, що з 22.11.2015 року позивач перебуває на обліку в Липовецькому об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Вінницької області як пенсіонер, який отримує пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 19.01.2003 року № 36 "Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах".
З 01.02.2017 року Липовецьке об'єднане управлінні Пенсійного фонду України Вінницької припинило виплату пенсії позивачу посилаючись на те, що згідно роз'яснення наданим листом Міністерства праці та соціальної політики України від 26.08.2010 року №2632/0/010/10-36, правом на пенсію за віком на пільгових умовах згідно із підрозділом 5 "Аварійно-рятувальні частини (станції) розділу І "Гірничі роботи" Списку № 1, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.01.2003 року № 36, користуються працівники лише тих державних аварійно-рятувальних служб (формувань), які здійснюють гірничорятувальне обслуговування об'єктів вугільної та гірничорудної промисловості, у тому числі під час їх будівництва, реконструкції та експлуатації у разі підтвердження відповідного права за результатами атестації робочих місць за умовами праці. Оскільки Київський воєнізований гірничорятувальний (аварійно-рятувальний) загін здійснює обслуговування об'єктів не тільки гірничої промисловості, а й інших, не передбачених зазначеним підрозділом 5 Розділу І Списку № 1, тому правом на відповідну пенсію працівники цього підприємства не користуються.
Позивач вважаючи протиправними дії відповідача щодо припинення виплати пенсії звернувся з даним позовом до суду.
Приймаючи оскаржуване рішення суд першої інстанції виходив з того, що позивачем надано достатньо доказів в підтвердження обставин, якими він обґрунтовує заявлені вимоги, а тому припинення виплати йому пенсії є незаконним, у зв'язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, з таких підстав.
Пунктом "а" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 року №1788-XII (в редакції станом на час звернення позивача за призначенням пенсії) (далі - Закон № 1788-ХІІ) визначено, що право на пенсію за віком на пільгових умовах мають незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Згідно зі ст.ст. 62 та 83 Закону № 1788-ХІІ, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України. Пенсії призначаються з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсії призначаються з більш раннього строку, зокрема: пенсії за віком призначаються з дня досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією надійшло не пізніше 3 місяців з дня досягнення пенсійного віку.
Порядком застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 № 383 встановлено, що при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, які були чинними у період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків при підтвердженні документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992 року.
Підрозділом 5 Розділу І Списку № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого Постановою КМУ від 11.03.1994 року № 162, а також постановою КМУ від 16.01.2003 року № 36, передбачено роботу на посадах респіраторника, командира відділення та помічника командира взводу.
Час роботи позивача в період з 10.03.1998 по 19.03.2013 року на посадах у державній організації "Київський воєнізований гірничорятувальний (аварійно-рятувальний) загін", зайнятість на яких надає право на пенсію на пільгових умовах підтверджується відповідними записами у трудовій книжці.
Матеріалами справи підтверджується, що робочі місця на яких працював позивач за результатами їх атестації були визнані такими, що належать до Списку № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, що надають право на отримання пенсії на пільгових умовах.
Згідно із ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст.72 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином, суб'єктом владних повноважень не доведено суду правомірності прийнятого ним рішення, а доводи апеляційної скарги відповідача викладених вище висновків суду не спростовують.
За таких обставин, судова колегія апеляційної інстанції приходить до висновку, що суд першої інстанції в повній мірі надав оцінку усім вказаним обставинам та зібраним по справі доказам, у зв'язку із чим, ухвалив законне та обґрунтоване рішення, а тому колегія суддів не вбачає підстав для задоволення апеляційної скарги.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.
Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
апеляційну скаргу Липовецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області залишити без задоволення, а постанову Липовецького районного суду Вінницької області від 07 липня 2017 року - без змін.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. ст. 212, 254 КАС України.
Головуючий Боровицький О. А. Судді Сапальова Т.В. Матохнюк Д.Б.
Суд | Вінницький апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2017 |
Оприлюднено | 04.09.2017 |
Номер документу | 68597361 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький апеляційний адміністративний суд
Боровицький О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні