Справа № 540/537/17
Номер провадження 2/540/247/17
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
08.09.2017 суддя Машівського районного суду Полтавської області Кравець С.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Фермерського господарства ЦІП про розірвання договору оренди землі та стягнення заборгованості по орендній платі з урахуванням індексу інфляції та пені, -
в с т а н о в и л а :
у червні 2017 року позивач звернулася до суду зі вказаною позовною заявою.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі за даною позовною заявою, встановлено, що вона подана з порушенням вимог статті 119 Цивільного процесуального кодексу України, відповідно до якої позовна заява повинна містити, зокрема: ціну позову щодо вимог майнового характеру та виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Так, позивачем заявлено дві позовні вимоги майнового характеру, а саме: розірвати договір оренди земельної ділянки, укладений між ОСОБА_2 та ФГ ЦІП 25 квітня 2006 року; стягнути з відповідача на її користь заборгованість за договором оренди землі від 25 квітня 2006 року в сумі 9762,12 грн., пеню в розмірі 2,0% несплаченої суми за кожен день прострочення за несвоєчасне внесення орендної плати та 3% річних від простроченої суми на день постановлення судового рішення.
За правилами ст. 80 ЦПК України, ціна позову у позовах про стягнення грошових коштів визначається сумою, яка стягується; у позовах про розірвання договору найму (оренди) - сукупністю платежів за користування майном протягом строку, що залишається до кінця дії договору, але не більше, ніж за три роки; у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.
Аналогічно, згідно з роз'ясненнями, які містяться в п. 13 Постанови Пленуму ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014 №10 Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах , якщо в позовній заяві об'єднано кілька самостійних вимог майнового характеру, пов'язаних між собою, то, враховуючи, що об'єктом справляння судового збору є позовна заява, максимальний розмір судового збору має відповідати загальній сумі всіх вимог (пункт 10 частини першої статті 80 ЦПК). При цьому судовий збір може бути сплачено окремо за кожною вимогою або загальною сумою за всіма позовними вимогами.
В той час, позивачем ціна позову визначена у розмірі 9762,12 грн, тобто виходячи лише з другої позовної вимоги про стягнення заборгованості по орендній платі, перша вимога не врахована. При цьому, відповідно до квитанції, доданої до позовної заяви, судовий збір сплачено в розмірі 1280,00 грн. Однак не зрозуміло, з чого позивач виходив, сплачуючи вказану суму.
Згідно ст. 4 ч.2 п.1 пп.1 Закону України Про судовий збір , ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (не менше, ніж 640 грн та не більше, ніж 8000 грн, так як згідно ст.7 Закону України Про Державний бюджет України на 2017 рік прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом на 1 січня 2017 року становить 1600 грн.).
Таким чином позивачу слід вказати дійсну ціну позову, викласти обставини щодо визначення її ціни відносно першої позовної вимоги та доплатити судовий збір.
Крім цього, відповідно до п.п.5 ч. 2 ст. 119 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
У своєму позові позивач ОСОБА_1 зазначає, що вона є власником земельної ділянки площею 6,6201 га, кадастровий номер 5323086200:00:004:0039, яка перебуває в оренді у відповідача ФГ ЦІП на підставі договору від 25 квітня 2006 року, укладеного між ОСОБА_2 та відповідачем по даній справі.
Тобто не викладена обставина щодо правових підстав належності позивачу вказаної земельної ділянки чи права користування.
Відповідно до ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.
Враховуючи викладене, вказана позовна заява підлягає залишенню без руху, з наданням позивачу строку для усунення недоліків, а саме: вказати ціну позову відповідно до заявлених позовних вимог майнового характеру, у разі необхідності - доплатити судовий збір відповідно до законодавства про судовий збір, а також викласти обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Керуючись ст.121, ЦПК України, -
у х в а л и л а :
позовну заяву ОСОБА_1 до Фермерського господарства ЦІП про розірвання договору оренди землі та стягнення заборгованості по орендній платі з урахуванням індексу інфляції та пені - залишити без руху.
Позивачу надати п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали суду для усунення недоліків, зазначених в ній.
У випадку не усунення недоліків, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Машівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 08.09.2017 |
Оприлюднено | 12.09.2017 |
Номер документу | 68714170 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Машівський районний суд Полтавської області
Кравець С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні