ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
06.09.2017Справа № 910/11746/17
За позовом Заступника керівника Київської місцевої прокуратури №8 в інтересах держави в особі Київської міської ради
до Товариства з обмеженою відповідальністю Лірейн Україна
про витребування земельних ділянок
Суддя Пукшин Л.Г.
Представники:
від прокуратури Винник О.О. - посвідчення № 036704 від 15.12.15
від позивача Баранов М.С. - представник за довіреністю № 225-КМР-2355 від 03.07.17
від відповідача не з'явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Заступника керівника Київської місцевої прокуратури №8 в інтересах держави в особі Київської міської ради звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Антонус Сістем" про витребування земельних ділянок.
Позовні вимоги мотивовані тим, що до статутного капіталу ТОВ Артонус Сістем внесено право власності на спірні земельні ділянки, проте за твердженням заступника керівника Київської місцевої прокуратури №8 спірні земельні ділянки належали Київській міські раді та вибули із володіння поза її волею.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 20.07.2017 порушено провадження у справі № 910/11746/17 за вказаною позовною заявою та призначено розгляд справи в судовому засіданні на 06.09.2017.
05.09.2017р. через загальний відділ діловодства суду надійшла заява заступника керівника Київської місцевої прокуратури №8 про вжиття заходів забезпечення позову, якою накласти арешт на земельні ділянки:
- 58-а по пр-ту Перемоги 15 км. у м. Києві, площею 0,1 га, кадастровий номер 8000000000:75:670:0289;
- 56-а по пр-ту Перемоги 15 км. у м. Києві, площею 0,1 га, кадастровий номер 8000000000:75:670:0287;
- 54-а по пр-ту Перемоги 15 км. у м. Києві, площею 0,1 га, кадастровий номер 8000000000:75:670:0285;
та заборонити державним реєстраторам прав на нерухоме майно вчиняти дії, пов'язані з реєстрацією прав на зазначені земельні ділянки.
У судовому засіданні, яке призначене на 06.09.17, з'явився представник прокуратури, який підтримав подану заяву про вжиття заходів забезпечення позову та надав усні пояснення.
Представник позивача підтримав заяву про вжиття заходів забезпечення позову та надав усні пояснення.
Дослідивши матеріали справи та заслухавши представників сторін, суд вирішив задовольнити заяву заступника керівника Київської місцевої прокуратури №8 про вжиття заходів забезпечення позову, з огляду на наступне.
В обґрунтування поданої заяви та необхідності вжиття заходів до забезпечення позову шляхом накладення арешту на земельні ділянки та заборони державним реєстраторам вчиняти дії, пов'язані з реєстрацією прав на зазначені земельні ділянки, заявник зазначає, що однією із позовних вимог у даному провадженні є витребування на користь Київської міської ради у ТОВ Артонус Сістем спірних земельних ділянок. Відповідно до записів про право власності у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, станом на день подання позовної заяви власником вказаних земельних ділянок був ТОВ Артонус Сістем .
За твердженням заявника, 03.08.2017р. вказані земельні ділянки відчужено ТОВ Артонус Сістем на користь ТОВ Лірейн Україна , що підтверджується Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, а тому існує можливість подальшого відчуження спірних земельних ділянок, що у разі задоволення позову унеможливить виконання рішення суду.
Відповідно до ст. 66 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за заявою сторони, прокурора або з власної ініціативи має право вжити передбачених статтею 67 цього Кодексу заходів до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.
Згідно із ч. 1 ст. 67 Господарського процесуального кодексу України позов забезпечується: - накладанням арешту на майно або грошові суми, що належать відповідачеві; - забороною відповідачеві вчиняти певні дії; - забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; - зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.
У відповідності до п. 3 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 № 16 "Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову", заходи до забезпечення позову застосовуються господарським судом як засіб запобігання можливим порушенням майнових прав чи охоронюваних законом інтересів особи та гарантія реального виконання рішення суду. Умовою застосування заходів до забезпечення позову за вимогами майнового характеру є достатньо обґрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери тощо), яке є у відповідача на момент пред'явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення. Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного виду забезпечення позову. Про такі обставини може свідчити вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов'язання після пред'явлення вимоги чи подання позову до суду (реалізація майна чи підготовчі дії до його реалізації, витрачання коштів не для здійснення розрахунків з позивачем, укладення договорів поруки чи застави за наявності невиконаного спірного зобов'язання тощо). Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється господарським судом, зокрема, з урахуванням співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, з вартістю майна, на яке вимагається накладення арешту, або майнових наслідків заборони відповідачеві вчиняти певні дії.
Суд вбачає наявність зв'язку між зазначеними заходами забезпечення позову (накладення арешту на земельні ділянки та забороною державним реєстраторам вчиняти дії) і предметом спору, співмірність заходів із заявленими позивачем вимогами. Вжиття наведених заходів забезпечення позову сприятиме запобіганню порушення прав позивача на час вирішення спору в суді, в разі задоволення позову - забезпечить можливість виконання рішення суду.
Навпаки, невжиття зазначених заходів забезпечення позову утруднить чи зробить неможливим виконання рішення господарського суду у випадку задоволення позову, адже унеможливить досягнення мети звернення позивача з даним позовом - захист своїх порушених прав у зв'язку із витребуванням змелених ділянок, оскільки земельні ділянки можуть бути вже відчужені ТОВ Лірейн Україна .
Крім того, заявник просить суд вжити заходи забезпечення позову шляхом заборони державним реєстраторам прав на нерухоме майно вчиняти дії, пов'язані з реєстрацією прав на зазначені земельні ділянки. Заявник достатньо обґрунтовано навів припущення про можливість подальшого відчуження спірного майна, що унеможливить захист порушених прав і інтересів, пов'язаних з володінням належним позивачу майном.
Враховуючи, що за час вирішення даного спору існує ймовірність відчуження ТОВ Лірейн Україна спірного майна на користь інших осіб, суд вважає за можливе задовольнити заяву позивача про забезпечення позову шляхом накладення арешту на земельні ділянки та заборонити державним реєстраторам прав на нерухоме майно вчиняти дії, пов'язані з реєстрацією прав на зазначені земельні ділянки
Керуючись ст.ст. 66, 67, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Заяву заступника керівника Київської місцевої прокуратури №8 про вжиття заходів забезпечення позову задовольнити.
2. Накласти арешт на земельні ділянки:
- 58-а по пр-ту Перемоги 15 км. у м. Києві, площею 0,1 га, кадастровий номер 8000000000:75:670:0289;
- 56-а по пр-ту Перемоги 15 км. у м. Києві, площею 0,1 га, кадастровий номер 8000000000:75:670:0287;
- 54-а по пр-ту Перемоги 15 км. у м. Києві, площею 0,1 га, кадастровий номер 8000000000:75:670:0285;
та заборонити державним реєстраторам прав на нерухоме майно вчиняти дії, пов'язані з реєстрацією прав на зазначені земельні ділянки.
3. Ухвала про вжиття заходів забезпечення позову набирає законної сили з 06.09.2017, підлягає негайному виконанню в порядку, встановленому чинним законодавством України для виконання судових рішень, та може бути пред'явлена до виконання в передбаченому чинним законодавством порядку до 06.09.2020р.
4. Стягувачем за даною ухвалою є Київська міська рада (01044, м. Київ, вул. Хрещатик, 36; код ЄДРПОУ 22883141).
Суддя Л.Г. Пукшин
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2017 |
Оприлюднено | 10.09.2017 |
Номер документу | 68737316 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Пукшин Л.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні