Справа № 204/5671/17
Провадження № 2/204/1840/17
УХВАЛА
іменем України
13 вересня 2017 року м. Дніпро
Суддя Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська Книш А.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Спільного українсько-німецького підприємства МАРКОМ у формі товариства з обмеженою відповідальністю про стягнення заборгованості із заробітної плати і середнього заробітку за час затримки розрахунку,
ВСТАНОВИВ:
До Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська надійшла ОСОБА_1 до Спільного українсько-німецького підприємства МАРКОМ у формі товариства з обмеженою відповідальністю про стягнення заборгованості із заробітної плати і середнього заробітку за час затримки розрахунку.
Відповідно до ч. 1 ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України, суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Відповідно до роз'яснень пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, наведених в п.3 постанови від 01 березня 2013 року № 13 "Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ", у порядку цивільного судочинства суди розглядають справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ за Кодексом адміністративного судочинства України (стаття 17) (далі - КАС), Господарським процесуальним кодексом України (статті 1, 12; далі - ГПК), Кримінальним процесуальним кодексом України (далі - КПК) або Кодексом України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) віднесено до компетенції адміністративних, господарських судів, до кримінального провадження чи до провадження в справах про адміністративні правопорушення.
У відповідності до п.7 ч.1 ст.12 Господарського процесуального кодексу України, господарським судам підвідомчі справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого порушено справу про банкрутство, у тому числі справи у спорах про стягнення заробітної плати.
Згідно відомостей отриманих з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань встановлено, що 29 листопада 2016 року у відношенні Спільного українсько-німецького підприємства МАРКОМ у формі товариства з обмеженою відповідальністю порушено справу про банкрутство.
Судом встановлено, що ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 22 листопада 2016 року порушено провадження у справі № 910/8064/16 про банкрутство Спільного українсько-німецького підприємства Марком у формі товариства з обмеженою відповідальністю, 49008, м.Дніпро, Красногвардійський район, вул.Робоча, буд.152, код ЄДРПОУ 14364757.
На офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оприлюднено повідомлення про порушення справи про банкрутство Спільного українсько-німецького підприємства Марком у формі товариства з обмеженою відповідальністюза номером 37616 від 22 листопада 2016 року.
Відповідно до ч.4 ст. 10 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, вирішує усі майнові спори з вимогами до боржника, у тому числі спори про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
За таких обставин, суд вважає, що дана позовна заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства, тому суд приходить до висновку про відмову у відкритті провадження у справі.
Керуючись п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Спільного українсько-німецького підприємства МАРКОМ у формі товариства з обмеженою відповідальністю про стягнення заборгованості із заробітної плати і середнього заробітку за час затримки розрахунку.
Роз'яснити позивачу право звернення із позовом до Господарського суду Дніпропетровської області, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство Спільного українсько-німецького підприємства МАРКОМ у формі товариства з обмеженою відповідальністю.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Дніпропетровської області через Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається з дня отримання копії ухвали. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя А.В. Книш
Суд | Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2017 |
Оприлюднено | 13.09.2017 |
Номер документу | 68812848 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська
Книш А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні