Постанова
від 12.09.2017 по справі 812/809/17
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

8.3.13

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

12 вересня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/809/17

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Головного управління Державної фіскальної служби України у Луганській області в особі Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області до товариства з обмеженою відповідальністю «УНІФАРБ» про стягнення коштів за податковим боргом,-

ВСТАНОВИВ:

12 червня 2017 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління Державної фіскальної служби України у Луганській області в особі Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області до товариства з обмеженою відповідальністю «УНІФАРБ» про стягнення коштів за податковим боргом.

В обгрунтування позовних вимог зазначено, що за відповідачем в період з 14.03.2016 по 30.01.2017 утворився податковий борг з земельного податку та з податку на прибуток приватних підприємств на загальну суму 7719,06 грн, який складається з самостійно узгоджених відповідачем сум зазначених декларації з плати за землю за 2016 рік.

Податковим органом відповідачу направлено податкову вимогу Форми «Ю» від 16.05.2016 № 281-17.

Товариством з обмеженою відповідальністю «УНІФАРБ» , добровільно борг не сплачено, а здійсненні податковим органом заходи з погашення податкового боргу результатів не дали, у зв'язку з чим позивач, просив стягнути з відповідача кошти з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків на суму податкового боргу у розмірі 7719,06 грн.

Представник позивача у судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, надав клопотання про розгляд справи без участі повноважного представника (а.с. 69).

Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином шляхом своєчасного надсилання повістки про виклик до суду, однак на адресу суду повернувся конверт із позначкою пошти «за закінченням встановленого строку зберігання» . Відповідно до ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. З огляду на вищевикладене, суд вважає, що вжив всіх залежних від нього заходів для належного повідомлення відповідача про дату, час та місце судового засідання (а.с. 66, 67, 68).

Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 КАС України, судом встановлено наступне.

Судом встановлено, що відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «УНІФАРБ» , код ЄДРПОУ 33871413, є юридичною особою, зареєстроване за адресою: 92900, Луганська область, Кремінський район, м. Кремінна, вул. Інтернаціональна, будинок 180 А (а.с. 71-73) та перебуває на обліку в Рубіжанській ОДПІ (Кремінське відділення) з 27.12.2005 за № 778 (а.с. 10-11).

Судом встановлено, що відповідач подав до Рубіжанської ОДПІ (Кремінське відділення) декларацію з плати за землю від 14.03.2016, відповідно до якої Товариство з обмеженою відповідальністю «УНІФАРБ» самостійно визначено щомісячний платіж у розмірі 631,59 грн (а.с. 17-18).

З розрахунку заборгованості вбачається, що заборгованість у сумі 7719,06 грн утворилась в результаті несплати самостійно визначених сум плати за землю за період з березня 2016 року по січень 2017 року (а.с. 13).

Крім того, Рубіжанською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Луганській області проведено камеральну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «УНІФАРБ» з питань своєчасності сплати до бюджету податку на прибуток за 2014 рік.

За результатами перевірки складено акт № 32/1501-33871413 від 16.03.2015 (а.с. 21-23) та винесено податкове повідомлення-рішення від 16.03.2015 № НОМЕР_1, про нарахування штрафу з податку на прибуток у сумі 170,00 грн, (а.с. 24).

Вказане податкове повідомлення - рішення вручене представнику платника податків особисто 16.03.2015.

Зазначена у податкових повідомленнях-рішеннях сума грошового зобов'язання відповідачем не сплачена, а податкове повідомлення-рішення не оскаржувалося в адміністративному, ні в судовому порядку.

Згідно з п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Враховуючи, що податковий борг з податку на прибуток, нарахований відповідно до податкових повідомлень-рішень, несплачений, суд приходить до висновку щодо обгрунтованості позовних вимог в частині стягнення податкового боргу з податку на прибуток в сумі 7719,06 грн.

Згідно з п.п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, орган державної податкової служби надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.

Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. (п.п. 59.4. ст. 59 Податкового кодексу України).

Вищезазначена вимога у встановленому законом порядку не оскаржувалася, податковим органом не скасовувалась та не відкликалась, а тому є узгодженою.

Таким чином, заходи, прийняті податковим контролюючим органом щодо стягнення податкового боргу, не призвели до їх погашення, строки їх добровільної сплати вийшли.

Відповідно до п. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Пунктом 95.3 ст. 95 ПК України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України, який набрав чинності з 01 січня 2011 року.

Суд вказує, що відповідно до пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності

Згідно пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Як передбачено п. 287.3 ст. 287 цього Кодексу, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельних ділянок за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Пунктом 11 ст. 56 Податкового кодексу України передбачено, що не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Зазначену суму узгодженого грошового зобов'язання відповідачем у встановлений законом строк сплачено не було, у зв'язку з чим утворився податковий борг з плати за землю у сумі 7719,06 грн.

Наявність вищевказаної заборгованості підтверджена витягом з інтегрованої картки ТОВ «УНІФАРБ» з земельного податку (а.с. 15-16).

Згідно п. 59.1 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному ст. 59 Податкового кодексу України (вручення) податкового повідомлення-рішення.

У зв'язку з непогашенням відповідачем узгодженої суми податкового зобов'язання протягом граничного строку її сплати Рубіжанської ОДПІ (Кремінське відділення) винесено податкову вимогу Форми «Ю» № 281-17 від 16.05.2016 (а.с. 12).

Вищезазначена вимога у встановленому законом порядку не оскаржувалася, податковим органом не скасовувалась та не відкликалась, а тому є узгодженою.

Згідно з п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України).

Таким чином, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.

Відповідно до ч. 2 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 16, 20, 87, 102 Податкового кодексу України, статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Головного управління Державної фіскальної служби України у Луганській області в особі Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «УНІФАРБ» (код ЄДРПОУ 33871413, місцезнаходження: 92900, Луганська область, Кремінський район, м. Кремінна, вул. Інтернаціональна, 180 А ) кошти з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків у погашення податкового боргу з плати за землю за період нарахування з 14 березня 2016 року по січень 2017 року та з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 7719,06 грн (сім тисяч сімсот дев'ятнадцять гривень) 06 коп.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.

Суддя ОСОБА_1

СудЛуганський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення12.09.2017
Оприлюднено14.09.2017
Номер документу68818779
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —812/809/17

Постанова від 12.09.2017

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

Є.О. Кисельова

Ухвала від 12.09.2017

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

Є.О. Кисельова

Ухвала від 07.08.2017

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

Є.О. Кисельова

Ухвала від 07.08.2017

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

Є.О. Кисельова

Ухвала від 14.07.2017

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

Є.О. Кисельова

Ухвала від 06.07.2017

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

Є.О. Кисельова

Ухвала від 14.06.2017

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

Є.О. Кисельова

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні