Справа № 591/406/17
Провадження № 1-кс/591/2811/17
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 вересня 2017 року м. Суми
Слідчий суддя Зарічного районного суду м. Суми ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого СУ ГУНП в Сумській області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »,
в с т а н о в и в:
Слідчий звернувся до суду з клопотанням, узгодженим з прокурором, про тимчасовий доступ до наведених документів, яке підтримав в судовому засіданні та мотивував тим, що слідчим управлінням ГУНП в Сумській області перебувають матеріали кримінального провадження № 12014200000000173 від 29.07.2014 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 191, ч. 2 ст. 364 КК України, за фактом того що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 , зловживаючи своїм службовим становищем, всупереч інтересам служби протягом 2011 року, використовуючи владні, шляхом надання обов`язкових для виконання вказівок, зобов`язали державні підприємства, які входять до сфери управління (Глухівське, Конотопське, Краснопільське, Кролевецьке, Лебединське, Охтирське, Роменське, Середино-Будське, Свеське, Сумське, Тростянецьке, Шосткинське, «Мисливське господарство «Низи», «Мисливське господарство «Суми»), укласти договори на поставку державної символіки та портретів Президента України з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код в ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), тим самим позбавивши їх можливості самостійно визначати постачальника предмету закупівлі за найнижчою ринковою ціною. В результаті проведення ревізій фінансово-господарської діяльності вище зазначених підприємств ІНФОРМАЦІЯ_4 встановлено завищення цін на придбану в 2011 році державну символіку та портрети на загальну суму 261,32 тис. грн., що відноситься до тяжких наслідків за сумою завданих державі матеріальних збитків. .
З метою встановлення осіб, причетних до вчинення злочину, що є предметом розслідування кримінального провадження, виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, пов`язаних з телефонними з`єднаннями в період часу вчинення неправомірних дій в місці їх вчинення.
Представник володільця документів, до яких слідчий просить надати доступ, будучи сповіщеним про час та місце розгляду клопотання, до суду не з`явився. Суд вважає за можливе розглянути справу без їх участі, а також, за відсутності клопотань, на підставі ч. 1 ст. 107 КПК України, не здійснювати фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів.
Заслухавши прокурора, дослідивши надані матеріали справи, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що слідчим управлінням ГУНП в Сумській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження № 12014200000000173 від 29.07.2014 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 191, ч. 2 ст. 364 КК України..
З метою повного, всестороннього та об`єктивного досудового розслідування, а також встановлення істини у справі, наявності або відсутності складу злочину, перевірки показів учасників провадження та встановлення осіб, причетних до вчинення злочину, суд вважає, що дані стосовно телефонних з`єднань в районі вчинення злочину, мають доказове значення і можуть слугувати доказом по справі, що вбачається з наданих суду матеріалів провадження, тому в частині надання тимчасового доступу до цих даних, клопотання підлягає задоволенню.
Оскільки ці дані можливо отримати лише шляхом доступу до інформації, що містить охоронювану законом таємницю, ця інформація в повному обсязі є лише у оператора мобільного зв`язку, тому суд вважає доведеною і ту обставину, що в інший спосіб отримати необхідні дані неможливо.
Враховуючи, що досягненням мети отримання доступу до документів є безпосередня інформація, що міститься в документах про телефонні з`єднання, тому в частині їх вилучення, клопотання також підлягає задоволенню.
Таким чином, у суду є достатньо підстав, передбачених ст. 159, ч. 5 ст. 163 КПК України, для надання тимчасового доступу до документів, наведених слідчим.
В той же час клопотання не підлягає задоволенню в частині надання тимчасового доступу іншим слідчим, які перебувають у групі слідчих, оскільки у клопотання не зазначено їх прізвище, ім`та та по-батькові.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131-132, 159-164, 369-372 КПК України, слідчий суддя,
п о с т а н о в и в:
Клопотання задовольнити частково.
Надати тимчасовий доступ з можливістю вилучення слідчому слідчого управління ГУНП в Сумській області ОСОБА_4 документів у цифровому чи роздрукованому вигляді, які знаходяться у оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , що стосуються: інформації про вхідні, вихідні дзвінки, sms-повідомлення із зазначенням дати, часу тривалості з`єднання, номер ІМЕІ мобільного терміналу з прив`язкою до базових станцій та адреси їх розташування, дзвінки, під час яких з`єднання не відбувалось (нульові дзвінки), за період часу з 01.01.2015 по 01.01.2016 включно за номером НОМЕР_2 .
В іншій частині відмовити за необґрунтованістю.
Встановити строк дії ухвали до 12.10.2017 включно.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого ОСОБА_4 .
У разі невиконання вимог ухвали, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 68866338 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Зарічний районний суд м.Сум
Янголь Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні