ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 березня 2010 року справа № 2а-198/10/2370
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд в складі: головуючого - судді Лічевецького І.О.,
при секретарі - Левчуку А. С .
за участю: прокурора - Синецької О.Ю., позивача - ОСОБА_1 за довіреністю; відповідача - не з'явився, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом прокурора Черкаської області в інтересах держави в особі Черкаського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до закритого акціонерного товариства Стеблівський завод продтоварів про стягнення штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Черкаської області звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Черкаського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до ЗАТ Стеблівський завод продтоварів про стягнення 510 грн. штрафу.
Позивач стверджував, що постановою від 03 серпня 2009 р. на відповідача був накладений штраф за вчинене правопорушення на ринку цінних паперів.
Приймаючи до уваги, що відповідач не виконав постанову в терміни визначені розділом XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, позивач просив сягнути зазначену суму в судовому порядку.
Представник позивача, в судовому засіданні, позовні вимоги підтримав.
Відповідач заперечень проти позову не надав, в судове засідання представника не направив.
Заслухавши думку прокурора, який вважав, що позов підлягає задоволенню, пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.
Відносини, що виникають під час розміщення, обігу цінних паперів і провадження професійної діяльності на фондовому ринку, з метою забезпечення відкритості та ефективності функціонування фондового ринку регулюються Законом України Про цінні папери та фондовий ринок від 23 лютого 2006 року № 3480-ІУ (надалі за текстом - Закон № 3480-ІУ ), 7
Стаття друга Закону № 3480-ІУ визначає емітента як юридичну особу, ОСОБА_2 Крим або міські ради, а також державу в особі уповноважених нею органів державної влади, яка від свого імені розміщує емісійні цінні папери та бере на себе зобов'язання щодо них перед їх власниками.
Відповідно до частини першої статті 41 Закону № 3480-ІУ особлива інформація про емітента, це інформація про будь-які дії, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів. До особливої інформації належать відомості про: прийняття рішення про розміщення цінних паперів на суму, що перевищує 25 відсотків статутного капіталу; прийняття рішення про викуп власних акцій; факти лістингу/делістингу цінних паперів на фондовій біржі; отримання позики або кредиту на суму, що перевищує 25 відсотків активів емітента; зміну складу посадових осіб емітента; зміну власників акцій, яким належить 10 і більше відсотків голосуючих акцій; рішення емітента про утворення, припинення його філій, представництв; рішення вищого органу емітента про зменшення статутного капіталу; порушення справи про банкрутство емітента, винесення ухвали про його санацію; рішення вищого органу емітента або суду про припинення або банкрутство емітента.
Строки, порядок та форми подання особливої інформації про емітента встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, (ч. 2 ст. 41 Закону № 3480-IV).
Склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери емітентами цінних паперів та подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулюються Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів затвердженим рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 р. № 1591 (надалі за текстом- Положення ).
Відповідно до пункту 5 глави 1 розділу II цього Положення емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати особливу інформацію у повному обсязі відповідно до вимог цього Положення.
Пунктом 6 глави 2 розділу II Положення визначено, що до особливої інформації про емітента цінних паперів належать відомості про зміну складу посадових осіб емітента. У разі звільнення посадової особи розкривається інформація щодо строку, протягом якого така особа перебувала на посаді.
Згідно пункту 1 глави 3 розділу II Положення розкриття особливої інформації здійснюється у такі строки: у стрічці новин - протягом двох робочих днів з дати вчинення дії, але не пізніше 10.00 години третього робочого дня, після дня вчинення дії; в офіційному друкованому виданні - протягом п'яти робочих днів з дати вчинення дії; подання до Комісії- протягом десяти робочих днів з дати вчинення дії.
Згідно даним річних звітів за 2007 р. та 2008 p., поданих З AT Стеблівський завод продтоварів , відповідно, 30.05.2008 р. та 26.05.2009 р. до Черкаського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, на посаду голови правління товариства призначено ОСОБА_3, замість звільненого з цієї посади ОСОБА_4
В порушення вимог Положення відповідач не надав до Черкаського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку особливу інформацію про зміну складу посадових осіб товариства.
Законом який визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні є Закон України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні від ЗО жовтня 1996 року № 448/96-ВР (надалі за текстом - Закон № 448/96-ВР ),
Статтею 8 цього Закону визначені повноваження Державної комісії України з цінних паперів та фондового ринку. Зокрема, відповідно до пункту 14 зазначеної статті Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Відповідно до ч. 1 п. 7 ст. 11 Закону № 448/96-ВР Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Комісії застосовує до юридичних осіб фінансові санкції у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З урахуванням викладених положень Закону № 448/96-ВР, постановою уповноваженої особи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03 серпня 2009 р. № 107- ЧК на відповідача накладено штраф в розмірі 510 грн.
Згідно квитанції про відправлення поштової кореспонденції, постанова направлена відповідачу рекомендованим листом від 03.08.2009 р.
Розділом XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 р. № 2272 передбачено, що штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови. У разі несплати штрафу у визначений строк, штраф стягується в судовому порядку.
Приймаючи до уваги, що відповідач, у встановлені законодавством строки штраф не сплатив та не оскаржив постанову про його накладення в установленому порядку, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України судові витрати, здійснені позивачем - суб'єктом владних повноважень, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 159, 162 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з закритого акціонерного товариства Стеблівський завод продтоварів (Черкаська область, Корсунь-Шевченківський район смт. Стеблів, вул. Чіковані, 24, ідентифікаційний код 21374609) в доход бюджету через Черкаське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (м. Черкаси, вул. Хрещатик, 225, ідентифікаційний код 22803076) штраф в сумі 510 (п'ятсот десять) грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова складена в повному обсязі 10 березня 2010 р.
Суддя І.О.Лічевецький
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.03.2010 |
Оприлюднено | 17.09.2017 |
Номер документу | 68901094 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
І.О.Лічевецький
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
Лічевецький Ігор Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні