ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про передачу справи за підсудністю
"15" вересня 2017 р. Справа № 911/2766/17
Господарський суд Київської області у складі судді Яреми В.А., перевіривши матеріали позовної заяви Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 Дніпровського району м. Києва», м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Діамед», Київська обл., с. Микуличі
про стягнення 11 285,67 гривень
встановив:
14.09.2017 через канцелярію господарського суду Київської області від Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 Дніпровського району м. Києва» надійшла позовна заява до Товариства з обмеженою відповідальністю «Діамед» про стягнення 11 285,67 гривень, з яких: 4 251,48 грн заборгованості за фактичне користування приміщення за лютий-березень 2017 року, 4 617,82 грн заборгованості по відшкодуванню вартості комунальних послуг за лютий-березень 2017 року, 1 081,60 грн заборгованості по відшкодуванню податку на землю за березень 2017 року, а також 791,04 грн пені, 148,68 грн процентів річних та 395,05 інфляційних втрат.
Заявлені позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем зобов'язань по сплаті коштів за фактичне користування приміщенням за адресою: м. Київ, проспект П.Тичини, 22 за договором про передачу майна комунальної власності територіальної громади міста Києва, яке передається в оренду від 15.04.2008 №2231/8.
Поряд з тим, як слідує зі змісту заявлених позовних вимог та наданих позивачем розрахунку заявлених до стягнення сум і виставлених відповідно рахунків, позивач просить стягнути також з відповідача заборгованість по відшкодуванню земельного податку.
Приписами п. 6 ч. 1 ст. 12, ч. 8 ст. 16 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб'єкти господарської діяльності, за винятком тих, що віднесено до компетенції адміністративних судів.
Справи у спорах, передбачених пунктом 6 частини першої статті 12 цього Кодексу, розглядаються господарським судом за місцезнаходженням об'єктів земельних відносин або основної їх частини, за винятком справ, передбачених частиною четвертою цієї статті.
Виходячи з правового аналізу вищезазначених приписів закону, виключна підсудність означає, що певні категорії справ не можуть розглядатися за загальними правилами підсудності, а також за правилами альтернативної підсудності.
За таких обставин, виходячи з аналізу суб'єктного складу та характеру правовідносин, суд дійшов висновку про те, що спір за позовом Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 Дніпровського району м. Києва» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Діамед» про стягнення 11 285,67 гривень, має розглядатись господарським судом за правилами виключної підсудності, за місцезнаходженням земельної ділянки, зокрема, суму земельного податку на яку позивач просить стягнути з відповідача, а саме: господарським судом міста Києва.
У відповідності до ст. 17 ГПК України, якщо справа не підсудна даному господарському суду, матеріали справи надсилаються господарським судом за встановленою підсудністю.
Враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку про направлення позовної заяви Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 Дніпровського району м. Києва» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Діамед» про стягнення 11 285,67 гривень за виключною підсудністю до господарського суду міста Києва в порядку ч. 8 ст. 16 ГПК України.
Керуючись п. 6 ч. 1 ст. 12, ч. 8 ст. 16, ст. ст. 17, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
Позовну заяву Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 Дніпровського району м. Києва» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Діамед» про стягнення 11 285,67 гривень та додані до неї матеріали передати за виключною підсудністю до господарського суду міста Києва.
Суддя В.А. Ярема
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 15.09.2017 |
Оприлюднено | 20.09.2017 |
Номер документу | 68904258 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Ярема В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні