14/245пн-ад
ГОСПОДАРСЬКИЙ
СУД
Луганської області
91016, м.Луганськ
пл.Героїв ВВВ 3а
тел.55-17-32
ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ
СУД
Луганской области
91016, г.Луганск
пл.Героев ВОВ 3а
тел.55-17-32
П О С Т А Н О В А
Іменем України
01.08.06 Справа № 14/245пн-ад.
Суддя Є.А. Лісовицький, розглянувши матеріали справи за позовом Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську, м.Луганськ
до Малого приватного підприємства «ТАУЕР», м. Луганськ
третя особа , яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача -Державний реєстратор - начальник управління державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради
про визнання установчих документів недійсними та скасування державної реєстрації
при секретарі Андрущенко Г.М.
в присутності представників:
від позивача: Паталаха К.В., дов. №6370/10 від 06.03.06.
від відповідача: не прибув
від третьої особи —Бєлікова О.М., дов. № 01-9/5581
Суть спору: позивачем заявлені вимоги про визнання недійсними установчих документів малого приватного підприємства «ТАУЕР»( ід. код 32797470), з моменту реєстрації підприємства, тобто з 24.12.03. та скасування державної реєстрації.
У попередньому засіданні позивачем уточнено першу позовну вимогу - визнати недійсним статут відповідача, в решті позовні вимоги залишено без змін.
Відповідач не прибув, хоча був належним чином повідомлений про час і дату розгляду справи.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши представників позивача і третьої особи суд, -
В С Т А Н О В И В:
Мале приватне підприємство "ТАУЕР" код 32797470 зареєстровано, як суб'єкт підприємницької діяльності в Управлінні державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради, про що видане свідоцтво про державну реєстрацію від 24.12.2003 р. реєстр №25370169100054030 та перебуває на податковому обліку в Ленінській МДПІ ум. Луганську з 29! 12.03 р. за № і 84-01
Згідно установчих документів підприємства, його місцезнаходження: м. Луганськ, вул. .Оборонна. 112-а. кім. 407
Засновником зареєстровано Яковлєва Андрія Володимировича, директором Сотник Миколу Миколайовича.
Актом перевірки перебування підприємства за юридичною адресою робітниками ВПМ СДПІ ВПП у м. Луганську від 22.04.2005 р. встановлено, що МПП "ТАУЕР" за адресою, вказаною в установчих документах не знаходиться.
Згідно пояснень засновника МПП "ТАУЕР" Яковлєва А.В., наданих з цього приводу працівникам податкової міліції, він у грудні 2003 р. познайомився з невідомою людиною, яка запропонувала Яковлеву А.В. зареєструвати на своє ім'я МПП "ТАУЕР", за що пообіцяв грошову нагороду та подальше працевлаштування. Він погодився. Витрати по державній реєстрації невідома особа брала па себе, також вона замовила виготовлення печатки та штамп підприємства. Після реєстрації МПП "ТАУЕР" в усіх державних органах та відкриття банківського рахунку, Яковлєв А.В. передав установчі документи, печатку та штамп невідомій особі.
Ніякого відношення до МПП "ТАУЕР" він, як засновник підприємства не має, чим займається підприємство не знає. Декларації до податкової інспекції не надавав та нікому цього робити не доручав. На посаду директора МПП "ТАУЕР" призначав Сотника Миколу Миколайовича з 06.01.2004 р. (наказ № 1-к)
Згідно пояснень директора МПП "ТАУЕР" - Сотник М.М. навесні 2004 року він познайомився с чоловіком, який йому запропонував роботу па посаді директора МПП "ТАУЕР", він погодився, так як на той момент ні де не працював.
Але, ця особа була не Яковлєв А.В. Ніякою діяльністю, як директор МПП „ТАУЕР” він не займався.
Вказані факти свідчать про пряме порушення під час державної реєстрації МПП „ТАУЕР" норм Конституції України. Господарського та Цивільного кодексу України, а саме:
На момент реєстрації МПП "ТАУЕР" правила створення підприємств, порядок державної реєстрації, перереєстрації, а також порядок скасування державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності визначався Законом України "Про підприємництво". Законом України "Про підприємства в Україні" та Положенням про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.1998 р. №740 (надалі Постанова №740).
МПП "ТАУЕР" було зареєстровано заради отримання винагороди, а не з метою здійснення підприємницької діяльності, то суперечить нормі статті 1 Закону України "Про підприємництво", а саме "Підприємництво - це безпосередня самостійна, систематична на власний ризик діяльність по виробництву продукції, виконанню робіт. надання послуг 3 метою отримання прибутку, яка здійснюється фізичними та юридичними особами, зареєстрованими, як суб'єкти підприємницької діяльності у порядку, встановленому законодавством."
Статтями і, 5 Закону України "Про підприємства в Україні" визначено, що підприємство - самостійний господарюючий статутний суб'єкт, який мас права юридичної особи та здійснює виробничу, науково - дослідницьку і комерційну діяльність з метою одержання відповідного прибутку. Підприємство створюється згідно з рішенням власник майна чи уповноваженого ним органу, підприємства -засновника, організації або за рішенням трудового колективу у випадках і порядку, передбачених цим Законом та іншими законами України.
Основним установчим документом підприємства є Статут, вимоги до змісту якого містяться в статі 9 Закону України "Про підприємства в Україні", зокрема, повинні бути зазначені предмет і цілі діяльності підприємства, його місцезнаходження.
Основною ціллю утворення і діяльності підприємства, згідно розділу 2 Статуту МПП "ТАУЕР" є задоволення суспільних потреб у продукції та послугах, одержання прибутку і реалізація на його основі інтересів засновника.
Яковлев А.В. від діяльності МПП "ТАУЕР" прибутку не одержував та не одержує.
Крім того. Законами України " Про бухгалтерський облік та фінансову звітності в Україні" № 996 від 16.07.99 р. (ст. 9) та "Про податок на додану вартість" від 03.04.97 р. № 168 (ст. 7) передбачено, що первинні бухгалтерські документи повинні мати обов'язкові реквізити - посадову особу, відповідальної за здійснення господарських операцій та правильність їх оформлення, особистий підпис чи інші дані, які дають змогу ідентифікувати особі. яка брала участь у здійсненні господарських операцій. Визначена особа, яка наділена винятковим правом на їх підписання та складання. Отже, підписувати та складати первинні бухгалтерські документи у відповідності 3 ст.29 Цивільного Кодексу Української СРСР від 18.07.1963 р. України має право особа, яка наділена цивільною дієздатністю, тобто від імені МПП "ТАУЕР" таке право належить його директор} - Сотник М.М.. який заперечує свою причетність до діяльності підприємства.
Фактично усі документи, печатка та штамп МПП "ТАУЕР" були оформлені за грошову винагород} та передані невстановленій особі. Яковлєв А.В. не мав наміру займатися підприємницькою діяльністю, у нього відсутні необхідні знання, а також документи та печатки підприємства. Він не має наміру сплачувати до Державного бюджету України встановлені діючим законодавством податки та збори, що суперечить ст. 67 Конституції України.
Вищенаведені факти свідчать про те, що з моменту реєстрації підприємства, засновником та директором статутні цілі та мета створення підприємства не виконувалися.
У свою чергу, невідомі особи використовували та продовжують використовувати установчі документи і печатоку МПП "ТАУЕР" з метою порушення економічних інтересів держави.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про підприємництво" та п.ЗЗ Постанови №740, скасування державної реєстрації СПД здійснюється на підставі рішення господарського суду у разі, зокрема, визнання недійсними або такими, що суперечать законодавству, установчих документів.
Органи державної податкової служби відповідно до п.17 ст. 11 закону України "Про державну податкову службу в Україні" мають право звертатись до суду з позовами про скасування державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності, при цьому законодавець не обмежує коло підстав такого звернення. Таким чином, в разі коли при виконанні своїх контрольних повноважень, податковий орган встановить факти. які впливають на дійсність проведеної державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, втім вправі звертатись до суду з вимогою про визнання недійсними установчих документів та скасування державної реєстрації.
Правовідносини з державної реєстрації МПП "ТАУЕР" виникли до набрання
чинності Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", який згідно з ст. 38 передбачає, що підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є:
• визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через
порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна
усунути;
• провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої,
що заборонена законом;
• невідповідність мінімального розміру статутного фонд) юридичної особи
вимогам закон}1:
• неподання протягом року органам державної податкової служби податкових
декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закон};
• наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної
особи за вказаним її місцезнаходженням.
З урахуванням викладеного позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню.
Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, в якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.
На підставі вищевикладеного, керуючись п.6 розділу 7 "Прикінцеві та перехідні положення" КАСУ, статтями ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд , Законом України "Про підприємництво", Законом України "Про підприємства в Україні" та Положенням про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.1998 р. №740, Законами України " Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Визнати недійсним статут малого приватного підприємства „ТАУЕР”, м.Луганськ, вул.Оборонна, 112 „А”, кім.407, ідентифікаційний код 32797470 з моменту реєстрації –24.12.03.
2. Скасувати державну реєстрацію малого приватного підприємства „ТАУЕР”, м.Луганськ, вул.Оборонна, 112 „А”, кім.407, ідентифікаційний код 32797470 з моменту реєстрації –24.12.03.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Постанову складено у повному обсязі та підписано 07.08.2006р.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Є.А.Лісовицький
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2006 |
Оприлюднено | 23.08.2007 |
Номер документу | 68910 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Лісовицький Є.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні