Бучацький районний суд Тернопільської області
м. Бучач, вул. Міцкевича, 11, 48400, (03544) 2-16-40
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 грудня 2010 року
Бучацький районний суд Тернопільської області
Одноособово суддею Шваюк Г.В.,
при секретарі Тарчинській Л.Я.,
з участю позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бучачі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся в суд із позовом про визначення йому додаткового строку для прийняття спадщини після смерті тітки, ОСОБА_3, померлої 25 грудня 1998 року, мотивуючи тим, що після смерті тітки відкрилася спадщина на спадкове майно у виді земельної чатки (паю) розміром 2,03 га, яка знаходиться на території Бобулинської сільської ради, на яку він претендує як спадкоємець п'ятої черги за законом. Позивач вступив в управління спадковим майном, що підтверджується наявністю в нього правовстановлюючих документів на спадкове майно і вважається таким, що прийняв спадщину. Однак шестимісячний термін для прийняття спадщини пропустив з поважної причини, оскільки вважав, що прийняв спадщину шляхом вступу в управління спадковим майном, однак нотаріальна контора відмовила йому у видачі свідоцтва про право на спадкове майно за законом. Із введенням в дію нового Цивільного Кодексу, отримати право на додатковий строк для прийняття спадщини, можна тільки в судовому порядку.
В судовому засіданні позивач позов підтримав і просить визначити йому додатковий строк - три місяці для прийняття спадщини після смерті спадкодавця.
Відповідач ОСОБА_2, згідно поданої заяви, позов визнає, на спадкове майно після смерті матері не претендує та просить розглядати справу без його участі.
Заслухавши позивача, взявши до уваги заяву відповідача, дослідивши матеріали справи, суд встановив, що 25 грудня 1998 року померлаОСОБА_3 . Після її смерті відкрилась спадщина за законом. Позивач вважав, що прийняв спадщину, оскільки він вступив в оперативне управління спадковим майном, що підтверджується наявністю в нього правовстановлюючих документів на спадкове майно, а повинен був в шестимісячний строк звернутися в нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини, однак з поважної причини пропустив цей термін.
Пропуск позивачем шестимісячного строку для прийняття спадщини, суд вважає з
поважних причин, тому є підстави для призначення йому додаткового строку для прийняття спадщини.
Факт пропуску строку для прийняття спадщини не є підставою дляусунення від спадкування.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212, 215 ЦПК України, ст.ст. 1270,1272 ЦК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити. Визначити ОСОБА_1 додатковий трьохмісячний строк для прийняття спадщини після смерті тітки, ОСОБА_3, яка померла 25 грудня 1998 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається апеляційному суду Тернопільської області через Бучацький районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: Г.В. Шваюк
Суд | Бучацький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 30.12.2010 |
Оприлюднено | 19.09.2017 |
Номер документу | 68925464 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бучацький районний суд Тернопільської області
Шваюк Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні