Справа №587/648/17 Головуючий у суді у 1 інстанції - ОСОБА_1 Номер провадження 22-ц/788/1588/17 Суддя-доповідач - ОСОБА_2 Категорія - 23
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
20 вересня 2017 року м. Суми
Суддя Апеляційного суду Сумської області Хвостик С. Г. . , розглянувши апеляційну скаргу Фермерського господарства Натон
на ухвалу судді Сумського районного суду Сумської області від 16 березня 2017 року про відкриття провадження
в цивільній справі за позовом ОСОБА_3 агрохімічного підприємства Родючість ТОВ до ОСОБА_4, Фермерського господарства Натон , державного реєстратора виконавчого комітету Лебединської міської ради Сумської області ОСОБА_5 про визнання договору недійсним та скасування державної реєстрації, -
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою судді Сумського районного суду Сумської області від 16 березня 2017 року відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду.
Вказану ухвалу судді Фермерське господарство Натон оскаржило в апеляційному порядку, подавши 18 вересня 2017 року апеляційну скаргу.
Апеляційну скаргу Фермерського господарства Натон слід залишити без руху, виходячи з наступного.
Згідно з ч. 2 ст. 294 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Відповідно до ч. 3 ст. 297 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 294 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали особа має право звернутися до апеляційного суду з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
З матеріалів справи вбачається, що апеляційна скарга подана з пропуском строку апеляційного оскарження ухвали судді від 16 березня 2017 року, а підстави, вказані відповідачем в апеляційній скарзі для його поновлення, слід визнати неповажними, виходячи з наступного.
Зокрема, 16 березня 2017 року копія оскаржуваної ухвали судді була направлена сторонам у справі, в тому числі, ФГ Натон (а.с. 12).
В матеріалах справи відсутні дані про отримання відповідачем копії оскаржуваної ухвали судді. Проте, як вказував сам відповідач в апеляційній скарзі від 06 липня 2017 року, яка була повернута йому відповідно до ухвали судді Апеляційного суду Сумської області від 01 серпня 2017 року, про оскаржувану ухвалу судді від 16 березня 2017 року йому стало відомо 06 липня 2017 року (а.с. 39-42). Тобто, вже станом на 06 липня 2017 року відповідач знав про оскаржувану ухвалу суду, тому, подавши 18 вересня 2017 року апеляційну скаргу на вказану ухвалу судді першої інстанції від 16 березня 2017 року, ФГ Натон , тим самим, пропустило строк на її оскарження.
У зв'язку із зазначеним, не можна визнати поважною вказану відповідачем підставу для поновлення строку апеляційного оскарження ухвали суду, а саме: посилання на те, що ФГ Натон отримало копію оскаржуваної ухвали судді лише 12 вересня 2017 року, так як вказане посилання спростовується матеріалами справи, зокрема, попередньо поданою апеляційною скаргою від 06 липня 2017 року, яка була визнана неподаною та повернута відповідачу на підставі ухвали судді апеляційного суду від 01 серпня 2017 року.
З урахуванням вищевикладеного, вважаю за необхідне апеляційну скаргу ФГ Натон на ухвалу судді від 16 березня 2017 року залишити без руху, роз'яснивши відповідачу, що він протягом тридцяти днів з моменту отримання копії цієї ухвали має право звернутися до апеляційного суду із заявою, в якій вказати інші підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали судді, що мають бути поважними.
Крім того, звертаю увагу на те, що відповідач при подачі апеляційної скарги не сплатив судовий збір.
При цьому, не підлягає задоволенню клопотання відповідача про стягнення з позивача ОСОБА_3 агрохімічного підприємства Родючість витрат, пов'язаних зі сплатою судового збору за подачу відповідачем ФГ Натон апеляційної скарги, оскільки ст.ст. 295, 297 ЦПК України обов'язок по сплаті судового збору за подання апеляційної скарги на судове рішення покладено саме на особу, яка її подала, тобто, в даному випадку - на відповідача ФГ Натон .
Зокрема, відповідно до ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з п.9 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду; заяви про приєднання до апеляційної чи касаційної скарги на ухвалу суду судовий збір юридичною особою або фізичною особою-підприємцем сплачується в сумі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Ураховуючи, що ФГ Натон оскаржує ухвалу судді першої інстанції про відкриття провадження у справі, тому йому необхідно слатити судовий збір за подачу апеляційної скарги в розмірі 1600 грн. із розрахунку 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня 2017 року, тобто, календарного року, в якому апеляційна скарга подається до суду, за такими реквізитами:
КБКД 22030101,
рахунок 31211206780002,
одержувач - УК у м. Сумах (м. Суми), 22030101
банк одержувача - ГУДКСУ у Сумській області,
ЄДРПОУ 37970593,
МФО 837013;
При сплаті судового збору поле Призначення платежу розрахункового документа заповнюється таким чином: *;101;
При заповненні платіжного документа у графі Код платника платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Приклад заповнення графи Призначення платежу :
*;101;1234567890;Судовий збір, за позовом САП Родючість , Апеляційний суд Сумської області.
Керуючись ст.ст. 121, 295, 297 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Фермерського господарства Натон на ухвалу судді Сумського районного суду Сумської області від 16 березня 2017 року залишити без руху.
Роз'яснити Фермерському господарству Натон , що воно протягом тридцяти днів з моменту отримання копії цієї ухвали має право звернутися до апеляційного суду із заявою, вказавши інші підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали судді, і надати відповідні докази щодо тих обставин, на які воно буде посилатись як на підставу для поновлення строку.
Роз'яснити Фермерському господарству Натон , що у разі невиконання зазначених вимог або якщо вказані ним підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані судом неповажними, йому буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Запропонувати Фермерському господарству Натон у строк не більше п'яти днів з дня отримання копії цієї ухвали сплатити судовий збір в сумі 1600 грн., для підтвердження чого надати Апеляційному суду Сумської області оригінал квитанції про сплату судового збору у вищезазначеному розмірі.
Роз'яснити Фермерському господарству Натон , що у разі невиконання зазначених вимог, апеляційна скарга буде вважатися неподаною та йому повернута.
Копію даної ухвали направити Фермерському господарству Натон для виконання (а.с. 64).
Суддя Апеляційного суду Сумської області ОСОБА_2
Суд | Апеляційний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2017 |
Оприлюднено | 20.09.2017 |
Номер документу | 68975533 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Сумської області
Хвостик С. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні