Ухвала
від 21.09.2017 по справі 559/2055/17
ДУБЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 559/2055/17

Номер провадження 1-кс/559/647/2017

УХВАЛА

про надання дозволу на тимчасовий доступ із правом вилучення до документів

"21" вересня 2017 р. Дубенський міськрайонний суд Рівненської області

у складі:

слідчого судді ОСОБА_1

секретаря судового засідання ОСОБА_2

за участю слідчого ОСОБА_3

розглянувши клопотання слідчого слідчого відділення Дубенського ВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 , за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017180040001012 від 30 серпня 2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 358 КК України, - про тимчасовий доступ до речей і документів,

ВСТАНОВИВ:

Клопотання обґрунтовується наступними доводами. 30 серпня 2017 року до Дубенського ВП ГУНП в Рівненській області надійшла заява громадянки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , про те, що невстановлена особа підробила від її імені договір комісії № 98 від 21 березня 2017 року, та незаконно розпорядилася її автомобілем марки "Volkswagen Passat CC", чорного кольору, 2010 року випуску з номером кузова НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_2 , що перебував у її власності з 07 грудня 2013 року.

Так досудовим слідством встановлено, що 07 грудня 2013 року ОСОБА_4 згідно довідки - рахунка придбала автомобіль марки "Volkswagen Passat CC 1798", чорного кольору, 2010 року випуску з номером кузова НОМЕР_1 , та отримала для вказаного автомобіля державний номерний знак НОМЕР_2 . Допитана потерпіла ОСОБА_4 повідомила, що в вересні 2016 року перебуваючи із своїм чоловіком в м. Київ, вирішили реалізувати належний їй автомобіль марки Volkswagen Passat CC. Того ж дня вказаний автомобіль та свідоцтво про державну реєстрацію НОМЕР_3 , було передано для реалізації громадянину ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованому в АДРЕСА_2 , який, наскільки їй відомо, займається перепродажем автомобілів, а також обумовлено, що в подальшому вона готова прибути для переоформлення автомобіля при його реалізації. В подальшому їй стало відомо, що при невідомих для неї обставинах, в АДРЕСА_3 , було укладено договір комісії № 98 від. 21 березня 2017 року, між ТзОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), в особі ОСОБА_6 та ОСОБА_4 . Так ОСОБА_4 зазначила, що вказаного договору комісії № 98 від 21 березня 2017 року вона не укладала, наявний в вказаному документі підпис, від її імені, їй не належить, окрім того у вказаному документі невірно зазначено адресу проживання, а саме АДРЕСА_4 , де вона непроживає з 07 квітня 2015 року. Також ОСОБА_4 зазначила, що в місті Дубно 21 березня 2017 року вона не перебувала, на укладення вказаного договору нікого не уповноважувала та жодних грошових коштів від ТзОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " за реалізацію автомобіля не отримувала та послуги вказаного комісіонера не оплачувала.

Також досудовим слідством встановлено, що ТзОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 ", в особі ОСОБА_6 , що діяв на підставі Договору комісії № 98 від 21 березня 2017 року, згідно договору купівлі - продажу транспортного засобу № 95, від 21 березня 2017 року було здійснено реалізацію автомобіля марки "Volkswagen Passat CC 1798", чорного кольору, 2010 року випуску з номером кузова НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_2 , для громадянина ОСОБА_7 .

Досудовим слідством встановлено, що ТзОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), зареєстровано та знаходиться за адресою:

АДРЕСА_3 тому, у даному випадку, з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального правопорушення № 12017180040001012 підтвердження чи спростування вини особи правопорушника до вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність у проведенні вилучення з приміщення ТзОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), зареєстровано та яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 документів, а саме:

- договору комісії № 98 від 21 березня 2017 року укладеного між ТзОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), в особі ОСОБА_6 та ОСОБА_4 ;

- договору купівлі - продажу транспортного засобу № 95 від 21 березня 2017 року укладеного між , між ТзОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), в особі ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , щодо реалізаціі автомобіля марки "Volkswagen Passat CC 1798", чорного кольору, 2010 року випуску з номером кузова НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_2 ;

- та інших документів, що були оформленні при укладенні вище вказаних договору комісії № 98 від 21 березня 2017 року та договору купівлі - продажу № 95 від 21 березня 2017 року, які у свою чергу мають значення для даного кримінального провадження.

Наявні документи в свою чергу матимуть значення для спростування або підтвердження вини особи, яка може бути причетна до вчення кримінального правопорушення, а також містять матеріали, які можливо використати для проведення почеркознавчої.

Згідно ч.1 ст.160 КПК України слідчий має право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 КПК України. Виконавче провадження не є в документах, до яких згідно ст.161 КПК України, заборонений доступ.

Таким чином, в обґрунтування необхідності отримання такого роду інформація, саме у порядку розгляду клопотання слідчим суддею Дубенського міськрайонного суду, слідчий додає, що вище вказані документи містять фактичні дані щодо відомостей вчинення даного кримінального правопорушення та можливі наявні сліди, які міг залишити у документах правопорушник, що має значення для кримінального провадження та підлягає доказуванню, зокрема винуватості обвинуваченого (підозрюваного) у вчиненні кримінального правопорушення чи навпаки.

Наявність такої інформації відповідатиме вимогам ст. 99 КПК України і буде вважатися документами, які будуть використані як доказ винуватості особи. Необхідність саме цим шляхом отримання такої інформації полягає в тому, що докази повинні бути допустимими, тобто отриманими у порядку встановленому цим законом, бо в інакшому випадку ця інформація в майбутньому, отримана з порушенням встановленого порядку, може бути недопустима як доказ. Це саме, можна покласти й обґрунтування того, що зазначені в клопотанні документи з метою використання як доказу, повинно бути вилучено.

Слідчий просить розгляд даного клопотання проводити без представників ТзОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), оскільки є підстави вважати, що у разі повідомлення представників, це може призвести до внесення змін службовими особами до необхідної документації, що негативно вплине на рух досудового розслідування та встановлення істини у провадження. Вразі повідомлення представників ТзОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), є суттєва загроза перешкоджання у розслідуванні даного кримінального провадження. Судовий розгляд клопотання здійснювати без аудіо фіксування судового засідання.

В судовому засіданні слідчий підтримав клопотання із викладених у ньому обставин та просив задоволити його.

Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

У клопотанні наведено обґрунтовані дані, що документи, доступ до яких просить надати слідчий, можуть перебувати у володінні ТзОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 ", вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не становлять собою охоронюваної законом таємниці.

Отже, слідчим суддею встановлено, що є достатньо підстав вважати, що вказані слідчим документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а в інший спосіб отримати їх неможливо, тому необхідно надати тимчасовий доступ до них.

Відповідно до ч.7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Враховуючи, що документи, доступ до яких необхідно отримати, будуть використані для встановлення істини по справі, для повного всебічного та об`єктивного розслідування кримінального правопорушення, слідчий суддя вважає, що наявні всі підстави для задоволення такого клопотання в частині надання дозволу на вилучення документів.

Згідно з ч. 1ст. 165 КПК Україниособа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.

Керуючись ст.163, 164 КПК України,

УХВАЛИВ:

Надати слідчому Дубенського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області майору поліції ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення:

- договору комісії № 98 від 21 березня 2017 року укладеного між ТзОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), в особі ОСОБА_6 та ОСОБА_4 ;

- договору купівлі - продажу транспортного засобу № 95 від 21 березня 2017 року укладеного між , між ТзОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), в особі ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , щодо реалізації автомобіля марки "Volkswagen Passat CC 1798", чорного кольору, 2010 року випуску з номером кузова НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_2 ;

- та інших документів, що були оформленні при укладенні вище вказаних договору комісії № 98 від 21 березня 2017 року та договору купівлі - продажу № 95 від 21 березня 2017 року,

що знаходиться у володінні ТзОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), що зареєстровано та знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 .

На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів.

Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК Україниз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Встановити строк дії ухвали 30 (тридцять) днів з моменту постановлення ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

СудДубенський міськрайонний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення21.09.2017
Оприлюднено08.03.2023
Номер документу69030876
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —559/2055/17

Ухвала від 11.10.2017

Кримінальне

Дубенський міськрайонний суд Рівненської області

Ходак С. К.

Ухвала від 11.10.2017

Кримінальне

Дубенський міськрайонний суд Рівненської області

Ходак С. К.

Ухвала від 22.09.2017

Кримінальне

Дубенський міськрайонний суд Рівненської області

Ходак С. К.

Ухвала від 21.09.2017

Кримінальне

Дубенський міськрайонний суд Рівненської області

Ходак С. К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні