Справа № 476/507/17
Провадження № 2/476/155/2017
У Х В А Л А
25.09.2017 року Єланецький районний суд
Миколаївської області
В складі: головуючого судді Чернякової Н.В.
при секретарі Козаченко Л.М.
за участю позивача ОСОБА_1, представника позивача ОСОБА_2, представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду с.м.т. Єланець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ТОВ "Новий сад" про розірвання договору оренди землі
В С Т А Н О В И В:
26.07.2017 року позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ТОВ "Новий сад" про розірвання договору оренди землі.
Обґрунтовуючи заявлені вимоги позивач просив розірвати договір оренди землі, укладений 24.06.2009 року між ним та ТОВ "Новий сад".
В попередньому судовому засіданні 25.09.2017 року представник позивача заявила клопотання про призначення екологічної (ґрунтознавчої) експертизи, в якій просила на вирішення експертизи поставити наступні питання:
1.Чи відповідають відібрані зразки ґрунту із земельної ділянки, що належить ОСОБА_1 встановленим нормам щодо вмісту елементів живлення?
2.Який стан показників ґрунтової родючості (вміст гумусу в ґрунтах) земельної ділянки, що належить ОСОБА_1?
В попередньому судовому засіданні представник відповідача заперечив проти заявленого клопотання.
Згідно ч.1 ст. 143 ЦПК України для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ч. 4 ст. 143 ЦПК України особи, які беруть участь у справі, мають право просити суд провести експертизу у відповідній судово-експертній установі, доручити її конкретному експерту, заявляти відвід експерту, давати пояснення експерту, знайомитись з висновками експерта, просити суд призначити повторну, додаткову, комісійну або комплексну експертизу.
Вислухавши думку позивача, представників сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає за необхідне призначити екологічну (ґрунтознавчу) експертизу, так як для з'ясування обставин, що мають істотне значення для вирішення справи, потрібні спеціальні знання в галузі ґрунтознавства та екології.
Суд вважає за доцільне проведення експертизи доручити Миколаївській філії державної установи "Інститут охорони ґрунтів України".
Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 143, 144, 146, 147, п.5 ч.1 ст. 202 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Призначити по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ "Новий сад" про розірвання договору оренди землі екологічну (ґрунтознавчу) експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
1.Чи відповідають відібрані зразки ґрунту із земельної ділянки, що належить ОСОБА_1 встановленим нормам щодо вмісту елементів живлення?
2.Який стан показників ґрунтової родючості (вміст гумусу в ґрунтах) земельної ділянки, що належить ОСОБА_1?
3.Чи можливо встановити з результатів експертизи, що непоправні втрати родючості ґрунту на земельній ділянці належній ОСОБА_1 сталися в результаті господарювання ТОВ "Новий сад"?
Проведення екологічної (ґрунтознавчої) експертизи доручити Миколаївській філії державної установи "Інститут охорони ґрунтів України".
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок і відмову без поважних причин від виконання покладених на експертів обов'язків.
Надати для проведення експертизи: матеріали цивільної справи № 476/507/17 (провадження № 2/476/155/2017).
Оплату за проведення експертизи покласти на позивача.
Зобов'язати сторони надати доступ експерту до земельної ділянки, що розташована на території Малоукраїнської сільської ради Єланецького району Миколаївської області (кадастровий номер 4823082600:01:000:0145).
Відбір ґрунту на земельній ділянці, яка є об'єктом дослідження, проводити в присутності позивача та/ або представника позивача та обов'язковою участю представника відповідача.
Провадження по справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області через Єланецький районний суд протягом 5 днів з дня її проголошення.
Суддя Н.В.Чернякова
Суд | Єланецький районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2017 |
Оприлюднено | 28.09.2017 |
Номер документу | 69086520 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Єланецький районний суд Миколаївської області
Чернякова Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні