ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2009 року Справа № 2а-6609/09/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нестеренко Л.О. при секретарі Мироновій К.В., за участю представника позивача ОСОБА_1, розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Інспекції державного архітектурно - будівельного контролю у Запорізькій області
до Товариства з обмеженою відповідальністю „Самшит, ЛТД»
про стягнення 2018 грн. 75 коп.
ВСТАНОВИВ:
Інспекція державного архітектурно - будівельного контролю у Запорізькій області звернулася до Запорізького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю „Самшит, ЛТД» про стягнення 2018 грн. 75 коп. штрафу за порушення у сфері містобудування. В позовній заяві, зазначено, що за результатами проведеної перевірки встановлені порушення вимог державних стандартів, норм і правил при виробництві дверей дерев'яних. За результатами перевірки винесена Постанова № 14 від 30.01.2009 р. про накладення штрафу у сумі 2518 грн. 75 коп., який підлягав сплаті протягом 5 днів. Відповідач штраф в добровільному порядку сплатив частково в сумі 500 грн., тому позивач просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Самшит, ЛТД» 2018 грн. 75коп. в примусовому порядку.
Позивач у судовому засіданні наполягає на позовних вимогах, просить суд стягнути з відповідача 2018 грн. 75коп.
Відповідач повідомлений належним чином про дату, час та місце розгляду справи у судове засідання повторно не з'явився, про причини неприбуття не повідомив, заяву про розгляд справи за її відсутності не надав.
Розглянувши та дослідивши матеріли справи, вислухавши думку представника позивача, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 10. Закону України „Про архітектурну діяльність» для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об'єктів архітектури додержання суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції здійснюється в установленому законодавством порядку державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд. Державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури. Державний контроль та нагляд у системі центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи.
Пунктом 4 ст. 3. Положення про державний архітектурно-будівельний контроль, затвердженого Постановою КМУ від 25 березня 1993 р. N 225, передбачено, що Держархбудінспекція та її територіальні органи виконують такі функції здійснення вибіркової перевірки ...наявності сертифікатів на будівельну продукцію.
Інспекцією державного архітектурно - будівельного контролю у Запорізькій області в січні 2009 року проведена перевірка відповідності виконання будівельних робіт, будівельних матеріалів, виробів, конструкцій вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічним умовам, затвердженим проектним рішенням за період з 01.09.2008 р. по 31.12.008р.
За результатами перевірки складено акт без номера від 26.01.2009 р.
Актом перевірки встановлено, що Товариством з обмеженою відповідальністю „Самшит, ЛТД» в порушення відсутній обов'язковий сертифікат на двері дерев'яні, паспорти на продукцію, акти перевірок вимірювального інструменту, журнал вхідного контролю сировини, що є порушенням вимог державних стандартів, норм і правил.
Пунктом 5 ст. 3. Положення про державний архітектурно-будівельний контроль, затвердженого Постановою КМУ від 25 березня 1993 р. N 225 Інспекції державного архітектурно - будівельного контролю в областях надано право розглядати справи про правопорушення у сфері містобудування і принимити відповідні рішення.
27.01.2009 р. Інспекцією державного архітектурно - будівельного контролю у Запорізькій області складено протокол про правопорушення у сфері містобудування, яким за відсутність обов'язкового сертифікату на двері дерев'яні пропоноване на підприємство накласти штраф у розмірі 2518 грн.
Уповноважений представник відповідача акт перевірки і протокол про правопорушення підписав, зобов'язався виготовити сертифікат відповідності.
Статтею 1 Закону України „Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» передбачено, що підприємства, їх об'єднання, установи та організації незалежно від форм власності, які ... виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції несуть відповідальність у вигляді штрафу за виробництво будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, які не відповідають державним стандартам, нормам і правилам або проектним рішенням, а так само підлягають обов'язковій сертифікації, але не пройшли її, - у розмірі двадцяти п'яти відсотків вартості реалізованої продукції.
Відповідно до довідки Товариства з обмеженою відповідальністю „Самшит, ЛТД» реалізація дверей в грудні 2008 р. була проведена на суму 12090 грн., в тому числі ПДВ 2015 грн.
Відповідно до ст. 3. Закону України „Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» підставою для розгляду справи про правопорушення у сфері містобудування є протокол, складений уповноваженою на те особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю за результатами перевірки.
На підставі акту перевірки і протоколу про правопорушення Інспекцією державного архітектурно - будівельного контролю у Запорізькій області винесена Постанова № 14 від 30.01.2009 р. „Про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування» , якою на Товариство з обмеженою відповідальністю „Самшит, ЛТД» накладений штраф в сумі 2518 грн. 75 коп. Відповідно до Постанови штраф підлягав сплаті в строк до 14.02.2009 р.
Відповідно до ст. 3. Закону України „Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» штраф підлягає сплаті підприємством у п'ятнадцятиденний термін з дня його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.
Відповідач за квитанцією від 07.04.2009 р. № 00097 сплатив 500 грн. штрафу.
Заборгованість в сумі 2018 грн. 75 коп. на час розгляду справи не сплачена.
За таких обставин, враховуючи положення ч. 1 ст. 11 КАС України (розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості) та ч. 1 ст. 71 КАС України (кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення) суд дійшов висновку, що заявлені Інспекцією державного архітектурно - будівельного контролю у Запорізькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю „Самшит, ЛТД» вимоги про стягнення 2018 грн. 75 коп. обґрунтовані і підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України, ст. 10. Закону України „Про архітектурну діяльність» , ст. 1, ст. 3 Закону України „Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» , ст. 3. Положення про державний архітектурно-будівельний контроль, затвердженого Постановою КМУ від 25 березня 1993 р. N 225, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Самшит, ЛТД» (69002, м. Запоріжжя, вул. Героїв Сталінграду, 50/164, ЄДРПОУ 20483549) на користь державного бюджету Жовтневого району м. Запоріжжя, штраф за правопорушення у сфері містобудування у розмірі 2018 грн. 75 коп.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя Л.О.Нестеренко
Постанову виготовлено у повному обсязі 23.12.2009р.
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2009 |
Оприлюднено | 28.09.2017 |
Номер документу | 69091781 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Нестеренко Людмила Олексіївна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Нестеренко Людмила Олексіївна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Нестеренко Людмила Олексіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні