ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
"22" вересня 2017 р. Справа № 926/2469/17
За позовом компанії « Kentressa Holding Limited» м. Беліз Сіті, Беліз
до міжнаціональної універсальної товарно-сировинної біржі "Епсілон" м. Київ
за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - акціонерного товариства закритого виду «Виробничо-торгівельна кондитерська фірма «Буковинка» м. Чернівці (третя особа-1);
- товариства з обмеженою відповідальністю «Гроссо ЛТД» с. Ясиничі Рівненської області (третя особа-2);
- публічного акціонерного товариства ОСОБА_1 Аваль м. Київ (третя особа-3);
- товариства з обмеженою відповідальністю Вестконд (третя особа-4);
про визнання протиправним рішення про призначення проведення повторного аукціону
у межах справи про банкрутство № 5/173/б
за заявою товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Галпін» , м. Жидачів Львівської області
до акціонерного товариства закритого виду «Виробничо-торгівельна кондитерська фірма «Буковинка» м. Чернівці
про визнання банкрутом.
Суддя М.І. Ніколаєв
представники:
від позивача - не з'явився;
від відповідача - не з'явився;
від третьої особи-1 - ОСОБА_2, ліквідатор;
від третьої особи-2 - не з'явився;
від третьої особи-3 - ОСОБА_3, довіреність від 12.04.2016 року №226/16;
від третьої особи-4 - ОСОБА_4, довіреність від 09.08.2017 року.
СУТЬ СПОРУ : 14.07.2017 року компанія « Kentressa Holding Limited» , Беліз (від імені якого на підставі довіреності від 15.02.2017 року діє представник ОСОБА_5М.) звернулася до Господарського суду міста Києва з позовом до Міжнаціональної універсальної товарно-сировинної біржі «Епсілон» про визнання протиправним рішення відповідача про призначення проведення повторного аукціону з продажу частинами майна акціонерного товариства закритого виду «Виробничо-торгівельна кондитерська фірма «Буковинка» щодо продажу рухомого майна у кількості 91 одиниця (лот № 3), оголошення про що розміщено на веб-сторінці в мережі інтернет.
Крім того, від позивача надійшла заява про забезпечення позову шляхом:
- заборони Міжнаціональній універсальній товарно-сировинній біржі «Епсілон» (далі - МУТСБ Епсілон ) будь-яким чином проводити, в тому числі і 19.07.2017 року, аукціон з продажу частинами майна акціонерного товариства закритого виду «Виробничо-торгівельна кондитерська фірма «Буковинка» (далі - АТЗВ ВТКФ Буковинка ), а саме заборонити продаж рухомого майна у кількості 91 одиниця (лот № 3), оголошення про що розмішено на веб-сторінці в мережі інтернет;
- заборони АТЗВ ВТКФ Буковинка укладати будь-які договори купівлі-продажу майна за результатами можливого проведення МУТСБ «Епсілон» або іншою особою аукціону з продажу частинами майна акціонерного товариства закритого виду «Виробничо-торгівельна кондитерська фірма «Буковинка» , а саме результати можливого продажу рухомого майна у кількості91 одиниця (лот № 3), оголошення про що розміщено на веб-сторінці в мережі інтернет.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.07.2017 року № 910/11557/17 зазначені позовну заяву та заяву про забезпечення позову направлено за підсудністю до Господарського суду Чернівецької області для розгляду в межах провадження у справі № 5/173/б за заявою товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Галпін» про банкрутство акціонерному товариству закритого виду «Виробничо-торгівельна кондитерська фірма «Буковинка» .
Відповідно до пункту 2.1.1 Засад використання автоматизованої системи документообігу господарського суду Чернівецької області та на підставі протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 31.07.2017 року позовну заяву компанії « Kentressa Holding Limited» разом з доданими до неї документами передано до провадження судді Ніколаєву М.І.
Ухвалою Господарського суду Чернівецької області від 01.08.2017 року порушено провадження у справі, судове засідання призначено на 13.09.2017 року за участю представників сторін та залучено до участі у справі участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - АТЗВ ВТКФ Буковинка .
11 вересня 2017 року від третьої особи, ліквідатора банкрута ОСОБА_6, надійшов відзив, у якому останній зазначив, що 19.07.2017 року відбувся повторний аукціон від 19.07.2017 року з продажу майна АТЗВ «ВТКФ «Буковинка» (у томі числі лот № 3), заходи щодо його організації та проведення відповідають законодавству України та договору на організацію та проведення відкритих публічних торгів (аукціону) зі змінами, скарг від кредиторів щодо його результатів не надходило, а тому у відповідача не було підстав скасовувати призначений на 19.07.2017 року повторний аукціон з продажу майна частинами.
У свою чергу, 12.09.2017 року від відповідача надійшов відзив, в якому він проти позову заперечує, оскільки повторний аукціон з продажу майна банкрута від 19.07.2017 року підготовлений та проведений з дотриманням норм чинного законодавства, жодних порушень з його сторони допущено не було.
До початку судового засідання 13.09.2017 року від ПАТ «ОСОБА_1 Аваль» електронною поштою надійшли:
- заява про залучення його до участі у даній справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, яка обґрунтовується тим, що позовні вимоги компанії « Kentressa Holding Limited» стосуються визнання протиправним рішення відповідача про призначення проведення повторного аукціону з продажу частини майна АТЗВ «ВТКФ «Буковинка» , а саме рухомого майна у кількості 91 одиниці (лот №3), переданого у заставу ПАТ «ОСОБА_1 Аваль» ;
- відзив на позовну заяву, в якому заявник стверджує, що повторний аукціон від 19.07.2017 року був організований і проведений з дотриманням вимог законодавства, заходи щодо його організації та проведення відповідають умовам укладеного між відповідачами договору на організацію та проведення відкритих публічних торгів (аукціону), а тому у задоволенні позову слід відмовити;
- клопотання про припинення провадження у справі № 926/2469/17, у якому заявник, посилаючись на правову позицію Верховного Суду Україні, викладену у постановах від 13.04.2016 року № 908/4804/14 та від 16.11.2016 року у справі №908/560/16, просить суд припинити провадження у справі №926/2469/17 з тих підстав, що вимоги компанії « Kentressa Holding Limited» мають розглядатися у межах провадження у справі про банкрутство АТЗВ «ВТКФ «Буковинка» без порушення окремого позовного провадження з іншим номером справи;
- клопотання про забезпечення проведення судового засідання в режимі відеоконференції, проведення якої доручити Господарському суду Львівської області. Своє клопотання заявник обґрунтовує територіальною віддаленістю від місця слухання справи та потребою витрачення додаткових грошових коштів на проїзд.
Водночас, ТОВ «Вестконд» звернулося до суду із заявою про вступ у справу в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, з тих підстав, що рішення у даній справі може вплинути на його права і обов'язки як кредитора, голови комітету кредиторів та сторони у справі №903/1304/15. Крім того, заявник просить суд зупинити провадження у даній справі у зв'язку із неможливістю її розгляду до вирішення пов'язаною з нею іншої справи № 903/1304/15, що розглядається Господарським судом Волинської області. Необхідність зупинення провадження у даній справі ТОВ «Вестконд» обґрунтовує тим, що у справі №903/1304/15 оспорюється дійсність договору застави від 10.09.2014 року та акту приймання-передачі майна від 31.12.2014 року, на які посилається компанія « Kentressa Holding Limited» як на підставу набуття у власність рухомого майна у кількості 91 одиниця, яке було придбано ТОВ «Гроссо ЛТД» за результатами повторного аукціону від 19.07.2017 року лот № 3. Відтак, у разі якщо судом у справі №903/1304/15 буде визнано вказані договір та акт недійсним, то у позивача будуть відсутні підстави для звернення до суду з даним позовом.
Ухвалою суду від 13.09.2017 року відмовлено у задоволенні заяви про забезпечення позову, відкладено розгляд справи на 22.09.2017 року, залучено до участі у справі в якості третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача товариства з обмеженою відповідальністю «Гроссо ЛТД» , публічного акціонерного товариства «ОСОБА_1 Аваль» і товариство з обмеженою відповідальністю «Вестконд» , задоволено клопотання третьої особи-3 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції та зобов'язано учасників судового процесу вчинити певні дії.
Позивач явку свого представника у судове засідання 22.09.2017 року не забезпечив, проте до його початку надав суду пояснення, в яких, зокрема, проти припинення провадження у справі заперечував та просив судове засідання 22.09.2017 року провести без його участі.
Присутні у судовому засіданні представники третіх осіб проти розгляду справи за відсутності представника позивача не заперечували.
За таких обставин суд вважає, що відсутність представника позивача не перешкоджає розгляду по суті клопотання ПАТ «ОСОБА_1 Аваль» про припинення провадження у справі.
При цьому, представники третіх осіб 3 та 4 клопотання про припинення провадження підтримали, просили суд його задовольнити. У свою чергу ліквідатор третьої соби-1 у вирішенні даного питання поклався на розсуд суду.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників учасників судового процесу, суд дійшов висновку про відмову у задоволення клопотання про припинення провадження та приєднання матеріалів справи 926/2469/17 до справи № 5/173/б про банкрутство АТЗВ «ВТКФ «Буковинка» з огляду на таке.
Постановою Господарського суду Чернівецької області від 06.12.2011 року у справі № 5/173/б акціонерне товариство закритого виду «Виробничо-торгівельна кондитерська фірма «Буковинка» визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру (суддя Дутка В.В.).
Постановою суду від 31.07.2012 року у зазначеній справі ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого ОСОБА_7 (суддя Ковальчук Т.І.).
В порядку повторного автоматизованого розподілу справу № 5/173/б передано до провадження судді М.І.Ніколаєва.
Ухвалою суду від 21.01.2015 року у справі № 5/173/б звільнено арбітражного керуючого ОСОБА_7 від виконання обов'язків ліквідатора акціонерного товариства закритого виду «Виробничо-торгівельна кондитерська фірма «Буковинка» , новим ліквідатором призначено арбітражного керуючого ОСОБА_6.
В подальшому, ухвалами суду, строк ліквідаційної процедури відповідача-2 неодноразово продовжувався, зокрема востаннє ухвалою суду від 04.07.2017 року - до 08.12.2017 року.
Як вже зазначено вище, 14.07.2017 року компанія « Kentressa Holding Limited» звернулася з позовом до МУТСБ «Епсілон» про визнання протиправним рішення відповідача про призначення проведення повторного аукціону з продажу частинами майна АТЗВ ВТКФ Буковинка щодо продажу рухомого майна у кількості 91 одиниця (лот № 3).
За змістом положень статті 55 Конституції України кожному гарантується захист прав і свобод у судовому порядку.
Пунктом першим статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод встановлено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Європейський суд з прав людини у рішенні у справі «Сокуренко і Стригун проти України» від 20.07.2006 року зазначив, що фраза «встановленого законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду» , але й дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. У рішенні у справі «Занд проти Австрії» висловлено думку, що термін «судом, встановленим законом» у пункті першому статті 6 Конвенції передбачає «усю організаційну структуру судів, включно з [...] питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів [...]» .
Відповідно до положень статті 4 1 ГПК України господарські суди вирішують господарські спори у порядку позовного провадження, передбаченому цим Кодексом. Господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство).
Згідно з пунктами 2, 7 частини 1 статті 12 ГПК України господарським судам підвідомчі справи про банкрутство; справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого порушено справу про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів, пов'язаних із визначенням та сплатою (стягненням) грошових зобов'язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також справ у спорах про визнання недійсними правочинів (договорів), якщо з відповідним позовом звертається на виконання своїх повноважень контролюючий орган, визначений Податковим кодексом України.
Приписами частини 9 статті 16 ГПК України передбачено, що справи у майнових спорах, передбачених пунктом 7 частини першої статті 12 цього Кодексу, розглядаються господарським судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство.
Зазначені норми кореспондуються з положеннями частини 4 статті 10 Закону про банкрутство, у відповідності до якої суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, вирішує усі майнові спори з вимогами до боржника, у тому числі спори про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником, тощо.
Системний аналіз положень Закону про банкрутство дає підстави для висновку, що з моменту порушення стосовно боржника справи про банкрутство він перебуває в особливому правовому режимі, який змінює весь комплекс юридичних правовідносин боржника, і спеціальні норми Закону про банкрутство мають пріоритет у застосуванні при розгляді справ про банкрутство щодо інших законодавчих актів України.
Отже, за умови порушення провадження у справі про банкрутство боржника, особливістю вирішення таких спорів є те, що вони розглядаються та вирішуються господарським судом без порушення нових справ, що узгоджується із загальною спрямованістю Закону про банкрутство, який передбачає концентрацію всіх спорів у межах справи про банкрутство задля судового контролю у межах цього провадження за діяльністю боржника, залучення всього майна боржника до ліквідаційної маси та проведення інших заходів, метою яких є повне або часткове задоволення вимог кредиторів.
Аналогічні висновки викладені Верховним Судом України у постановах від 13.04.2016 року у справі № 908/4804/14 та від 16.11.2016 року у справі № 908/560/16.
Крім цього, відповідно до пункту 1 1 Прикінцевих та перехідних положень Закону про банкрутство в редакції Закону від 22.12.2011 року № 4212-VІ, чинній з 19.01.2013 року, положення цього Закону, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цього Закону. Положення цього Закону, що регулюють продаж майна в провадженні у справі про банкрутство, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом. Положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Оскільки позивачем пред'явлено вимогу щодо визнання недійсними результатів проведеного повторного аукціону з продажу частинами майна банкрута, то підлягають застосуванню норми Закону про банкрутство у редакції, чинній з 19.01.2013 року.
Так, приписами частини 8 статті 44 Закону про банкрутство у редакції, чинній з 19.01.2013 року, імперативно встановлено, що спори, які виникають при проведенні та виконанні результатів аукціонів, у тому числі про визнання недійсними договорів купівлі-продажу майна, розглядаються в межах провадження у справі про банкрутство.
З урахуванням викладеного суд дійшов висновку, що спір про визнання протиправним рішення відповідача про призначення проведення повторного аукціону з продажу частинами майна акціонерного товариства закритого виду «Виробничо-торгівельна кондитерська фірма «Буковинка» щодо продажу рухомого майна у кількості 91 одиниця (лот № 3) не підлягає вирішенню в порядку окремого позовного провадження, оскільки нерозривно пов'язаний із здійсненням провадження у справі про банкрутство АТЗВ «ВТКФ «Буковинка» , відтак, не припиняючи провадження у справі №926/2469/17, її подальший розгляд слід здійснювати у межах справи про банкрутство №5/173/б.
Аналогічної позиції дотримується Вищий господарський суду України у постанові від 29.03.2017 року по справі № 922/1053/16.
На підставі викладеного, керуючись статтями 10, 44 та пунктом 1 1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , статтями 4 1 , 12, 16, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В :
1. У задоволенні клопотання публічного акціонерного товариства «ОСОБА_1 банк Аваль» про припинення провадження у справі № 926/2469/17 відмовити.
2. Подальший розгляд справи № 926/2469/17 здійснювати в межах справи № 5/173/б про банкрутство акціонерного товариства закритого виду «Виробничо-торгівельна кондитерська фірма «Буковинка» .
Суддя М.І. Ніколаєв
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 22.09.2017 |
Оприлюднено | 28.09.2017 |
Номер документу | 69094068 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Ніколаєв Михайло Ілліч
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні