ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"19" вересня 2017 р. № 903/272/17
за заявою ліквідаційної комісії товариства з обмеженою відповідальністю "НАВІГАТОР - ГРУП"
до товариства з обмеженою відповідальністю "НАВІГАТОР - ГРУП"
про банкрутство
за участю представників сторін :
від Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області: ОСОБА_1 довіреність №31/03-0603.1-41 від 29.05.2017р.
від боржника: голова ліквідаційної комісії ОСОБА_2
Встановив: ухвалою суду від 24 квітня 2017 року було порушено провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "НАВІГАТОР - ГРУП" (Волинська обл., м. Луцьк, вул. Єршова, її код ЄДРПОУ 33681119), введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, заборонено власнику товариства відчужувати майно, основні засоби та предмет застави, оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення (оголошення) про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "НАВІГАТОР - ГРУП.
ТзОВ "НАВІГАТОР - ГРУП" у заяві від 18.09.2017 року та представник у судовому засіданні просить припинеити провадження у справі про банкрутство ТзОВ "НАВІГАТОР - ГРУП", оскільки активи боржника значно перевищують його пасиви.
У судовому засіданні представник Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області заяву про припинення провадження у справі не заперечила.
Заслухавши пояснення представників боржника, кредитора дослідивши матеріали справи, господарський суд, -
в с т а н о в и в :
14 вересня 2016 року засновником ТОВ "НАВІГАТОР-ГРУП" ОСОБА_3 прийняте рішення (протокол №1 від14.09.2016р. а.с. 12-13) про припинення юридичної особи шляхом її ліквідації та призначення ліквідаційну комісію в наступному складі: голова комісії: ОСОБА_2, член комісії: ОСОБА_3, член комісії: ОСОБА_4.
В Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців внесено запис, що юридична особа - ТОВ "НАВІГАТОР-ГРУП" (43026, м. Луцьк, вул. Єршова, 11 код ЄДРПОУ 33681119) з 15.09.2016р. перебуває у стані припинення (а.с. 149-151).
Ліквідаційною комісією повідомлено про ліквідацію ТОВ "НАВІГАТОР-ГРУП" державні органи, а саме: Луцьку ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області, Луцьке об'єднане управління ПФ у Волинській області, відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у місті Луцьку, Луцьку міську виконавчу дирекцію Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (центр зайнятості) в м. Луцьк.
Також повідомлено усіх відомих кредиторів про ліквідацію юридичної особи, зокрема: АТ «ОТП Банк» , Товариство з обмеженою відповідальністю «Делком» , Товариство з обмеженою відповідальністю «Холдінгова компанія «Єврохолдінг» , громадянина ОСОБА_5.
Під час виконання передбачених повноважень, ліквідаційною комісією проведено інвентаризацію і з'ясовано балансову вартість майна, виявлено кредиторські вимоги та встановлено, що сума боргових вимог кредиторів за даними балансу та інвентаризації станом на 10 березня 2017 року становить: 24 659 982,20 грн.; вартість наявного у підприємства майна (активів) за даними балансу та інвентаризації станом на 10 березня 2017 року становить: 1 533 358,83 грн.; в тому числі основні засоби: 1 532 873,18; залишок на банківських рахунках 485,65 грн.
Нерухоме майно, що належить на праві власності ТОВ "НАВІГАТОР-ГРУП" знаходиться в іпотеці ПАТ "ОТП БАНК" в забезпечення кредитних зобов'язань ОСОБА_3, що виникли на підставі кредитного договору № СМ-SME A00/018/2006 від 19 вересня 2006 року та додатковими угодами до нього, укладеного між ОСОБА_3 та Акціонерним кредитним банком "Райффайзенбанк Україна", правонаступником котрого за всіма правами та обов'язками є Публічне акціонерне товариство "ОТП Банк", яке перебуває в заставі у банка на підставі Договору наступної іпотеки від № РМ-SME A00/021/2006 від 19 вересня 2006 року, а саме:приміщення виставково-торгівельного центру загальною площею 1 110,8 кв.м., яке розташоване у м. Луцьку, по вул. Єршова, 11.
Під час ліквідації зроблено оцінку майна та визначено вартість майна в сумі 1 521 796 грн. 00 коп.
Окрім того, ліквідаційною комісією встановлено наявного дебітора ТОВ «НЕОФІТ» ЛТД. Проте, дана юридична особа визнана банкрутом та ТОВ «НАВІГАТОР-ГРУП» подано заяву про визнання грошових вимог до боржника.
Також наявна безнадійна дебіторська заборгованість в розмірі 27 366,00 грн. відповідно до відповідної довідки підготовленої Інвентаризаційною комісією станом на 01 березня 2017 року.
При проведенні процедури самоліквідації віднайдено ліквідне майно, що не перебуває під обтяженням та може покрити судові витрати. Дане майно зазначено у Акті інвентаризації від 10 березня 2017 року. Як повідомив керівник ТОВ "НАВІГАТОР-ГРУП" перелічене у Акті майно було списано. Проте ліквідаційною комісією встановлено, що майно є вартісним та зможе бути реалізованим під час процедури банкрутства.
Згідно зі ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Як передумову звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство боржника, що ліквідується власником, законодавцем визначено дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи, відповідно до цивільного та господарського законодавства. Такий порядок передбачений нормами ч. 3 ст. 110, ст. 111 ЦК України, приписи яких містять загальні положення про ліквідацію юридичної особи (суб'єкта господарювання).
Порушення провадження у справі про банкрутство боржника, що ліквідується власником, здійснюються у підготовчому засіданні суду за результатами перевірки судом дотримання заявником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до цивільного та господарського законодавства та вимог частини четвертої статті 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" щодо наявності майна, достатнього для покриття судових витрат.
Ухвалою суду від 24.04.2017 року порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ "Навігатор-Груп".
Згідно протоколу №3 ліквідаційною комісією ТОВ "Навігатор-Груп" вирішено, зокрема, уповноважити голову ліквідаційної комісії боржника звернутись до суду із заявою про припинення провадження у справі про банкрутство ТОВ "Навігатор-Плюс".
В силу вимог ч.2 ст.95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого. Вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.
Підсумовуючи наведені вище положення, вирішення питання щодо визнання банкрутом такого боржника та призначення ліквідатора здійснюється в судовому засіданні, в якому господарським судом перевіряється поданий ліквідаційний баланс боржника та з'ясовується факт недостатності вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів.
Постанова господарського суду про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури є за своєю правовою природою судовим рішенням, яке повинно прийматись у цілковитій відповідності з нормами матеріального і процесуального права та фактичними обставинами справи, з достовірністю встановленими господарським судом, тобто з'ясованими шляхом дослідження та оцінки судом належних і допустимих доказів у конкретній справі.
Отже, завдання підсумкового засідання суду полягає у з'ясуванні ознак банкрутства та наявності можливості визначення наступної судової процедури і подальшого здійснення провадження у справі, виходячи з клопотання комітету кредиторів, голови ліквідаційної комісії, однак, остаточна їх оцінка надається господарським судом, який здійснює провадження у справі про банкрутство, виходячи з того, чи є можливим відновлення платоспроможності боржника без введення його ліквідаційної процедури, чи не приймалось рішення про введення ліквідаційної процедури на шкоду більшості кредиторів та чи є реальна можливість відновити платоспроможність боржника.
Згідно з частиною 4 статті 205 Господарського кодексу України, у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом. Умови, порядок та наслідки оголошення суб'єктів господарювання банкрутами встановлюються цим Кодексом та іншими законами.
Отже, боржник визнається банкрутом за умови встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані вимоги кредиторів інакше, як через застосування ліквідаційної процедури.
Як вбачається з матеріалів справи, боржнику належить приміщення виставково-торгівельного центру загальною площею 1 110,8 кв.м., яке розташоване у м. Луцьку, по вул. Єршова, 11.
Згідно висновку про вартість об'єкта оцінки, проведеної 09.03.2017 року ТОВ "ГЦНТРП-плюс", ринкова вартість приміщення виставково-торгівельного центру загальною площею 1 110,8 кв.м. складає 1 521 796 грн. 00 коп..
Відповідно до п.1 ч.1 постанови КМУ від 21.08.2014 року №358 "Деякі питання реалізації Податкового кодексу України щодо оцінки майна" інформація із звіту про оцінку майна, звіту про експертну грошову оцінку земельних ділянок (далі - звіт про оцінку), що складений для цілей оподаткування, вноситься безперешкодно та безоплатно до єдиної бази даних звітів про оцінку. Зазначена інформація складається за встановленою Фондом державного майна формою та є додатком до звіту. Строк дії звіту про оцінку, що не може перевищувати шість місяців з дати оцінки, зазначається в такому звіті. Звіт про оцінку є дійсним за умови включення інформації з нього до єдиної бази даних звітів про оцінку;
Термін дії вищевказаного висновку складає шість місяців за умови незмінності економічної і політичної ситуації в Україні, а саме до 09.09.2017 року.
Згідно висновку про вартість об'єкта оцінки, проведеної 17.08.2017 року підприємцем ОСОБА_6, ринкова вартість приміщення виставково-торгівельного центру загальною площею 1 110,8 кв.м. складає 4 265 472 грн. 00 коп..
Згідно акту інвентаризації за ТОВ "Навігатор-Груп" рахуються грошові кошти в національній валюті в сумі 485 грн. 65 коп..
Крім того, в боржника наявна дебіторська заборгованість, яка складає 27 366 грн. 00 коп., що підтверджується бухгалтерською довідкою (том 1, а.с. 79).
Проте, встановивши факт наявності дебіторської заборгованості боржника на суму 27 366 грн. 00 коп., головою ліквідаційної комісії не вжито всіх можливих заходів до отримання такої заборгованості, зокрема:
- претензійна робота (звернення до суду про примусове стягнення заборгованості);
- створення фонду та пошук інвесторів (в т.ч. керівника, засновника боржника, кредиторів, заставного кредитора тощо), оформлення кредиту, позики для оплати витрат по стягненню дебіторської заборгованості в судовому порядку;
- відступлення права вимоги тощо.
Крім того, відсутні докази вжиття всіх можливих заходів для добровільного врегулювання погашення заборгованості дебіторами (надіслання вимог про сплату заборгованості, претензій з підтверджуючими заборгованість документами та розрахунком суми боргу згідно умов договорів та законодавства, проведення звірки взаєморозрахунків, виїзд за місцезнаходженням боржника тощо).
Заходи щодо розстрочки, відстрочки сплати, укладення мирових угод щодо зменшення кредиторської заборгованості боржником не вживались.
Кредиторська заборгованість ТОВ "Навігатор-Груп" складає 1 192 196 грн. 51 коп..
21.08.2017 року між ТОВ "Навігатор-Груп" та ПП "БНД Контакт-Груп" (правонаступник АТ "ОТП Банк") укладено договір про розстрочку сплати боргу за кредитними договорами, згідно яких здійснено розстрочення суми боргу рівними частинами на 3 роки, перший платіж - до 20.121.2017 року.
21.08.2017 року укладено між ОСОБА_5 та ОСОБА_3 додаткову угоду №1, між ТОВ "Навігатор-Груп" та ОСОБА_5 додаткову угоду №1 до договору поруки, згідно яких строк позики та строк виконання зобов'язань за основним договором встановлено до 06.06.2018 року
Згідно додаткових угод №2 до договору №22-01-2009 купівлі-продажу від 21.08.2017 року, укладених між ТОВ "Делком" та ТОВ "Навігатор-Груп", №1 до договору №01-04-11 оренди нежитлового приміщення, укладену між підприємцем ОСОБА_3 та ТОВ "Навігатор-Груп", договору відстрочки сплати боргу, укладеного між ОСОБА_3 та ТОВ "Навігатор-Груп", сторонами погоджено відстрочку сплати заборгованості до 01.11.2017 року.
Таким чином, строк грошових зобов'язань за вказаними договорами не настав.
Крім того, в боржника наявна кредиторська заборгованість перед Луцькою ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області на суму 13 167 93 коп.
Загальна сума активів боржника, що складає 4 370 773 грн. 65 коп., з яких: 4 265 472 грн. 00 коп. - вартість нерухомого майна боржника, 485 грн. 65 коп. - грошові кошти, 77 450 грн. 00 коп. - вартість віднайденого майна боржника, 27 366 грн. 00 коп. - дебіторська заборгованість перевищує пасиви боржника.
Крім того, вказана сума вартості пасивів не може вважатися остаточною, оскільки дебіторська заборгованість, відображена боржником, вказана без врахування штрафних санкцій та збитків, які підлягають сплаті дебіторами на користь боржника за неналежне виконання зобов'язань за укладеними договорами.
Лише сукупний індекс інфляції за період заборгованості складає: 2013 рік - 100,5%; 2014 рік -124,9%; 2015 рік - 143,3%; 2016 рік - 112,4%.
Тким чином, з наданих суду боржником матеріалів висвітлено та доведено, що ТОВ «Навігатор-Груп» є платоспроможною юридичною особою з огляду на те, що на сьогодні з урахуванням усіх укладених договорів та угод активи Товариства становлять 4 370 773, 65 грн., в той час як пасиви лише 230 798,27 коп.
У ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", зокрема вказано, що банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Неплатоспроможність - це неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності.
Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення, в порядку вказаного вище Закону, вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
Постанова господарського суду про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури є, за своєю правовою природою, судовим рішенням, яке повинно прийматись у цілковитій відповідності з нормами матеріального і процесуального права та фактичними обставинами справи, з достовірністю встановленими господарським судом, тобто з'ясованими шляхом дослідження та оцінки судом належних і допустимих доказів у конкретній справі.
Передумовою для переходу до ліквідаційної процедури є встановлення судом факту неоплатності боржника, тобто перевищення його пасиву над активом.
Згідно п. 11 ч. 1 ст. 83 ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо, зокрема, господарським судом не встановлені ознаки неплатоспроможності боржника.
Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтвердженні певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Ст. 43 ГПК України встановлює, що господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Ціль ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" - відновлення платоспроможності боржника, і лише у разі неможливості такого відновлення - визнання його банкрутом.
Боржник не довів належними та допустимими доказами не можливість задоволення вимог кредиторів поза процедурою банкрутства, як і реалізацію майна за ринковою вартістю до звернення з заявою про порушення провадження у справі.
Враховуючи вищевикладене, відсутність ознак неплатоспроможності боржника, перевищення його активів над пасивами, те, що основним завданням суду у справа про банкрутство є встановлення умов та порядок відновлення платоспроможності боржника, суд дійшов висновку про припинення провадження у справі про банкрутство ТОВ "Навігатор-Груп".
Аналогічна правова позиція викладена у постановах ВГС України №914/1964/15 від 19.10.2016 року, №910/5459/15-г від 14.03.2017 року, зокрема, щодо врахування звіту про ринкову вартість майна, проведеного під час провадження у справі про банкрутство.
Враховуючи припинення провадження у справі про банкрутство ТОВ "Навігатор-Груп", заява Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись ст. ст. 1, 83, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд, -
У Х В А Л И В :
1. Заяву голови ліквідаційної комісії товариства з обмеженою відповідальністю "Навігатор-Груп" ОСОБА_2 про припинення провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Навігатор-Груп" задовольнити.
2. Провадження у справі про банкрутство комісії товариства з обмеженою відповідальністю "Навігатор-Груп" (Волинська обл., м. Луцьк, вул. Єршова, 11, код ЄДРПОУ 33681119) припинити.
Суддя М. С. Шум
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2017 |
Оприлюднено | 27.09.2017 |
Номер документу | 69111793 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Шум Микола Сергійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні