УХВАЛА 14 вересня 2017 року м. Київ
Колегія суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі:
Журавель В.І., ХоптиС.Ф., Штелик С.П.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5, Генічеської міської ради Херсонської області про захист права власності та встановлення земельного сервітуту та за зустрічним позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_4 про встановлення земельного сервітуту за касаційною скаргою ОСОБА_4 на рішення Генічеського районного суду Херсонської області від 14 грудня 2016 року та ухвалу апеляційного суду Херсонської області від 8 лютого 2017 року,
в с т а н о в и л а:
Рішенням Генічеського районного суду Херсонської області від 14 грудня 2016 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Херсонської області від 8 лютого 2017 року, позов ОСОБА_4 задоволено частково.
Зобов'язано ОСОБА_5 демонтувати умивальник, влаштований на стінці сараю Б , на земельній ділянці по АДРЕСА_1, який здійснює замокання.
У решті позовних вимог ОСОБА_4 відмовлено.
У задоволенні позову ОСОБА_5 відмовлено.
Вирішено питання розподілу судових витрат.
У касаційній скарзі ОСОБА_4, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просить скасувати ухвалу апеляційного суду, а рішення суду першої інстанції змінити, задовольнити його позов у частині вимог щодо встановлення сервітуту.
Відповідно до п. 6 розд. XII Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIII Про судоустрій і статус суддів Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ діє в межах повноважень, визначених процесуальним законом, до початку роботи Верховного Суду та до набрання чинності відповідним процесуальним законодавством, що регулює порядок розгляду справ Верховним Судом.
У зв'язку з цим справа підлягає розгляду в порядку, передбаченому Цивільним процесуальним кодексом України від 18 березня 2004 року.
Згідно з ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального чи порушення норм процесуального права.
Оскільки наведені у касаційній скарзідоводи дають підстави для висновку, що неправильне застосування норм матеріального права та порушення норм процесуального права призвело до неправильного вирішення справи, колегія суддів вважає за необхідне призначити справу до судового розгляду.
Керуючись ч. 5 ст. 332 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ,
у х в а л и л а:
Справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5, Генічеської міської ради Херсонської області про захист права власності та встановлення земельного сервітуту та за зустрічним позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_4 про встановлення земельного сервітуту призначити до судового розгляду.
СуддіВ.І. Журавель С.Ф. Хопта С.П. Штелик
Суд | Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2017 |
Оприлюднено | 28.09.2017 |
Номер документу | 69133682 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Краснощоков Євгеній Віталійович
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Журавель Валентина Іванівна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Журавель Валентина Іванівна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Дьоміна Ольга Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні