РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
27 вересня 2017 року РівнеСправа № 817/1851/15
Рівненський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Зозулі Д.П., за участю секретаря судового засідання Минько Н.З. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
заявника: представник не з'явився,
боржника: представник не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання заявника про відкликання заяви про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом:
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Кузнецовськ
до Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Любахівський"
про стягнення коштів,
ВСТАНОВИВ:
Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області звернулось до суду із заявою про заміну стягувача - Віділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Кузнецовськ, його правонаступником - Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області, у виконавчому провадженні щодо виконання виконавчого листа від 29.10.2015 року №817/1851/15, виданого Рівненським окружним адміністративним судом.
На адресу суду 27.09.2017 року надійшла заява представника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області про відкликання поданої заяви, у відповідності до ст.155 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Заявник та боржник в судове засідання не прибули, причини неприбуття суду не повідомили. Про дату, час і місце судового засідання повідомлялися належним чином.
Відповідно до ч.2 ст.264 КАС України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши заяву про відкликання заяви про заміну сторони виконавчого провадження, суд дійшов висновку, що остання підлягає до задоволення, з огляду на наступне.
Статтею 264 КАС України, не встановлено процедури розгляду клопотання про відкликання заяви про заміну сторони виконавчого провадження, тобто відсутній закон, що регулює відповідні правовідносини.
Разом з тим, відповідно до ч.7 ст.9 цього Кодексу, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Таким чином, у відповідності до норм даної статті, суд повинен застосовувати закон, що регулює подібні правовідносини, а саме п.5 ч.1 ст.155 КАС України.
Відкликання заяви про заміну сторони виконавчого провадження, вимогам чинного законодавства не суперечить, охоронюваних законом прав, свобод та інтересів сторін, третіх осіб та держави не порушує.
За таких обставин клопотання Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області про відкликання заяви про заміну сторони виконавчого провадження та залишення її без розгляду є обґрунтованим та підлягає до задоволення.
Відповідно до п.5 ч.1 ст. 155 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо від позивача надійшло клопотання про відкликання позовної заяви.
Керуючись статтями п.5 ч.1 ст.155, ст.165, ст.264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Кузнецовськ до Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Любахівський" про стягнення коштів - залишити без розгляду.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Зозуля Д.П.
Суд | Рівненський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2017 |
Оприлюднено | 02.10.2017 |
Номер документу | 69168119 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Рівненський окружний адміністративний суд
Зозуля Д.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні