Постанова
від 28.09.2017 по справі 344/3126/17
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/3126/17

Провадження № 3/344/1957/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 вересня 2017 року м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В. з участю: секретаря Караїм Ю.В., прокурорів Данилишина В.В., Буджака І.Я., захисника ОСОБА_1, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, розглянувши справу, що надійшла від Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_4, одруженого, на утриманні одна неповнолітня дитина, працюючого міським головою м.Івано-Франківська, за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-6 КУпАП,

В С Т А Н О В И Л А:

До Івано-Франківського міського суду з УЗЕ в Івано-Франківській області ДЗЕ Національної поліції України надійшли матеріали справи щодо ОСОБА_2 про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-6 КУпАП.

У протоколі про адміністративне правопорушення №15 від 02.03.2017 року зазначено, що ОСОБА_2, працюючи на посаді міського голови м.Івано-Франківська, будучи посадовою особою місцевого самоврядування другої категорії першого рангу та відповідно до п.п. б , в п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» , будучи суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного закону, порушив вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів та не повідомив депутатський корпус Івано-Франківської міської ради про наявність у нього реального конфлікту інтересів, чим порушив вимоги передбачені п.1 та п.2 ч.1 ст.28 Закону України Про запобігання корупції та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП за наступних обставин. На 4 сесії Івано-Франківської міської ради 7 скликання, яка проходила 11.03.2016 року секретар Івано-Франківської міської ради ОСОБА_3 винесла на голосування питання про визначення переможців міського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства 2016 року. Дане питання в протоколі сесії зазначено під № 11 і за його затвердження проголосувало 39 осіб. Відповідно до списку депутатів 7 скликання для поіменного голосування 4 сесії від 11.03.2016 № 8а Про визначення переможців міського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства 2016 року міський голова м.Івано-Франківськ ОСОБА_4 проголосував За . У подальшому, за результатами 4 сесії 7 скликання, ОСОБА_4 підписав Рішення №58-4 від 11.03.2016 р., згідно якого було визначено переможців міського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства. У номінації Проекти громадських організацій , серед ряду інших проектів, було визначено проект Громадської організації Центр розвитку міста під назвою ОСОБА_5 160 років історії з обсягом фінансування 22114 грн., а також проект Благодійної організації Івано-Франківський обласний благодійний фонд Родина під назвою Стріт-арт за мотивами творчості ОСОБА_5 з обсягом фінансування 25000 грн. Згідно з протоколом станом на 11.03.2016 р. керівником ГО Центр розвитку міста був ОСОБА_4; одним із засновників, а з 22.06.2016р. керівником громадської організації Центр розвитку міста (код ЄДРПОУ 39017493) є ОСОБА_6, яка є дружиною ОСОБА_4; одним із засновників благодійної організації Івано-Франківський обласний благодійний фонд Родина (код ЄДРПОУ 36117162) є ОСОБА_2 Таким чином у ОСОБА_2 виник реальний конфлікт інтересів, а саме суперечність між його особистим приватним інтересом - бажанням перемоги проектів, поданих ГО Центр розвитку міста і БО ІФОБФ Родина , та отримання коштів для їх реалізації і його службовими повноваженнями міського голови, однак останній не повідомив про це депутатський корпус Івано-Франківської міської ради під час голосування за визначення переможців міського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства 2016 року та в подальшому підписав відповідне рішення. Наявність реального конфлікту інтересів у ОСОБА_4 підтверджується приватним інтересом останнього в прагненні перемоги в конкурсі поданих проектів та подальшого отримання коштів на їх реалізацію ГО Центр розвитку міста , яку на момент голосування очолював ОСОБА_4 та одним із засновників якої є його дружина, а також БО ІФОБ Родина , де він є одним із засновників. Таким чином, ОСОБА_4 не вжив заходів щодо запобігання і врегулювання конфлікту інтересів та не повідомив депутатський корпус Івано-Франківської міської ради про наявність у нього реального конфлікту інтересів, чим порушив вимоги передбачені п. 1 та п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України Про запобігання корупції та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.

Крім цього, у протоколі про адміністративне правопорушення № 32 від 16.05.2017 року зазначено, що ОСОБА_2, працюючи на посаді міського голови м.Івано-Франківська, будучи посадовою особою місцевого самоврядування другої категорії першого рангу та відповідно до п.п. б , в п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» , будучи суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного закону, 25.11.2016 року відповідно до договору кредиту №5262/2016 від 25.11.2016 р., укладеного між ПАТ Кредобанк та ОСОБА_4, останній отримав дохід у вигляді кредитних коштів в сумі 193098,01 гривні, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2016 року (68900 грн.) та в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону «Про запобігання корупції» не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни в майновому стані упродовж встановленого законом десятиденного терміну з моменту отримання доходу - періоду часу з 26.11.2016 до 05.12.2016, чим вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-6 КУпАП, а саме - неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

ОСОБА_2 в судовому засіданні 28.09.2017 вину у вчиненні правопорушень не визнав, вказав, що корупційні правопорушення не вчиняв, згідно ст.63 Конституції України відмовився надавати пояснення.

Заслухавши пояснення прокурора, який підтримав викладені в протоколах про вчинення адміністративних корупційних правопорушень обставини та просив правопорушника визнати винним за вчинення корупційних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-6 КУпАП, а провадження в справі закрити в зв'язку із закінченням строків накладення адміністративних стягнень за вказаними статтями; захисника, який просив на підставі п.7 ст.247 КУпАП провадження у справі щодо ОСОБА_2 за ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-6 КУпАП закрити у зв'язку з закінченням строків, передбачених ст.38 КУпАП; позицію ОСОБА_2, що підтримав захисника; дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що провадження у справі слід закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративних стягнень.

Відповідно до ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Згідно з п.7 ст.247 КУпАП, у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП - провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.

Судом встановлено, що днем виявлення працівниками Національної поліції даного адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7 КУпАП - є 02.03.2017 року, про що також зазначено і в протоколі.

Також з матеріалів справи вбачається, що днем виявлення працівниками Національної поліції адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП - є 16.05.2017 року.

Таким чином, на даний момент розгляду зазначеної справи щодо ОСОБА_2 про адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-7 та ч.2 ст.172-6 КУпАП, минуло більше трьох місяців з дня виявлення цих правопорушень, тобто минув встановлений ст.38 КУпАП строк давності накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, а тому на підставі п.7 ст.247 КУпАП провадження в справі підлягає закриттю у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративних стягнень.

На підставі наведеного, керуючись Законом України «Про запобігання корупції» , ст. 38 КУпАП, п.7 ст. 247 КУпАП, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И Л А :

Провадження у справі щодо ОСОБА_2 за ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-6 КУпАП - закрити на підставі п.7 ст.247 КУпАП у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративних стягнень, передбачених ст.38 КУпАП.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Івано-Франківської області через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя О.В. Зеленко

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення28.09.2017
Оприлюднено29.09.2017
Номер документу69172159
СудочинствоАдмінправопорушення