КУЙБИШЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 319/632/17
Провадження №2-а/319/26/2017
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 вересня 2017 року смт. Більмак
Куйбишевський районний суд Запорізької області в складі:
головуючого судді Горбачова Ю.М.,
за участю секретаря Поньки Н.А.,
розглянув у порядку скороченого провадження у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Більмак справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Пологівського об"єднаного Управління Пенсійного фонду України Запорізької області про визнання дій незаконними та зобов"язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до Куйбишевського районного суду Запорізької області з адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправними дії Пологівського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії за віком та зобов'язати відповідача провести йому перерахунок пенсії за віком з28.02.2013 року на умовах і в порядку передбаченому ч. 2 ст.40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні з якої сплачено страхові внески за три календарні роки (2010, 2011, 2012), що передують року звернення за призначенням пенсії за віком. В обґрунтування позову зазначено, що він з 18.02.2011 року перебуває на обліку в органі Пенсійного фонду України в Куйбишевському (Більмацькому) районі Запорізької області та отримував пенсію за вислугу років, призначену у відповідності до ст. 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення". Після призначення пенсії продовжував працювати та з 28.02.2013 року оформив пенсію за віком на загальних підставах. В подальшому позивач зрозумів, що пенсія йому нараховується у розмірі меншому ніж передбачено вимогами чинного законодавства та 30.03.2017 року звернувся до Управління ПФУ із заявою про відповідний перерахунок вказаної пенсії, але листом від 24.04.2017 року позивачу було відмовлено, з чим він не згоден та вважає таке рішення протиправним.
В судове засідання позивач та його представник не з"явилися. Від представника позивача - адвоката Венигора С.В надійшла заява про розгляд справи за їх відсутністю, позовні вимоги підтримують у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з"явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності. В своїх запереченнях зазначили, що позивачу ОСОБА_1 була призначена пенсія за вислугу років як працівнику освіти з 18.02.2011 року відповідно до норм Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058-IV (далі по тексту Закон № 1058) та п. "е" ст. 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" № 1788-ХІІ від 05.11.1991 року (далі по тексту Закон № 1788), та при обчисленні пенсії було застосовано показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2010 рік, з якої сплачено страхові внески, що передують року звернення за призначенням пенсії. За заявою позивача від 28.02.2013 року з 01.09.2013 року йому була призначена пенсія за віком у відповідності до ч.3 ст.45 Закону № 1058 із застосуванням показника середньої заробітної плати, який враховувався під час призначення попереднього виду пенсії, тобто за 2010 рік (1982,63 грн.). Вважає, що Управління діяло в межах своїх повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією і законами України, просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог з цих підстав.
Суд, дослідивши матеріали справи, та надані докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 була призначена пенсія за вислугу років як працівнику освіти з 18.02.2011 року відповідно до п. "е" ст. 55 Закону № 1788, що не заперечується сторонами та підтверджується протоколом № 12595 від 25.02.2011 року , а 28.02.2013 року він звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії згідно із Законом № 1058, за наслідками розгляду якої 01.09.2013 позивача було переведено на пенсію відповідно до указаного Закону на підставі ст. 45 Закону № 1058.
Відповідно до п. "е" ст. 55 Закону № 1788 право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.
Частиною 1 статті 9 Закону № 1058 передбачено, що за рахунок коштів ПФУ в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства); пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Згідно зі ст. 10 Закону № 1058 особа, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один з цих видів пенсії за її вибором.
За ч. 3 ст. 45 Закону № 1058 переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами ПФУ.
При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
Аналіз наведених норм свідчить про те, що ч. 3 ст. 45 Закону № 1058 регламентовано порядок переведення з одного виду пенсії, призначеного саме за цим Законом, на інший.
Однак, з матеріалів справи убачається, що позивач отримував пенсію за вислугу років відповідно до п. "е" ст. 55 Закону № 1788.
Відповідно до ч. 2 ст. 40 Закону № 1058 заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск:К), де: Зп- заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики.
Поряд із тим, при призначенні пенсії за вислугу років показник середньої заробітної плати (доходу) при її розрахунку не застосовується.
Тобто, із зазначеного суд прийшов до висновку, що у лютому 2013 року позивач звернувся до відповідача за призначенням іншого виду пенсії на підставі іншого закону, а не за переведенням з одного виду пенсії на інший у відповідності до ст. 45 Закону №1058, на що посилається відповідач.
Враховуючи те, що пенсія позивачу згідно із Законом № 1058 призначається вперше, отже для її розміру мають застосовуватися формули, які використовуються при призначенні пенсії вперше за цим законом, а не формули, які використовуються при переході із одного виду пенсії, призначеної за цим законом, на інший.
Таким чином, відповідач при обрахунку пенсії за віком позивача відповідно до Закону № 1058 повинен був застосувати показники середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за три роки, що передували року звернення за призначенням пенсії, тобто за 2010, 2011 та 2012 роки у відповідності до ст. 40 Закону № 1058.
Згідно з ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
З огляду на зміст та обсяг заявлених вимог, які стосуються зобов'язання відповідача здійснити перерахунок призначеної пенсії, то такий перерахунок має бути здійснений з 28 лютого 2013 включно.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
У відповідності зі ст. 94 КАС України з відповідача на користь позивача необхідно стягнути витрати на сплату судового збору в сумі 640 грн.
Керуючись ст. 159-163 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Пологівського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, - задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії Пологівського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо відмови ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 в здійсненні перерахунку пенсії за віком.
Зобов'язати Пологівське об'єднане Управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області перерахувати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, пенсію за віком з 28.02.2013 року на умовах і в порядку передбаченому ч. 2 ст.40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні з якої сплачено страхові внески за три календарні роки (2010, 2011, 2012), що передують року звернення за призначенням пенсії за віком.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Пологівського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, юридична адреса: вул. Магістральна, буд.245, м. Пологи, Запорізької області, 70608, код ЄДРПОУ 40386712, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 640 (шістсот сорок) грн. 00 копійок в рахунок сплаченого судового збору.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови суду шляхом подання апеляційної скарги через Куйбишевський районний суд Запорізької області, із одночасним надісланням особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя: Ю.М. Горбачов
Суд | Куйбишевський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2017 |
Оприлюднено | 03.10.2017 |
Номер документу | 69220203 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд
Добродняк І.Ю.
Адміністративне
Куйбишевський районний суд Запорізької області
Горбачов Ю. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні